IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Најзабавен мк-форум е:
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најзабавен мк-форум е:

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 29>
Прашање: Кој е најзабавен мк-форум?
Одговор Гласови Статистика
189 [60,38%]
46 [14,70%]
13 [4,15%]
43 [13,74%]
22 [7,03%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
sumi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sumi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2007 во 21:15
Originally posted by mk-WEB-HOSTING mk-WEB-HOSTING напиша:

Не морало да го земате готов форум од Web wiz forum!  Има многу креативни млади кои што се вели за ич пари би направиле мн огу подобар дизајн.
Ме зезаш ??? телеком има кадар и пари да направи бомба форум ( ако сака ) :), а ќе сака ако има потреба, а мислам дека нема ...
HAVE NO FEAR, SUMI IS HERE
www.URNEBES.com.mk
www.1x2.com.mk
Кон врв
sumi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sumi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2007 во 21:16
Originally posted by Ana_bt Ana_bt напиша:

Jas  mora  da  kazam   deka  najlos  forum  e  Kajgana  zatoa  sto  tamu  ne  smees  da  imas  svoe  mislenje  tamu  ili  si  so niv  ili  ke  te napajgaat  i  so  se  veli  ke  te otepaat,sega  se  zaclebniv  tuka   ke  vidime  kako  ke  se  pokazite  vie,a  Kajgana  e  cista  katastrofa  tamu  ako  reces  nesto  protiv  niv  te  baniraat  bas  im  e  gajle  i  tamu  nema  demokratija.
Твоето искуство е доживеано веќе многу пати имам преку 30 акаунти на кајгана  :) со 2-3 сум со нивно мислење а со другите ги контрам и после 2-3 топик ти добиваш БАН е сега ми банираа само акаунт не сум доживеал бан на IP.
HAVE NO FEAR, SUMI IS HERE
www.URNEBES.com.mk
www.1x2.com.mk
Кон врв
sumi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sumi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2007 во 21:20
Вака јас пораснав со Ајавр и неможам да одберам некој друг како најдобар, од овие актуелните најмногу постови имам тука така да некако ме врзува форумот. Инаку како налош дефинитивно кајгана, јас мислам форум е простор каде секој има право на свое мислење, а на форумот на кајгана тоа не е така, таму имаш право на мислењето на модераторите и администраторите, ако си друг не ти бега бан и после они биле сложни добри супер, КАКО ДА НЕ. СРАЊЕ У БОЈА...
HAVE NO FEAR, SUMI IS HERE
www.URNEBES.com.mk
www.1x2.com.mk
Кон врв
Retardinjo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Retardinjo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 15:14
http://www.rus-fajs.com/forum  WinkWinkWinkWinkWink najdobar makedonski style a pak da ne zboruvam za zabavataClap
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 00:52
ovoj nashiov,....osobeno podforumot veroispoved,.....da puknesh od smeenje?,...shto se, ne se "tropa" tamu,...i toa mrtvi ozbilni...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 01:06
Зарем не ви се чини тоа како џабе потрошено време... или проблемот е у мене што не можам да читам миљон километарски постови на латиница на теми на кои коментираат нечесто најмалку компетентните!
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 01:43
a,koj chita?,....ako mislish za tamu,....a,za kompetentni,....ima tamu i popovi,...ne se sekirajLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 15:13
Originally posted by sumi sumi напиша:

Местам ако не се одлогираш сам а излезеш да те одлогира автоматски после 48 часа и ете ти милион on-line, пратев и видов преку 60 членови се истите on-line повеке од 10 часа ?! што ли прават таму 10 часа ?!
Денес правев анализа од работа.
Утрово се логираф на Идивиди, Марифет и Кајгана приоближно во исто време.
Потоа ги затвориф прозорите и пак ги отвориф форумите.
Сигурно сега ве интересира кај беф сеуште логиран а кај не.
Идивиди и Марифет, ЛОГИРАН
Кајгана, НЕ!
 
Сепак сите мк форуми се далеку позади српскиот Бурек.
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 19:08
Tonchie , temata e najzabaven makedonski forum, taka da ostanatite balkanski i svetski TOP forumi nema potreba da se spomnuvat Wink

Kako i da e, za mene licno IDIVIDI forumot mi e najdobar....sega bas citam mnogu novi mak forumi se otvoreni, i site imaat slicen da ne kazam isti dizajn(vklucuvajki go i Kajgana) , samo vo razlicna boja.
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 08:03
Мона Лиза, тоа се сепак форуми, да не сакаш не знам... копчето за риплај (цитирање) да биде под аватарот на оној што пишува???
Инаку форуми нон стоп се отвораат. Кога работев во интернет кафе ми стигаа по 2-3 секој месец покани за пишување по разни форуми. Доколку јас сум член на некој форум, значи дека форумот е сосема квалитетен и вреди да се потроши време за пишување на истиот.
 
п.с. регнат сум и на радио.мк ама воопшто не сум задоволен од тој форум.
 
п.п.с. немам многу време за посветување на форумиве, инаку би оставил личен печат и на Идивиди.
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 08:17
Originally posted by Tonchie Tonchie напиша:

Originally posted by sumi sumi напиша:

Местам ако не се одлогираш сам а излезеш да те одлогира автоматски после 48 часа и ете ти милион on-line, пратев и видов преку 60 членови се истите on-line повеке од 10 часа ?! што ли прават таму 10 часа ?!
Денес правев анализа од работа.
Утрово се логираф на Идивиди, Марифет и Кајгана приоближно во исто време.
Потоа ги затвориф прозорите и пак ги отвориф форумите.
Сигурно сега ве интересира кај беф сеуште логиран а кај не.
Идивиди и Марифет, ЛОГИРАН
Кајгана, НЕ!
 
Сепак сите мк форуми се далеку позади српскиот Бурек.


Tonchie кога го затвораш browser-от автоматски не си во листата на активни корисници ниту во гости... зборам за марифет и идивиди, за третиот не знам.
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 08:19
а на марифет можеш да си наместиш колку време сакаш логиран да бидеш. така да... без разлика дали ти е отворен броусерот или не, ќе те одлогира кога ќе помине тоа време.

Изменето од влечка - 14.Јуни.2007 во 08:26
Кон врв
moTaro Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moTaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 13:43
Јас малку ќе го прокоментирам како off topic моделот за логирањето, сепак се разврза во неколку дискусии.

Точно е дека на одредени форуми членовите остануваат фантомски логирани откако ќе го затворат browserot односно нема да се одлогираат уредно, но исто така е точно дека на одредени форуми постојат Features кои мораат да бидат така подесени. Добар пример за тоа се OnLine игрите. Aко сесијата се рефрешира на секој 5 минути, а ти си стартувал игра за која што (на пр. тетрис) можеш да потрошиш и 30 минути играјќи, на наредниот 5 минутен рефреш ќе следи твое автоматско одлогирување и со тоа неможност за запис на резултат.

Сакам да кажам, временските ограничувања или пролонгирања колку членот да остане логиран некаде се оправдани и имаат функција, а некаде се само презентација на сурова непостоечка моќ!

За да нема вакви дискусии, пред да си заминете од форум, уредно одлогирајте се и нема да фигурирате фантомски, не постои таква сила (код) која ќе ве задржи логиран при нормал LogOff.


Изменето од moTaro - 19.Јуни.2007 во 13:47
God is a Machine
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2007 во 08:57
Идивиди ми е испробан, брзо се отвора со диал-ап конекција, има добри можности.Едноставно супер е.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.