IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Несоница
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Несоница

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
matrioshka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај matrioshka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Несоница
    Испратена: 11.Август.2009 во 23:03
Vo poslednive nekolku nedeli mi se javi seriozen problem....Se se sluci vaka:edna ve4er sedew na net do 5h sabajle...potoa sekoja ve4er taka....pa se budew vo 6h poplade.....i ewe v4era sabajleto stanaw wo 10:30h a ve4erta legnaw vo 5h iako ne sedew na net.....ne mozam da spijam.
Moze li nekoj da mi pomogne....????????
P.S.Pijam kafe....ako se smeta i toa...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 00:30
Dobro dojde vo klubot!намигнување
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 00:43
А клубов како се вика.....Млади месечари....
Кон врв
matrioshka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај matrioshka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 00:51
ahhahahhaha lol....:D
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 09:23
aaaaaaaaa ne e za smeenje ..
za placenje e.....
lekot e do 12h PS uklucen i posle off the end.....
toa ti e lekot src samo toa...
znam deka e COOL na PC do sabajle ama koga civijata e vlezena znajs kako ke se odrazi na tebe???
ke pocnat podocnjaci...mamurlok...
neizvrsuvanje na drugi obvrski...
i toa ne cini....
ustvari ti imas licno predizvikana nesonica...
sama go menuvas bioritamot...pa posle trazis pomos...
da znaes koga ke reces ..........
DOSTA !!!!

Изменето од bijonse1 - 17.Април.2010 во 09:25
Кон врв
vodolija_89 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija_89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 10:10
im alek kako nema, pravo na psihihatar treba da odis,
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 10:29
Originally posted by vodolija_89 vodolija_89 напиша:

im alek kako nema, pravo na psihihatar treba da odis,

a neeeeeeeeeee
treba da odi kaj nekoj informaticar-softvero da i go namesti so pasvord da se iskluci PC...ckkkk vo 12h !!!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2009 во 18:33
Ehh Bijonse....koga lekot za nesonica bi mozel da go reshi informatichar.....odamna cvrsto kje spiev!

Mora da se  soochime so prichinata  za nesonicata,za da ja eliminirame,a so vklucheniot komjuter samo ja ignorirame prichinata....!!!
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 21:42
кафе, чај и слични пијалаци богати со кофеин само ти одмагаат.. и не си единствена, верувај... убаво ти вели бијонсе, гасење на компјутерот на време е лек...

ако немаш некои посериозни проблеми и оптоварувања - пробај да се опушташ навечер... пред спиење испиј една чаша топло млеко со мед, па легни во креветот (секако, прво измиј ги забите ) изгасни ги сите светла и почни да се опушташ... диши длабоко, и опушти го секој мускул, ама буквално да го опуштиш, да се слееш со подлогата... можеш да си пуштиш некоја релаксирачка музика и пушти го мозокот на пасење - ама буквално не мисли на ништо!

мене ова ми помага... само што не пијам топло млеко со мед
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 09:32
Волшебни напитоци за победа над несоницата

За лечење на несоницата постојат неколку корисни рецепти и добро е секој кој пати од несоница да ја испита секоја од нив по десет дена. Треба да се применува онаа која најмногу помага.

Прв рецепт

Подгответе чај од еднакви количини мајчина душичка кантарион и листови од капина. Чајот се засладува со мед и се пие на празен желудник, пред спиење по половина децилитар. Во текот на денот пијте уште три децилитри чај засладен со мед и со малку свеж лимонов сок.

Втор рецепт

Дневно пијте по четири децилитри лимонада која се подготвува на следниот начин: во помало стаклено шише ставете три и пол децилитри сварена и оладена вода, четири супени лажици мед, свеж сок од еден лимон и две гранчиња рузмарин. Состојките измешајте ги и оставете ги да отстојат една ноќ. Покрај тоа, наутро на празен стомак и навечер пред спиење изедете една коцка шеќер натопена во свеж лимонов сок, а после тоа испијте половина децилитар умерено сварен чај од цветови од глог.


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2010 во 17:09
Со босилок против несоница и стрес
 

Често босилокот се користи како додаток на салатите, но и во многу јадења. Оваа билка има пријатен мирис и вкус. Босилокот има вкус кој потсетува на лето, море и сонце. Затоа не е и чудно што многу луѓе го сакаат и често го користат. Сега е токму сезона кога босилокот може да се користи свеж, иако како сушен може да се користи во текот на целата година.

Тој може да се става во храна, а од него се прават и ароматични маса.

Во овие зелени ливчиња се кријат преку 100 биолошки корисни материи, кои се многу здрави. Меѓу нив има витамини, минерали, олгоелементи...


Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 20:49
Ќе легнам да спијам... негде десет, десет и пол..
Ми треба саат време да заспијам. изненадување

Ќе се разбудам негде накај 3-4 саат...
И после вампирување до сабајле.
И на крај ќе ми се приспие негде накај 5-6 саат.
А за џабе.
Треба у школо да идам.
И многу нормално, хронично ненаспана...
Мислам да не е пудрата, ќе изгледам ко мртовец.

А не пијам ни кафе, ни чаеви..
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 22:58
i jas imam nesonica cela vecer nemozam da zaspijam do 6 sabajle pa posle legnuvam ama sega pocnav so rabota pa poleka sonot mi se vraka jas mislam deka lek za nesonicata e da se umoris da porabotis nesto pa se ke ok
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 23:11
Ја откоа ќе легнам ми треа саат ипол за да заспијам...тага
Дури и кога сум уморен , едноставно ми пливаат мислите во некој длабок бунар и неможам да затворам очи , и полека почнуваат очита да ми трнат...
И ќе заспијам , и таму негде после 3 саати ќе се разбудам... и после сум личел на Панда...
Па коа иам подочњаци ко тракторски гуми...ама добро и буцко сум малце...голема%20насмевкасреќатрепкање
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.