IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Правна помош
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Правна помош

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212223
Автор
Порака
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2015 во 02:43
Zavisi
Кон врв
Goca And Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goca And Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2016 во 22:42
Здраво
Ке ве замолам за одговор на едно прашање,имаме поднесено барање за оставнина за имот на баба ми, наследници сме јас и брат ми(татко ни е починат пред баба ми) и чичко ни.Но чичково почина скоро во текот на постапката, нема дадено изјава,а има сопруга и две керки.
Како ке се врши делбата понатаму помеѓу кого? Друго- едена од ќерките на чичко ми живее во странство и треба да даде наследичка изјава- како треба да гласи таа изјава дека зема или се откажува од делот на БАБА НИ или од делот на ТАТКО И?
И дали нотарот треба наследниците да ги информира што треба да достават и како треба да гласи наследничката изјава и за се друго или ние ?
Се надевам ке ми одговорите ако сте правник или ако има некој правник ,затоа што нотаров некако не ми е сигурен
Ви благодарам                                                                       поздрав-Гордана                     
Кон врв
Violeta-dea Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Violeta-dea Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2016 во 14:50
Me interesira dokoklu sum privedena vo policiska stanica ... dali policaecot ima pravo da go razgleduva mojot telefon bez moja dozvola? Dali taa postapka na policaecot spaga pod krsenje na pravoto na privatnost?
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 851
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2017 во 11:38
bravou!
 gledam deka sekoe prashanje, tuka,  si dobi(va)lo i soodveten odgovor. изненадување
You live only ONCE!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 11257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2017 во 13:54
Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

bravou!
 gledam deka sekoe prashanje, tuka,  si dobi(va)lo i soodveten odgovor. изненадување


,,,,ups,,,nekoj neshto zdogledal,,,dobroe ke pochnat sudskite reformi i pravac evropa,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Маја1292 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Април.2017
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Маја1292 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2017 во 14:36
Здраво,

Имам прашање во врска со начинот на кој бев отпуштена од страна на мојот сега веќе поранешен работодавец, имено бев одјавена за време на боледување за кое одговорната личност за такви случаеви беше на време известена, не бев на никаков начин известена дека ке бидам одјавена или отпуштена, за тоа дознав кога мојата матична докторка ми го затвораше боледувањето ( траење од 12.04 до 18.04), се работи за 2 дена земајќи во предвид дека 14.04 и 17.04 беа неработни. Со фирмата имав договор на неопределено време.
Што би ме советувале да преземам?
Ви благодарам однапред
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212223
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.