IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Колку често си доаѓате во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку често си доаѓате во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
rebeka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2005
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 347
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebeka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2006 во 23:09
DRUGIOT MESEC KE JA POSETAM MAKEDONIJA TOKMU ZA VELIGDEN NASIOT E NA 23 APRIL EDNA NEDELA PO KATOLICKIOT

mnjkl
Кон врв
jorgo_g Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Март.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jorgo_g Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 00:33

Jas doagam vo mak. na sekoi 3-4 meseci,taka da dobro mi e toa zosto sum vo tek so rabotite i tamu a i tuka..

Uzivajte 

Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 14:53
Jas si odam doma koga mozam i koga imam prilika. Inaku bi mozela da ostanam vo stranstvo i so godini. Mojata familija imat prilika da setaat i da me posetat kade i da sum i poradi toa ne me vlecelo da si odam cesto vo Makedonija.Jas se priviknuvam sekade i nemam nostalgija obicno.          ;
Кон врв
teona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Април.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 15:24

Originally posted by preselnica_mk preselnica_mk напиша:

Inaku bi mozela da ostanam vo stranstvo i so godini. Mojata familija imat prilika da setaat i da me posetat kade i da sum i poradi toa ne me vlecelo da si odam cesto vo Makedonija.Jas se priviknuvam sekade i nemam nostalgija obicno.          ; ;

Epa taka kazi,sega e jasno zasto vakov stav na razmisluvanje si zazela.Da bese moznosta za poseta samo ednonasocna,togas drug muabet ke praevme.Ustvari,pak zavisi i od samata licnost,neli,mene itoa kako me vlece za Mak.ok e da se priviknes na novoto mesto na ziveenje i da si go zivees zivotot na koj si se odlucil,ama ne bi mozela so godini da ne pojdam da si vidam najbliskite,ok e faktot deka denesno vreme so kompjuteri i 300 cuda,polesno e,ali sepak ne e toa toa.odam kolku sto mozam pocesto,sreka so ne sum preku okean:)

kako da sonuvam za idninata,koga site okolu mene hrcat...
Кон врв
eli1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eli1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2006 во 23:09
3-4 pati vo godinata..zavisi od toa kolku sum zafatena/nezafatena...t.e. koga ke dojdam do zdiv slobodno vreme.
Кон врв
JoeyTribbiani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JoeyTribbiani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 18:58
Bev vo MKD vo Maj ovaa godina,i super si pominav.Si se vidov so familijata,so najmilite.A bashka i luduvanje do besvest sho se veli.Samo sho zema mnogu vreme za patuvanje, i e taka stresno.
Naredniot pat ke odam,po dve godini.Samo zdravje dotogash.
 
Vo Toronto ima dobar nokjen zivot,samo sho nie ne sme naviknati na nego.Ne ni e svojstven.Deka ne gi poznavame lugeto i ne se nash mentalitet.Toa e toa,ne deka nema klubovi.
Кон врв
overture Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај overture Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2006 во 12:28
Dosega si idav na nekoj 3 meseci, arno ama godinava ke si odam dome tek po 6 meseci, a v godina pojma nemam
Кон врв
elizabeta Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elizabeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 13:27
колку подолго време и колку подалеку живеат иселениците во странство толку поретко си доаѓаат на посета/одмор во Македонија Smile
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 08:57
Originally posted by elizabeta elizabeta напиша:

колку подолго време и колку подалеку живеат иселениците во странство толку поретко си доаѓаат на посета/одмор во Македонија Smile
 
Не мора да значи. Јас оваа година 3 пати патувам за МК (2 пати службено). Тие што живеат во Америка или Австралија, тие доаѓаат поретко бидејки билетите се прескапи.
А постојат луѓе кои навистина се одродуваат и само фрлаат дрва и камења по се што е македонско поради тоа што самите страдаат од силен комплекс на пониска вредност.
Кон врв
Trina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Norway
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2006 во 09:39
Ednas godisno.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 15:21
Минатиот месец бев во Македонија, не ми претставува некој проблем ако посакам условите ми дозволуваат да отпатувам така речено „дома„.

Порано со душа чекав да одам во Италија особено во месец август, одмор, плажа, забава, дискотеки, итаљани...а сега последниве години со душа чекам да одам во МКД, е колку знаел животот да го сврти тркалото...
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Marica Ivandeki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marica Ivandeki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 00:49
Jas nemam dojdeno 4 god vo Makedonija  
Кон врв
Miss_Naughty Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miss_Naughty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 00:55
Vo pocetokot si odev na sekoi 2-3 meseca. Sega ednash godishno..
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 01:00
za zal,...tuka sum celo vreme!Cry
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,343 секунди.