IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли врска образованието на дечкото/дев
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли врска образованието на дечкото/дев

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
jassakamse Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jassakamse Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Има ли врска образованието на дечкото/дев
    Испратена: 10.Јули.2009 во 14:19
temava e ne slucajno nametnata-jas imam decko bez visoko obrazovanie i dolga vrska,na pocetok ne mi znacese nishto ama sega se oseka nekoja razlika vo smisla na:ponashanje, svakanje na nekoi raboti, odnesuvanje vo drushtvo i sl.....kakvi se vash*te iskustva od vakov domen
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 14:33
ne se grizi ... ima i takvi so visoko obrazovanie koi kako i da nemaat ...... no dokolku poradi drustveniot status ti znaci da pokraj sebe poradi svoeto visoko obrazovanie imas soodveten covek  , e togas si pred seriozen problem ... zamisli sto kje kazat drugite ............ zatoa , dodeka rabotite ne stanale premnogu slozeni , plesni mu otkazno resenie i pravi rekonstrukcija голема%20насмевка 

Изменето од miroslav_g8 - 10.Јули.2009 во 14:35
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 14:47
..uste ako ne znae angliski...smesta da go otkacis..голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
jassakamse Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jassakamse Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 15:04
za toa deka ima i so fakultet a nemaat 2 cisti potpolno si vo pravo......za drugite ama bash mi e gajle shto ke recat inaku deckovo si raboti turbo ne e"lezi lebu da te jadam",samo me maci toa shto nema pominato nekoi raboti na pr. druzenjeto na fakultet i nesfaka deka mozes da imas komunikacija so kolegi, deka ako odis na ekskuzija ili sl.nemora da se izmuvash so nekoj....ustvari jas nemam drugari ,a i toj nema drugarki zatoa shto ne bil vo takvo drushtvo a jas radi toa shto nego ne mu e svojstveno-NEMALO DENES DRUGARI- se se sveduvalo na udvaranje itn.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 15:12
Ushte sega se gleda deka ste na razlichni frekvencii....i mentalno i intelektualno...zakluchok donesi si sama,sama si odgovorna za tvojot zivot  i za toa komu kje dozvolish da vleze vo tvojot zivot.намигнување
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 15:25
..nekako sramezlivo stois so iznesuvanjata za tvoeto mislenje i obrazovanie..!mnogu zavisi i ti sto fakultet posetuvas ili si zavrsila..!sekoj argument i iskaz e poen plus vo pomosta sto mozes da ja dobies ovde od nas na forumot!..zatoa i nie postoime neli,da se pomogne na mnogute zrtvi na tranzicijata...!inaku,ne sme ni nevladina organizacija,ni politicki orientirani..nesto kako...aj da ne kazam..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 17:07
Не би требало да има врска тоа дали твојот партнер има или нема завршено факултет - ако добро се сложувате, ако ви оди и интелектуално и физички, не би требало да пречи таа разлика. Велиш дека врската ви е долга - ми се чини дека бараш промени, дека си се заситила, и тие работи кои порано не ти пречеле, сега ти пречат - па се прашуваш дали си одговарате - она што го наведе во твојот прв пост - понашање, однесување во друштво - тоа не се учи на факултет; потоа сфаќање на некои работи - сите сме различни и не може исто да гледаме на работите, и не може сите исто да мислат и да сфаќаат како тебе...

а за ова

Originally posted by jassakamse jassakamse напиша:

ne sfaka deka mozes da imas komunikacija so kolegi, deka ako odis na ekskuzija ili sl.nemora da se izmuvash so nekoj....ustvari jas nemam drugari ,a i toj nema drugarki zatoa shto ne bil vo takvo drushtvo a jas radi toa shto nego ne mu e svojstveno-NEMALO DENES DRUGARI- se se sveduvalo na udvaranje itn.


тоа ти е љубомора и ништо повеќе - само ќе ти кажам дека тој нема право да ти брани да се дружиш со колегите, затоа што сепак тие се дел од твојот живот и со нив си го поминала најголемиот дел од најубавиот период во животот (според мене) и нормално е да одржуваш контакти со нив - а тоа што тој го мисли, дека не е можно да имаш колеги другари, тоа не е затоа што не го поминал студентскиот живот, туку затоа што е љубоморен, а можеби и несигурен во себе, токму заради тоа што не завршил факултет, и веројатно не му е сеедно што ти си на повисоко интелектуално ниво од него, па се плаши да не си најдеш некој што повеќе ќе ти одговара од него.... на мажите баш и не им е сеедно кога жените се подобри од нив гледано од било кој аспект - посебно на овие Балканциве овде - тие се навикнати жените да зависат од нив...

Не сакам да ме сфатиш погрешно или да се навредиш - ова е само мое мислење... не мора да значи дека сум во право
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 17:16
Originally posted by jassakamse jassakamse напиша:

temava e ne slucajno nametnata-jas imam decko bez visoko obrazovanie i dolga vrska,na pocetok ne mi znacese nishto ama sega se oseka nekoja razlika vo smisla na:ponashanje, svakanje na nekoi raboti, odnesuvanje vo drushtvo i sl.....kakvi se vash*te iskustva od vakov domen
vednas da go otkacis i drugpat koga ke si biras decko prasaj
-Izvini ti sto imas zavrseno?
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 01:49
епа сега,..за секое тенџерче има и капаче..,
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 11:56
da...razlikata odma e vidliva
i se razocaruvas vo natamosnata konverzacija
i ako ne ,,znae ,,da sostavi dve recenici
sepak mnogu e bitno da si na slicna branova dolzina
za mene
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 12:00
Originally posted by jassakamse jassakamse напиша:

za toa deka ima i so fakultet a nemaat 2 cisti potpolno si vo pravo......za drugite ama bash mi e gajle shto ke recat inaku deckovo si raboti turbo ne e"lezi lebu da te jadam",samo me maci toa shto nema pominato nekoi raboti na pr. druzenjeto na fakultet i nesfaka deka mozes da imas komunikacija so kolegi, deka ako odis na ekskuzija ili sl.nemora da se izmuvash so nekoj....ustvari jas nemam drugari ,a i toj nema drugarki zatoa shto ne bil vo takvo drushtvo a jas radi toa shto nego ne mu e svojstveno-NEMALO DENES DRUGARI- se se sveduvalo na udvaranje itn.
 
 
sramota ... nekoj zastaren model ...... konzervativec ... znaes , nisto cudno posle brak da ti rece aj ne odi ti na rabota , sedi doma .... ionaka pecalam za dvajcata pa sto kje odis na rabota намигнување ...... i ne samo sto ne svakja sto ti naprimer si komuniciras so kolegi , tuku kje pocne da ti cepka i po mobilniot ..... znaes , interesna rabota ovaa tvoja tema размислување 
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 15:45
те сфаќам што сакаш да нагласиш.... среќа

јас мислам дека итекако има врска, од проста причина што за со некој да можеш да имаш заеднички живот, т.е врска,... мора да имате слични сфаќања и ставови...... тука можеби и ќе се појави љубомора од типот на ,, зошто таа заработува повеќе пари од мене ,, ...... а мислам и дека љубомората за твојата комуникација со колегите е од неговиот страв за ти да не дојдеш токму на ова размислување - дали образованието има врска или не намигнување бидејќи, колегите имаат, а тој нема !!!

претпоставувам дека го копка внатрешно што ете, ти си во друштво на интелектуалци, високо образовани граѓани,... а тој, како што разбрав,.... работи ( повторно по моја претпоставка, некоја физичка работа збунетост ) иииии... мислам дека ме разбра што сакам да кажам среќа

човек не се менува, така да не пробувај да му втупиш во главата дека има другарство меѓу машко и женско, дека на екск*рзии се оди заради дружењето а не заради мувањето.... и мирослав добро рече... дали заради неговата љубомора, еден ден, би се согласила да не одиш на работа, заради колегите ???замисленост гив ми а брејк.... изненадување

п.с. живееме во 21 век голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 16:14

vo svetot na bajkite среќа

Кон врв
jassakamse Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jassakamse Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 16:42
e bash go cenam tvoeto mislenje i voopshto ne e navredlivo,sega treba da se skoncentriram na ljubomorata.Inaku priznava i sam deka e ljubomoren vo krvta mu bilo onaka od vnatre samo mu doagalo-BOG DA CUVA!!!ali mene izgleda ne me dochuval ,
sepak mislam deka dokolku go pominel fakultetskiot zivot(vo smisla na sekojdnevna komunikacija zapoznavanje na novi drugari ,drugarki i nishto poveke) za nekoi raboti nemashe da javuva ljubomora.....seriozna e rabotava!!!ili ke treba da ostanam so nego i CEL ZIVOT da gi trpam negovite ISPADI ili cao.....no po dolga vrska bash sum slaba a i ljubov postoi samo shto ne negovite ispadi jas popushtam............i rezultatot e=neznam dali ke mozam cel zivot vaka
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.