Испечати | Затвори го прозорот

Има ли врска образованието на дечкото/дев

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19606
Датум на принтање: 29.Април.2024 во 13:27
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Има ли врска образованието на дечкото/дев
Постирано од: jassakamse
Наслов: Има ли врска образованието на дечкото/дев
Датум на внесување: 10.Јули.2009 во 14:19
temava e ne slucajno nametnata-jas imam decko bez visoko obrazovanie i dolga vrska,na pocetok ne mi znacese nishto ama sega se oseka nekoja razlika vo smisla na:ponashanje, svakanje na nekoi raboti, odnesuvanje vo drushtvo i sl.....kakvi se vash*te iskustva od vakov domen



Коментари:
Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 10.Јули.2009 во 14:33
ne se grizi ... ima i takvi so visoko obrazovanie koi kako i da nemaat ...... no dokolku poradi drustveniot status ti znaci da pokraj sebe poradi svoeto visoko obrazovanie imas soodveten covek  , e togas si pred seriozen problem ... zamisli sto kje kazat drugite ............ zatoa , dodeka rabotite ne stanale premnogu slozeni , plesni mu otkazno resenie i pravi rekonstrukcija голема%20насмевка 

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 10.Јули.2009 во 14:47
..uste ako ne znae angliski...smesta da go otkacis..голема%20насмевка

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: jassakamse
Датум на внесување: 10.Јули.2009 во 15:04
za toa deka ima i so fakultet a nemaat 2 cisti potpolno si vo pravo......za drugite ama bash mi e gajle shto ke recat inaku deckovo si raboti turbo ne e"lezi lebu da te jadam",samo me maci toa shto nema pominato nekoi raboti na pr. druzenjeto na fakultet i nesfaka deka mozes da imas komunikacija so kolegi, deka ako odis na ekskuzija ili sl.nemora da se izmuvash so nekoj....ustvari jas nemam drugari ,a i toj nema drugarki zatoa shto ne bil vo takvo drushtvo a jas radi toa shto nego ne mu e svojstveno-NEMALO DENES DRUGARI- se se sveduvalo na udvaranje itn.


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 10.Јули.2009 во 15:12
Ushte sega se gleda deka ste na razlichni frekvencii....i mentalno i intelektualno...zakluchok donesi si sama,sama si odgovorna za tvojot zivot  i za toa komu kje dozvolish da vleze vo tvojot zivot.намигнување


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 10.Јули.2009 во 15:25
..nekako sramezlivo stois so iznesuvanjata za tvoeto mislenje i obrazovanie..!mnogu zavisi i ti sto fakultet posetuvas ili si zavrsila..!sekoj argument i iskaz e poen plus vo pomosta sto mozes da ja dobies ovde od nas na forumot!..zatoa i nie postoime neli,da se pomogne na mnogute zrtvi na tranzicijata...!inaku,ne sme ni nevladina organizacija,ni politicki orientirani..nesto kako...aj da ne kazam..

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 10.Јули.2009 во 17:07
Не би требало да има врска тоа дали твојот партнер има или нема завршено факултет - ако добро се сложувате, ако ви оди и интелектуално и физички, не би требало да пречи таа разлика. Велиш дека врската ви е долга - ми се чини дека бараш промени, дека си се заситила, и тие работи кои порано не ти пречеле, сега ти пречат - па се прашуваш дали си одговарате - она што го наведе во твојот прв пост - понашање, однесување во друштво - тоа не се учи на факултет; потоа сфаќање на некои работи - сите сме различни и не може исто да гледаме на работите, и не може сите исто да мислат и да сфаќаат како тебе...

а за ова

Originally posted by jassakamse jassakamse напиша:

ne sfaka deka mozes da imas komunikacija so kolegi, deka ako odis na ekskuzija ili sl.nemora da se izmuvash so nekoj....ustvari jas nemam drugari ,a i toj nema drugarki zatoa shto ne bil vo takvo drushtvo a jas radi toa shto nego ne mu e svojstveno-NEMALO DENES DRUGARI- se se sveduvalo na udvaranje itn.


тоа ти е љубомора и ништо повеќе - само ќе ти кажам дека тој нема право да ти брани да се дружиш со колегите, затоа што сепак тие се дел од твојот живот и со нив си го поминала најголемиот дел од најубавиот период во животот (според мене) и нормално е да одржуваш контакти со нив - а тоа што тој го мисли, дека не е можно да имаш колеги другари, тоа не е затоа што не го поминал студентскиот живот, туку затоа што е љубоморен, а можеби и несигурен во себе, токму заради тоа што не завршил факултет, и веројатно не му е сеедно што ти си на повисоко интелектуално ниво од него, па се плаши да не си најдеш некој што повеќе ќе ти одговара од него.... на мажите баш и не им е сеедно кога жените се подобри од нив гледано од било кој аспект - посебно на овие Балканциве овде - тие се навикнати жените да зависат од нив...

Не сакам да ме сфатиш погрешно или да се навредиш - ова е само мое мислење... не мора да значи дека сум во право

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: ana sk
Датум на внесување: 10.Јули.2009 во 17:16
Originally posted by jassakamse jassakamse напиша:

temava e ne slucajno nametnata-jas imam decko bez visoko obrazovanie i dolga vrska,na pocetok ne mi znacese nishto ama sega se oseka nekoja razlika vo smisla na:ponashanje, svakanje na nekoi raboti, odnesuvanje vo drushtvo i sl.....kakvi se vash*te iskustva od vakov domen
vednas da go otkacis i drugpat koga ke si biras decko prasaj
-Izvini ti sto imas zavrseno?


-------------
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...


Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 01:49
епа сега,..за секое тенџерче има и капаче..,

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 11:56
da...razlikata odma e vidliva
i se razocaruvas vo natamosnata konverzacija
i ako ne ,,znae ,,da sostavi dve recenici
sepak mnogu e bitno da si na slicna branova dolzina
za mene


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 12:00
Originally posted by jassakamse jassakamse напиша:

za toa deka ima i so fakultet a nemaat 2 cisti potpolno si vo pravo......za drugite ama bash mi e gajle shto ke recat inaku deckovo si raboti turbo ne e"lezi lebu da te jadam",samo me maci toa shto nema pominato nekoi raboti na pr. druzenjeto na fakultet i nesfaka deka mozes da imas komunikacija so kolegi, deka ako odis na ekskuzija ili sl.nemora da se izmuvash so nekoj....ustvari jas nemam drugari ,a i toj nema drugarki zatoa shto ne bil vo takvo drushtvo a jas radi toa shto nego ne mu e svojstveno-NEMALO DENES DRUGARI- se se sveduvalo na udvaranje itn.
 
 
sramota ... nekoj zastaren model ...... konzervativec ... znaes , nisto cudno posle brak da ti rece aj ne odi ti na rabota , sedi doma .... ionaka pecalam za dvajcata pa sto kje odis na rabota намигнување ...... i ne samo sto ne svakja sto ti naprimer si komuniciras so kolegi , tuku kje pocne da ti cepka i po mobilniot ..... znaes , interesna rabota ovaa tvoja tema размислување 


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 15:45
те сфаќам што сакаш да нагласиш.... среќа

јас мислам дека итекако има врска, од проста причина што за со некој да можеш да имаш заеднички живот, т.е врска,... мора да имате слични сфаќања и ставови...... тука можеби и ќе се појави љубомора од типот на ,, зошто таа заработува повеќе пари од мене ,, ...... а мислам и дека љубомората за твојата комуникација со колегите е од неговиот страв за ти да не дојдеш токму на ова размислување - дали образованието има врска или не намигнување бидејќи, колегите имаат, а тој нема !!!

претпоставувам дека го копка внатрешно што ете, ти си во друштво на интелектуалци, високо образовани граѓани,... а тој, како што разбрав,.... работи ( повторно по моја претпоставка, некоја физичка работа збунетост ) иииии... мислам дека ме разбра што сакам да кажам среќа

човек не се менува, така да не пробувај да му втупиш во главата дека има другарство меѓу машко и женско, дека на екск*рзии се оди заради дружењето а не заради мувањето.... и мирослав добро рече... дали заради неговата љубомора, еден ден, би се согласила да не одиш на работа, заради колегите ???замисленост гив ми а брејк.... изненадување

п.с. живееме во 21 век голема%20насмевка


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 16:14

vo svetot na bajkite среќа



-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: jassakamse
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 16:42
e bash go cenam tvoeto mislenje i voopshto ne e navredlivo,sega treba da se skoncentriram na ljubomorata.Inaku priznava i sam deka e ljubomoren vo krvta mu bilo onaka od vnatre samo mu doagalo-BOG DA CUVA!!!ali mene izgleda ne me dochuval ,
sepak mislam deka dokolku go pominel fakultetskiot zivot(vo smisla na sekojdnevna komunikacija zapoznavanje na novi drugari ,drugarki i nishto poveke) za nekoi raboti nemashe da javuva ljubomora.....seriozna e rabotava!!!ili ke treba da ostanam so nego i CEL ZIVOT da gi trpam negovite ISPADI ili cao.....no po dolga vrska bash sum slaba a i ljubov postoi samo shto ne negovite ispadi jas popushtam............i rezultatot e=neznam dali ke mozam cel zivot vaka


Постирано од: jassakamse
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 16:43
.....e aj kazi...neshto kako?


Постирано од: jassakamse
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 16:46
...e aj kazi..neshto kako?


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 16:51
da kazam ? .... eve kje kazam onaka kako jas mislam i bez fantaziranje .... najvazno od se e dali go ili te saka i dali imate medjusebno razbiranje za ostanatite nesta ...... brakot e institucija .... so mnogu mirovni pregovori i kompromisi .... so tekot na vremeto , rabotite kje si legnat na svoe mesto .... iznacitav milion postovi od kako sum clen na ovoj forum a vo vrska so ljubovta ... i site onie koi veruvaat vo ljubovta i koi zaradi nea bi storile se , sega naednas ljubovta e stavaat vo vtor plan  .... kako naednas posle tvojata tema da se osvestile pa pocnale da razmisluvaat намигнување ....... ne slusaj nikogo .... slusaj si go razumot .... svojot ....toj najubavo kje ti go pokaze patot .... SEKOJA PLANINA IMA SVOJA TEZINA ....... среќа

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 19:04
Originally posted by jassakamse jassakamse напиша:

e bash go cenam tvoeto mislenje i voopshto ne e navredlivo,sega treba da se skoncentriram na ljubomorata.Inaku priznava i sam deka e ljubomoren vo krvta mu bilo onaka od vnatre samo mu doagalo-BOG DA CUVA!!!ali mene izgleda ne me dochuval ,
sepak mislam deka dokolku go pominel fakultetskiot zivot(vo smisla na sekojdnevna komunikacija zapoznavanje na novi drugari ,drugarki i nishto poveke) za nekoi raboti nemashe da javuva ljubomora.....seriozna e rabotava!!!ili ke treba da ostanam so nego i CEL ZIVOT da gi trpam negovite ISPADI ili cao.....no po dolga vrska bash sum slaba a i ljubov postoi samo shto ne negovite ispadi jas popushtam............i rezultatot e=neznam dali ke mozam cel zivot vaka
мислам дека сосема погрешно е тоа дека ако го поминел студентскиот живот немало да покажува љубомора,и дека немало да биде скептик за другарство меѓу машко и женско и дека воопшто ќе бил многу поразличен од сега! не велам дека образованието не влијае врз сваќањата на човекот...ама од твоите постови добивам впечаток дека не е до образованието на дечко ти,туку до неговиот карактер и твојата желба да го промениш досегашниот ритам на твојот живот!
и велиш во прашање е долга врска...штом е долга значи сте имале некое разбирање досега па затоа ви потрајала врската! мене не ми е јасно зошто си опседната со тоа дека е недоволно образуван за да биде со тебе и да го свати твојот начин на живеење! и кој се променил...ти или тој? досега ти беше добар а сега наеднаш ти удри во галава слободата од студенскиот живот(што сите студенти ја имаат сетено) и си мислиш ,,тој е недоволно образуван и затоа нема толеранција за некои работи,, Барај го проблемот во неговиот карактер а не во образованието што го има! а нема да е лошо малце и ти да се происпиташ...
навистина убаво си размисли без разлика што ќе преземеш како освежување во твојот живот...дали ќе останеш со него или ќе го баталиш...а јас ти препорачувам да преземеш освежување во вашата врска...можеби сте си здосадени мале па затоа ти се поважни дружењата со колеги отколку дечко ти! позз

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 12.Јули.2009 во 12:04
Originally posted by jassakamse jassakamse напиша:

e bash go cenam tvoeto mislenje i voopshto ne e navredlivo,sega treba da se skoncentriram na ljubomorata.Inaku priznava i sam deka e ljubomoren vo krvta mu bilo onaka od vnatre samo mu doagalo-BOG DA CUVA!!!ali mene izgleda ne me dochuval ,
sepak mislam deka dokolku go pominel fakultetskiot zivot(vo smisla na sekojdnevna komunikacija zapoznavanje na novi drugari ,drugarki i nishto poveke) za nekoi raboti nemashe da javuva ljubomora.....seriozna e rabotava!!!ili ke treba da ostanam so nego i CEL ZIVOT da gi trpam negovite ISPADI ili cao.....no po dolga vrska bash sum slaba a i ljubov postoi samo shto ne negovite ispadi jas popushtam............i rezultatot e=neznam dali ke mozam cel zivot vaka



Како прво, сите се менуваме - на 26 години не сме какви што сме биле на 18 години, пред се затоа што растеме, зрееме, учиме на грешките, сфаќаме што сакаме, а што не, знаеме отприлика кои ни се целите во животот... а притоа сите поминуваме низ различни работи, искушенија, врски и слично - не значи дека секој мора да го помине тој студентски живот....

претпоставувам дека имаш 20 и нешто години, а имаш долга врска - значи уште не си ни била толку зрела кога си ја почнала врската со момчето со кое си сега, и тогаш тој можел да ги исполни сите твои очекувања... меѓутоа, годините си го прават своето - тебе ти станува јасно што навистина сакаш, и ти се потребни промени, можеби се разијдувате во поглед на иднината, тој не ги задоволува целосно твоите потреби, па затоа почнуваат да ти пречат работи кои досега не си ги ни забележувала - врската ти е досадна и сакаш нешто да се промени - тука двајцата треба да преземете нешто, ама пред се убаво и искрено да си поразговарате еден со друг за тоа какви се вашите очекувања и дали ви се поклопуваат плановите за иднината.... ако сметаш дека не можеш да бидеш со него цел живот, тогаш преиспитај се - што навистина сакаш?

А љубомората - е па во природата на човекот е да биде љубоморен - кој повеќе, кој помалку... ама тоа не е оправдување тој да те гуши и кочи...

малку љубомора во врската не е на одмет - ако не е љубоморен, значи не му значиш... ама пак, се си има граници....

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 12.Јули.2009 во 12:46
Па и јас немам високо образование па сум се соочувала со вакви момци од т.н „попроста„ страна на животот.
Факт е дека образованието носи повисоки сознанија и отвара видици но емоционалната зрелост кај луѓето не условена само од степенот на образование, туку од ред други работи како средина на живеење, домашно воспитување и сл.
Проблемот е прост-можеш ти со типот или не можеш?
Ако не делите слични размислвања по многу прашања, вашата вреска се држи на тенки конци. А животот во двојка понатаму ќе стане многу посложен и потежок и во таа фаза не би требало повеќе да се занимавате со банални работи.
Мирослав убаво пишувал погоре, би се сложила со него, седни и запрашај се неколку едноставни прашања и доколку се наоѓаш себеси како одговараш негативно на повеќето од нив-тогаш знаеш што треба да правиш. Твој живот на крај краишта.

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: jassakamse
Датум на внесување: 13.Јули.2009 во 13:59
ако го слушам разумот-тој ми вели дека љубовта е посилна од се ДЕФИНИТИВНО!!!а љубомората не е до крајности, јас работам веќе 1 година комуницирам со секакви луѓе, но одвреме -навреме го копка нешто, но се надевам дека кога ќе види дека подолго време немало причина за скандал ќе се повлече и на таа тема,а за тоа дека сега некако љубовта ја ставаат на втор план си во право,но повеќето така зборуваат кога даваат совети,а кога нив нешто такво им се случува ја виткаат опашката......никој не е совршен-и да го откачам на другиот нешто друго ќе му фали.....и тоа полоши работи има (тепање, комар, пиење и сл.) затоа си викам да си се помирам со некои работи и да не се замарам многу......тоа е како жртва за љубовта во која јас искрено верувам


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 14.Јули.2009 во 17:11
ima !! koga ke se fali za nesto sto ne zavrsil....
a ke mi rece ova ona ima diploma.....
za da mu edna od srceeeeeeee   

-------------


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 20.Август.2010 во 01:06
Originally posted by ana sk ana sk напиша:


Originally posted by jassakamse jassakamse напиша:

temava e ne slucajno nametnata-jas imam decko bez visoko obrazovanie i dolga vrska,na pocetok ne mi znacese nishto ama sega se oseka nekoja razlika vo smisla na:ponashanje, svakanje na nekoi raboti, odnesuvanje vo drushtvo i sl.....kakvi se vash*te iskustva od vakov domen
vednas da go otkacis i drugpat koga ke si biras decko prasaj-Izvini ti sto imas zavrseno?



Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 20.Август.2010 во 15:21
Има, има.
Ако образованието го прошол со пари, тоа значи дека е богат.

Туку, глупост на страна, битно е. Секако.
Сега замислете ситуација:

Женска со медицински факултет и машко со средно во АСУЦ (за оние што не знаат, АСУЦ е автомеханичарско )

Што тие би имале заедничко за разговор?
Таа во својот живот да речеме, читала секаков вид литература, запознаена е со ликовната уметност итн. да скратам, има широк диЈапазон на општи познавања.

А што е тој?
Ништо во споредна со неа (зборувам, многу малце “потрошил“ од сивата маса во мозокот )

Кој муабет би го имале тие?
А да не зборувам за платеноста на работното место кое еден ден ќе го има девојката и како после тоа ќе се одрази врз нивниот брак (доколку го имаат, нели)
Мислам, сите знаеме дека машкото его е гооооолемо.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 20.Август.2010 во 15:59
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Има, има.
Ако образованието го прошол со пари, тоа значи дека е богат.

Туку, глупост на страна, битно е. Секако.
Сега замислете ситуација:

Женска со медицински факултет и машко со средно во АСУЦ (за оние што не знаат, АСУЦ е автомеханичарско )

Што тие би имале заедничко за разговор?
Таа во својот живот да речеме, читала секаков вид литература, запознаена е со ликовната уметност итн. да скратам, има широк диЈапазон на општи познавања.

А што е тој?
Ништо во споредна со неа (зборувам, многу малце "потрошил" од сивата маса во мозокот )

Кој муабет би го имале тие?
А да не зборувам за платеноста на работното место кое еден ден ќе го има девојката и како после тоа ќе се одрази врз нивниот брак (доколку го имаат, нели)
Мислам, сите знаеме дека машкото его е гооооолемо.

Samo da te zapoznaam so diplomirani studentki od mojot fakultet, da si popraite malku muabet, nishto drugo.

-------------


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 20.Август.2010 во 16:34
Znaci...

Ostavete gi pretpostavkite i predrasudite nastrana, posebno ako ste mladi. Takvite raboti mozat da ve lisat od najgolemata srekja vo zivotot.
Zaklucokot napravete go otkako kje ja primite informacijata, ne predhodno.


Постирано од: valentina-pp
Датум на внесување: 20.Август.2010 во 20:10
dokaz, dacu ti zivi dokaz kada me budu pitali..........jas so fakultet,a partnerot so sredno,ama odete vo tekot na zivotot tolku se samoobrazuva so citanje knigi,sedenje na kompj za pametni nesta,druzejki se so obarzovani luge takasto znae da razgovara na sekoja tema itoa ne da tresi gluposti tuku fakti da go slusas i gledas i da ne veruvas deka zavrsil edno prosecno sredno a jas ne deka sum pone..... ucev vo dva grada,rabotam po strukata itn


Постирано од: brza
Датум на внесување: 20.Август.2010 во 20:22
,...a....ima li vrska....prashanjevo vo temata?изненадување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 27.Август.2010 во 17:17
nema ,ako se nadograduva i osoznava i ponataka vo zivototсреќа

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 27.Август.2010 во 19:59
ma denes kako dojde vreme veke da ne znae covek sto e dobro a sto ne.....Covek treba da otvori oci koga go bira svojot partner i mu treba podolgo vreme da go nauci kakov e i sto e...pa posle ke utvrdi dali mu vredi obrazovanieto ili ne.....

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: Hakuna Matata
Датум на внесување: 02.Септември.2010 во 21:37
spored mene nema vrska obrazovanieto so ljubovta a za vas neznam kazete vase mislenje da procitam

-------------
Ситниците прават совршенство, а совршенството не е ситница. Затоа сметај го моето пријателство како дел од твојот живот.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 17.Февруари.2011 во 04:25
........... нема ! ........не%20знам

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: K1nm23
Датум на внесување: 18.Февруари.2011 во 01:20
има....


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 18.Февруари.2011 во 01:27
Originally posted by K1nm23 K1nm23 напиша:

има....



каква

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 18.Февруари.2011 во 08:59
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Originally posted by K1nm23 K1nm23 напиша:

има....



каква


Колку е поголема разликата во едукацијата на двата партнери,толку е поголем јазот од различни сфаќања .
Различните ставови,различните гледања на нештата,прават само бариери во врската....тие двајца никогаш нема да  најдат заеднички јазик.

Јас така мислам.не%20знам


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: DragancoLeskoec
Датум на внесување: 18.Февруари.2011 во 10:21
Слушнав дека имало некој дечко шо му било срам да збора со чупе, оти немал диплома

-------------
Брсјачка нација !


Постирано од: K1nm23
Датум на внесување: 18.Февруари.2011 во 12:08
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Originally posted by K1nm23 K1nm23 напиша:

има....



каква



Takva......


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Февруари.2011 во 12:23

Има

 
Со глуп човек што можеш да си кажеш ?


-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 18.Февруари.2011 во 12:33
Ај ве молам сите муабети кои не се поврзани со темава, да си
ги правите по Лп или во разно.


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 18.Февруари.2011 во 13:03
Originally posted by емил емил напиша:

Има

 
Со глуп човек што можеш да си кажеш ?
 
Не мора да значи дека ако некој не е доволно образован е глуп...
некои завршуваваат и факултети па се глупи, а има некои со пониско образование кои се поинтелигентни и од некои со 2 факултетахи,%20хи...


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: K1nm23
Датум на внесување: 18.Февруари.2011 во 13:09
ја сум со средно и барам некоја со високо обрзовање и не можам да најдам.......сите ме одбиваат


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 21.Февруари.2011 во 14:40
Originally posted by renatax renatax напиша:


Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Originally posted by K1nm23 K1nm23 напиша:

има....



каква
Колку е поголема разликата во едукацијата на двата партнери,толку е поголем јазот од различни сфаќања .Различните ставови,различните гледања на нештата,прават само бариери во врската....тие двајца никогаш нема да  најдат заеднички јазик.Јас така мислам.не%20знам




Џабе му е факултет, па и магистратура, ако не знае да склопи 2 реченици.
Ставовите на некоја личност сметам дека не зависат од степенот на образованието, општествените класи и сите материјални добра.
А бидејќи во денешно време е смешнен начинот на кој што можеш да го стекнеш образованието, се паѓа во вода.



-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 22.Јануари.2015 во 11:12
ako se na isto nivo normalno deka poveke ke se slozuvaat


Постирано од: Devojcence
Датум на внесување: 28.Март.2015 во 05:50
Se ima vrska. Ljubovta so obrazovanieto se povrzani edno so drugo. Se menuvaat rabotite. Ne e isto nekoj sto ne e zapisan na fax nekoj sto uci i nekoj sto zavrsil. Razlicni poimi razlicni lugje. Se e razlicno. Nemaat dopirni tocki.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk