IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Џогинг
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Џогинг

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Џогинг
    Испратена: 28.Октомври.2005 во 19:09
Kolku prkrasno zadovolstvo,go obozavam dzogingot posebno vo drustvo ili moze i sama so slusalki i dobra muzika!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2005 во 23:01
em..Barbi go primenuvav mnogu cesto. Trenirav maraton i sekoj den ako ne pretrcav do 5km ne znaev da zastanam...ama prekinav so trcanjeto veke 7 godini i mi nedostasuva mnogu..Ke mora da se vratam na toa ..mada sekogash trcav sama so svoite misli nekako me usporuvaa drugite i mi nametnuvaa drugo tempo na trcanje...sega kako shto ne sum trcala od damna ke mora da najdam drushtvo, zashto posle 500 metri ke se otkazam od shto ne ke mozam da zemam vozdux
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2005 во 13:19

Porano mi bese del od sekojdnevieto,ne profesionalno ,no sepak so klubsko druzenje,a sega veke prosto se trudam da grabnam sloboden moment i za sportot!Najdolga staza mi e 2km...se sekavam deka bas i ne mi bese omilena poveke odev na kratkite,no brzi disciplini.Vo sekoj slucaj ubavi vreminja!

Nate!Na 500 metri ke odmarame! 

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2005 во 13:36
aaaahahahh mila..cek da soberam kondicija ..ke ti pripadnam sega na 200 kamoli na 500
ama ke porabotam na toa ushte od sega od sabota
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 15:28
Nate pocnav doma da se razgibavam onaka optimisticki rekov e sega ke mu se vratam na trcanjeto posle izvesno vreme pauza...ti se veruva li dobiv vospalenie na muskuli!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 15:37
I jas malku...Ti vikam jas ubavo i da potrcame ne ke mozeme da se mrdneme posle..

Sovet: koga se raboti za vospaleni muskuli vo pola casha se stava ladna voda i lazica Med se razmatuva dur ne se soedini tecnosta so medot se pie i za 15-20 min ke iscezne bolkata i zategnatosta
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 16:01
Ova ke go kopiram i ke go pisam vo lekovi od nasite babicki!
Fala ne sum znaela...
 
P.s. znaes sto za pocetok moze samo brzo odenje ,a posle ke premineme na druga disciplina!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 16:06
Moze mila prekrasna idea
Kako se zapnavme jas i ti odma pravo bez kondicija na trcanje kako za Olimpijada da se spremame
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 16:15
      
 Se sekavas li na vremeto barem kaj mene bese taka sekoj trening kako da gi polnev bateriite so pozitivna energija!Sekogas sakav da go zgolemuvam trteningot,sakav se pogolemo opteretuvanje na muskulite,a na kraj najsladok mi bese cajot koj ni go pripremase cickoto na koj ne mu go pametam imeto...na vrakanje nakaj doma treningot mi zavrsuvase so100gr.cokolado.Vreminja,Natalija ubavi vreminja...
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 08:20
Originally posted by Barbika Barbika напиша:


Se sekavas li na vremeto barem kaj mene bese taka sekoj trening kako da gi polnev bateriite so pozitivna energija!Sekogas sakav da go zgolemuvam trteningot,sakav se pogolemo opteretuvanje na muskulite,a na kraj najsladok mi bese cajot koj ni go pripremase cickoto na koj ne mu go pametam imeto...na vrakanje nakaj doma treningot mi zavrsuvase so100gr.cokolado.Vreminja,Natalija ubavi vreminja...


Taka mi bese na sekoj trening, trcash tocno 2 Casa i na kraj zastanuvash tupkash vo mesto cekash bash cajce i mu se raduvash na Cokoladoto...ah..Barbi shto Gorenki imam izedeno i pred i posle trening   
Kaj mene treningot bese mnogu zamoren.
Sekoe sabajle od 04.30 do 5.30 trcanje pa doma tush spremanje za shkolo. Sedish slushash casovi posle na Stadion vrtenje do 15.00 krugovi vo glava da ti se zavrti. Pa doma i od 21.00 do 22.30 pak..Uf moralno bese bashka i fanatik imav trener.
Najmacno mi bese koga sekoja sabota so trcanje morav da ja iskacam uzgornicata na Vodni i ne smeev da zastanam do Sredno...
Koga ke se setam bash onaka se podnasmejuvam   
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2005 во 19:43
Наталија по муабетов ќе испадне дека јас и ти се познаваме и тоа лично!
Да не станува збор за ист клуб...ај тоа на ЛП!
Само да нагласам и јас одев двапати на ден ама некако ни од далеку немав задоволителни резултати затоа стално се вадам со тоа ааа да аматерски тренирам!
Мада што ми беше влезено под кожа...Но со факсот немав баш толку време па со текот на годините си останав на џогинг,а сега и за него едвај наоѓам време!Деца-меца обврски,а и мрза понекогаш!
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2005 во 02:08
da go prasam moderatorot
kade mi e tekstot
IDIOT
kade e
zosto e brisen
ne e fer
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2005 во 13:17

Joging e najdobar nacin da se izvrsi emocionalno praznenje,sekogas pomaga i se gubi mnegativnata energija,letovo zogirav i do 10km no za zal sam,ponekogas e potrebno drustvo i za toa.

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2005 во 09:55
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Наталија по муабетов ќе испадне дека јас и ти се познаваме и тоа лично!

Да не станува збор за ист клуб...ај тоа на ЛП!

Само да нагласам и јас одев двапати на ден ама некако ни од далеку немав задоволителни резултати затоа стално се вадам со тоа ааа да аматерски тренирам!

Мада што ми беше влезено под кожа...Но со факсот немав баш толку време па со текот на годините си останав на џогинг,а сега и за него едвај наоѓам време!Деца-меца обврски,а и мрза понекогаш!


Ne Barbi mislam deka ne se poznavame mila Jas imav licen trener koj mi ja vadeshe dushata, ama ubavo e da se podseti covek vo vrska so toa...Malku i mi nedostigaat treninzite, ama ti imash izgovor za da ne trcash, jas isto taka se vadam na kondicija na rabota na se ama ke bide...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.