IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Самопотемнување???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Самопотемнување???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 16:22
more pocrvenuvanje zavisi od prethodniot ten na KOZATA
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 19:25
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

моја препорака ,од лично искуство nivea body summer beauty
среќа
da nivea, probaj nivea
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 19:34
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

моја препорака ,од лично искуство nivea body summer beauty
среќа bas so ova se ispozaebav тага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 20:42
не не и не....не сум за тоа
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 21:54
edna drugraka stavase od garnier,ama ona bese epten bela....i dobar ispadna tenot posle prvo stavanje...ama posle 3-4 dena kako fleki i se napravija...mn grdo....se mislev dali da se mackam,ama koga vidov toa nikako
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
mina_d Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mina_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2009 во 21:11
ако сакате подеднакво потемнување на целото тело тогаш не ни помислувајте на никакви креми и спрејови! само солариум! Можеби солариумот не е најздавото решение но сигурно нема да имате шаренило по кожата,нити ке мирисате лошо од кремите а и облеката нема да ви биде извалкана што е чест случај од користењето на креми!
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2009 во 20:16
sepak ni toa ni toa,nisto kratko kazano...soncevo sekoja godina e se postetno i postetno....taka sto letovo koristam mleko faktor 50...voopsto ne mi e bitno dali ke potemnam ili ne...
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 09:25
Lani se zeznav so krema od Orifleim
cela bev isharana....
samo priroden nacin na temneenje
drugo ne priznavam
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 13:43
Имам бел тен и ич не се мачам со вештачко потемнување.
Како краен ефект може само да шетам исфлекана и како размачкана од чоколадо... бљак...
Само природно, друго и јас не признавамтрепкање
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 23:03
Крема никако!!!Толку безвеза искача,како нашлакано некако..шо знам бар мене ич не ми се бендиса..или на солариум(ако се плашиш од штетното влијание,не мораш да скиснеш у него,само малце колку да добиеш подлога,па после природно)..или природно..така ми се чини е нај ок..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 23:51
ma ni zastiten faktor ne mi pomaga od tebe SONCE:(((((((((((((
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 12:31
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

моја препорака ,од лично искуство nivea body summer beauty
среќа



Овој лосион и јас го препорачувам одличен ми е и мене... јас и така сум бела, бела, па сакам пред да излезам на плажа да имам барем малку боја... пробував секакви креми, ама овој најдобро се покажа... со добар пилинг на кожата на телото и редовна примена, нема флеки, ниту пак рацете остануваат обоени како што е тоа случај со другите лосиони и кремови... не дека нема недостаток, ама занемарлив е во однос на ефектот што се добива
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
shopaholica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shopaholica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 14:52
prirodno si e najubavo...
ama ako veke sakas samopotemnuvanje probaj onoj na avon deluva za 1-2 nedeli najkasno
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 17:47
za dzabe pari frlanje.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.