IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Оштетена коса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Оштетена коса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Оштетена коса
    Испратена: 03.Јуни.2009 во 00:15
Знаете ли некои финтички оштетената коса да се врати во живот....

Јас избланширав делови од мојата коса и ја добив посакуваната боја, но ми изгоре косата и џабе ми е бојата сега...
МИР со сите
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 02:59
jas se farbam plava so godini...posvetuvam dosta vnimanie i ja neguvam kosata...
-vo mesecot 2-3 pati stavam med so folija(pramen po pramen mackam i vitkam)
-stavam cickovo maslo so vitaminski ampuli(na mesec dva od apteka kupuvam b6, b12, c ampuli, kombiniram )
- koristam dobra farba koja spored mene ne ja ostetuva tolku kosata kako nekoi drugi pojaki(koristam Loreal, a bukvalno gi imam site podobri i pokvalitetni farbi probano),
- koristam sampon za tretirana kosa(za neutraliziranje) od Keune,
-obavezno stavam maska ..ja koristam Alter ego i navistina e prekrasna
 
 
големо%20гушкањеmilo k emi bide ako pomogav na nekoj   


Изменето од blackeye - 03.Јуни.2009 во 03:00
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 09:38
Со години го користев овој од Dove кој е за светло обоена,сува и оштетена коса
И бев многу задоволна.Од пред месец дена пробав нов,за иста намена

ми се чини дури и дека е подобар,помека ја прави косата,подобро се расчешлува и има поубав сјај.
И редовно користам силиконски капкисреќа





Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 09:59
Можеби личам на подвижна реклама,... на маскаваголема%20насмевка.... ама мене мноогу ми помогна..... полжавче... Top Care



и стално ми викаат... ти шишана да не си збунетост нема врвови, нема испукано, изгорено.... задоволство
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 10:08
голема%20насмевкаБисерна треба и јас да се пропознаам во муабетот за рекламатаголема%20насмевка
А не ме ни плаќаатсмеење
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 11:04
Бисерно, а каде ја има маскава за коса? Дали ја има секаде или пак може да се купи само кај фризер?


Инаку Мила, не си едниствена... производите на Gliss за коса веќе три години наназад ги користам и сум презадоволна
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
nali5555 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nali5555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 19:51
zatoa ne se farbajte kako mene i ke imate meka nezna,zdrava,sjajna i cvrsta kosa samo koristam maska od genera drugo nisto,no sepak prirodnoto e najubavo!!pozdrav
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 19:58
ampuli hairline....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 21:40
и денеска однесов уште една кутија од кај фризерката.... треба стотче барем да ми дава газење%20од%20смеење

иначе, јас си ја купувам од кај мојата фризерка,... 550 денари...... имам приметено дека и косата побрзо ми порасна... од фебруари до сега.... ми стаса од под уши до под рамена..... расцветани врвчиња немам воопшто...... задоволство а можам да речам дека речиси секојдневно ја пеглам косата......
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 01:04
Оуууу, ама сте биле срциња....

Ај ќе пробам нешто...од наведеново...

Абе јас си користам шампон и регенератор Лореал, серум за третирана коса....понекогаш ставам и ленено масло како маска за коса. Силиконски капки обавезно користам....Но сува е и пак е сува....и лустер ќе се ишишам
МИР со сите
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 13:15
Полжавче само едно нешто запамти, бланширана коса е мртва коса. Секогаш е посува за разлика од обично бојадисаната и нема природен сјај, туку мораш вештачки да до добиеш, со маски, серуми за висок сјај, шампони на база на камилица и мед(тие природно се погодни за руса или многу осветлена коса).
Ама кога ќе се навикнеш на „сламата„ нема да ти пречи понатаму.
Еве ја 10 години платинста блондинка бев и минатата година силом прилике(под принуда) ја променив бојата на косата и еве нит ми е оштетена, има природен сјај, мека е и се тоа ама бојата ми е тапа.
Се враќам постепено кон бланш ефектот зашто како што кажа Дејан Миличевиќ еднаш „ Једном плавуша, увек плавуша„.ОК ова не важи за сите
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 15:45
Пробував со маски, ама некако само брзо ми се мрсеше косава, а не гледав некое подобрување. Сега и ставам маслиново масло пред да ја мијам и така еве сега глеам поарно е
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 23:55
Јас би ти препорачала прво малку да ги скратиш врвовите и после секое миење задолжително маска за фарбана и оштетена коса(на коренот не,бидејки се мрси),а кога си дома неколку часа пред миење маслиново масло.голема%20насмевка
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 14:13
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Јас би ти препорачала прво малку да ги скратиш врвовите и после секое миење задолжително маска за фарбана и оштетена коса(на коренот не,бидејки се мрси),а кога си дома неколку часа пред миење маслиново масло.голема%20насмевка


Не се фарбам и редовно ја шишам косата, ама сува ми е и затоа и ставам маслиново и така ја држам два саата.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.