IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Клипот „Кај ми е Сонцето“ се шири ко свин
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Клипот „Кај ми е Сонцето“ се шири ко свин

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Клипот „Кај ми е Сонцето“ се шири ко свин
    Испратена: 30.Мај.2009 во 20:22
Забава
Последниот македонски феномен, популарно познат под името „Кај ми е Сонцето“, зема размери кои сериозно се закануваат да го загрозат и да го симнат од пиедесталот „Кен Ли“ на нашите источни соседи.

Откако на „Ју тјуб“ се појави клипот во кој битолчанец дваесет минути патетично и плачејќи ја моли својата девојка да му се врати, со која излегувал цели две недели, повторувајќи во серија неброено пати „Кај ми е сонцето, сонцето мое кај ми е“, македонската интернет-јавност не зборува за ништо друго.

На „Фејсбук“ се формираат фан-групи на „Сонцето“ со членови повеќе од оние на различни политички партии и дејци, при што најголемата за само неколку дена веќе има повеќе од 13.000. Се прават ремикси на клипот во техно и рап- верзии, се препраќаат ринг-тонови за мобилни телефони...

Со оглед на тоа што Македонија ни е мала, сеирџиите побрзаа да ја раскажат и приказна која и претходи на телефонската драма. Наводно, сè се случувало минатиот викенд, кога двојката од филмот биле излезени во некоја битолска кафеана, каде што како пејачка работела бившата девојка на „трагачот по Сонцето“. Со добри или со зли намери пејачката дошла на масата кај новата двојка и им пеела, но актуелната девојка овој потег го сфатило како атака врз нејзината личност. Следувале љубоморни испади и сцени, забрани да ја гледа бившата, а не дај боже да и прозбори. По извесно време, момчето со слаби нерви, експлодирало и на „Сонцето“ онака по балкански и влепило два шамари (или приближно толку).

Најновата информација вели дека, наводно, во Битола почнале да печатат маички со натписот „Кај ми е сонцето“, на македонски и во превод на странски јазици: „Where is my Sunshine“. Неуморните сеирџии се занимаваат и со нумерологија, па преброиле дека момчето кажува „кај ми е сонцето“ или некоја варијација на истиот израз дури 26 пати во серија, зборот „злато“ го употребува 14 пати, а „те молам“ вели 40 пати.

Приказната има хепиенд - двојката се смирила, „Трагачот“ го пронашол „Сонцето“. Единствено не е познато, како се справуваат со неочекувано стекнатата слава.



Изменето од Omar - 30.Мај.2009 во 20:47
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 20:28
Zenskava zasluzuva na klada da se pali, vakvo placene dosega nemam slusnato,....

Eve vi i linkovi od klipovite koi momentalno ja tresat Makedonija...

http://www.youtube.com/watch?v=qfnM-GntCZU

http://www.youtube.com/watch?v=xYtv5asRSnY&feature=related




Dali Gravot zasluzuva vaka????тагатагатага
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 20:38

А кое сонце бе бара типот.

Што се разлигавил ко дете мало.
Што љубов беше таа за две недели збунетост
 
А кој го ставил разговорот на ју туб и кој снимал?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 20:42
Eeee fiks toa e bratce brzo srce davas i posle ko ke ti go skrsat ke placis,
a i taa pak direkt vo koren go stai razgovorot na ju tjub...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 20:46
Тој глупав а таа пак ја претерала со ставањето на снимката на  ју туб.
Или поентата и била да видат другите колку ја посакува некој.
Болна работаизненадување
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 21:00
Така, маж на колена....да моли и плаче.
Алал да и е на девојката.
“Не“-вели како Тито, одлучно.
А тој, леле липта, не ми се верува, ама ми се допаѓа.
“Јас имам достоинство“ вели таа.
Тој не ја остава на мир, липаааааа.

Дали е тоа љубов, или пак некој кој е научен дека се мора да добива?

Во секој случај ми се допаѓа.голема%20насмевка

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 21:02
марија со сета почит, дали ако некој тебе те молел вака немало ни малку грев на душа да ти биде и нема да простиш.....

солзите сами кажуваат колкава е неговата љубов...среќа
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 21:03
фикс таа ептен ја претерала,не велам дека тој е безгрешен о до толку да го дотолчи и да го стави на ју тјуб не заслужува...намигнување
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 21:15
Originally posted by Omar Omar напиша:

марија со сета почит, дали ако некој тебе те молел вака немало ни малку грев на душа да ти биде и нема да простиш.....

солзите сами кажуваат колкава е неговата љубов...среќа


Јас сум била во ситуација да молам некого како него, и повеќе од тоа, и кога ќе размислам, мојата грешка не беше ни приближно вредна колку неговите грешки истолерирани од мене.
Но љубовта не познава гордост.

А сега ми е жал што не бев кул како девојката, па на извесен начин се презирам себе понекогаш, ете затоа не го поддржувам момчево.


Изменето од maria_magdalena - 30.Мај.2009 во 21:20
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 21:24
молитваgospode boze dali ima vakvi budali....a seirdzii kolku sakas...
ne e vazno koj zgresil, koj treba da "moli" za proska....ali ima mnogu podrugi i pocovecki nacini od ova...

Изменето од blackeye - 30.Мај.2009 во 21:27
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 21:29
komentar na youtube:
 
"Samo Chak Horis znae kade mu e sonceto"газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 01:43
Lele ovoa prv pat go vidov na forumot na kajgana, a be se zgaziv od smeenje, utredenta go preprativ linkot na site drugari, vakvo nesto morase da se spodeli so prijatelite ... haha.
ALi ja da sum kako tipot ke ja otepam sea tipkata, on ljubov i izjavuva ovaa se ismejava so nego, demek videte kolku e zatreskan po mene
Кон врв
GoXI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 105
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GoXI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 02:27
DA MU POMOGNEME NA DECKOTO DA SI GO NAJDE SONCETO

http://www.youtube.com/watch?v=qfnM-GntCZU&feature=PlayList&p=2CDA071F4729B3C4&index=0&playnext=1

http://www.youtube.com/watch?v=xYtv5asRSnY



Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 02:48
kjuti kolku placi prv pat masko tolku da kuka iskreno, a taa pak ko so kameno srce da e.... ic ne ja zabole be,a ovoj kolabira od placenje.... изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.