Испечати | Затвори го прозорот

Клипот „Кај ми е Сонцето“ се шири ко свин

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19257
Датум на принтање: 27.Септември.2024 во 17:49
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Клипот „Кај ми е Сонцето“ се шири ко свин
Постирано од: Omar
Наслов: Клипот „Кај ми е Сонцето“ се шири ко свин
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 20:22
Забава
Последниот македонски феномен, популарно познат под името „Кај ми е Сонцето“, зема размери кои сериозно се закануваат да го загрозат и да го симнат од пиедесталот „Кен Ли“ на нашите источни соседи.

Откако на „Ју тјуб“ се појави клипот во кој битолчанец дваесет минути патетично и плачејќи ја моли својата девојка да му се врати, со која излегувал цели две недели, повторувајќи во серија неброено пати „Кај ми е сонцето, сонцето мое кај ми е“, македонската интернет-јавност не зборува за ништо друго.

На „Фејсбук“ се формираат фан-групи на „Сонцето“ со членови повеќе од оние на различни политички партии и дејци, при што најголемата за само неколку дена веќе има повеќе од 13.000. Се прават ремикси на клипот во техно и рап- верзии, се препраќаат ринг-тонови за мобилни телефони...

Со оглед на тоа што Македонија ни е мала, сеирџиите побрзаа да ја раскажат и приказна која и претходи на телефонската драма. Наводно, сè се случувало минатиот викенд, кога двојката од филмот биле излезени во некоја битолска кафеана, каде што како пејачка работела бившата девојка на „трагачот по Сонцето“. Со добри или со зли намери пејачката дошла на масата кај новата двојка и им пеела, но актуелната девојка овој потег го сфатило како атака врз нејзината личност. Следувале љубоморни испади и сцени, забрани да ја гледа бившата, а не дај боже да и прозбори. По извесно време, момчето со слаби нерви, експлодирало и на „Сонцето“ онака по балкански и влепило два шамари (или приближно толку).

Најновата информација вели дека, наводно, во Битола почнале да печатат маички со натписот „Кај ми е сонцето“, на македонски и во превод на странски јазици: „Where is my Sunshine“. Неуморните сеирџии се занимаваат и со нумерологија, па преброиле дека момчето кажува „кај ми е сонцето“ или некоја варијација на истиот израз дури 26 пати во серија, зборот „злато“ го употребува 14 пати, а „те молам“ вели 40 пати.

Приказната има хепиенд - двојката се смирила, „Трагачот“ го пронашол „Сонцето“. Единствено не е познато, како се справуваат со неочекувано стекнатата слава.




Коментари:
Постирано од: Omar
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 20:28
Zenskava zasluzuva na klada da se pali, vakvo placene dosega nemam slusnato,....

Eve vi i linkovi od klipovite koi momentalno ja tresat Makedonija...

http://www.youtube.com/watch?v=qfnM-GntCZU - http://www.youtube.com/watch?v=qfnM-GntCZU

http://www.youtube.com/watch?v=xYtv5asRSnY&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=xYtv5asRSnY&feature=related




Dali Gravot zasluzuva vaka????тагатагатага


-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 20:38

А кое сонце бе бара типот.

Што се разлигавил ко дете мало.
Што љубов беше таа за две недели збунетост
 
А кој го ставил разговорот на ју туб и кој снимал?


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Omar
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 20:42
Eeee fiks toa e bratce brzo srce davas i posle ko ke ti go skrsat ke placis,
a i taa pak direkt vo koren go stai razgovorot na ju tjub...


-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 20:46
Тој глупав а таа пак ја претерала со ставањето на снимката на  ју туб.
Или поентата и била да видат другите колку ја посакува некој.
Болна работаизненадување


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 21:00
Така, маж на колена....да моли и плаче.
Алал да и е на девојката.
“Не“-вели како Тито, одлучно.
А тој, леле липта, не ми се верува, ама ми се допаѓа.
“Јас имам достоинство“ вели таа.
Тој не ја остава на мир, липаааааа.

Дали е тоа љубов, или пак некој кој е научен дека се мора да добива?

Во секој случај ми се допаѓа.голема%20насмевка



-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 21:02
марија со сета почит, дали ако некој тебе те молел вака немало ни малку грев на душа да ти биде и нема да простиш.....

солзите сами кажуваат колкава е неговата љубов...среќа


-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 21:03
фикс таа ептен ја претерала,не велам дека тој е безгрешен о до толку да го дотолчи и да го стави на ју тјуб не заслужува...намигнување


-------------


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 21:15
Originally posted by Omar Omar напиша:

марија со сета почит, дали ако некој тебе те молел вака немало ни малку грев на душа да ти биде и нема да простиш.....

солзите сами кажуваат колкава е неговата љубов...среќа


Јас сум била во ситуација да молам некого како него, и повеќе од тоа, и кога ќе размислам, мојата грешка не беше ни приближно вредна колку неговите грешки истолерирани од мене.
Но љубовта не познава гордост.

А сега ми е жал што не бев кул како девојката, па на извесен начин се презирам себе понекогаш, ете затоа не го поддржувам момчево.


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 21:24
молитваgospode boze dali ima vakvi budali....a seirdzii kolku sakas...
ne e vazno koj zgresil, koj treba da "moli" za proska....ali ima mnogu podrugi i pocovecki nacini od ova...

-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 30.Мај.2009 во 21:29
komentar na youtube:
 
"Samo Chak Horis znae kade mu e sonceto"газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: THEPRINCESS
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 01:43
Lele ovoa prv pat go vidov na forumot na kajgana, a be se zgaziv od smeenje, utredenta go preprativ linkot na site drugari, vakvo nesto morase da se spodeli so prijatelite ... haha.
ALi ja da sum kako tipot ke ja otepam sea tipkata, on ljubov i izjavuva ovaa se ismejava so nego, demek videte kolku e zatreskan po mene


Постирано од: GoXI
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 02:27
DA MU POMOGNEME NA DECKOTO DA SI GO NAJDE SONCETO

http://www.youtube.com/watch?v=qfnM-GntCZU&feature=PlayList&p=2CDA071F4729B3C4&index=0&playnext=1

http://www.youtube.com/watch?v=xYtv5asRSnY





Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 02:48
kjuti kolku placi prv pat masko tolku da kuka iskreno, a taa pak ko so kameno srce da e.... ic ne ja zabole be,a ovoj kolabira od placenje.... изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување


-------------


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 03:05

Ова ми е премногу интимно и лично за да се слуша вака
Јас неможев да го дослушам.............




И не мора да значи дека ако плачел треба се да му се прости,и ние плачеме кога сме повредени па што тогаш никој не не рецка


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 03:10
Ako si go zasluzil neka moli...sekoj sto ke zgresi (ne e bitno masko zensko) go zasluzuva ova.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 03:37
нека плаче и моли... Нека биде посрамотен пред сите,па ако е ,,маж,, пак нека и шлакне шамар пред цела кафана!
ама типот стварно претерува со плачење и молење! да било некоја долга врска ќе имав некое разбирање за емоциите кои го надвладејале, ама во прашање се само две недели а тој ,,вени сече по сонцето,, !
Во секој случај и девојката ја претерала...морала ли да се ,,испофали,, со снимката на сите?
а,да...и ова...кога го видов клипот се скинав од смеење

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 03:46
Originally posted by Omar Omar напиша:

kjuti kolku placi prv pat masko tolku da kuka iskreno, a taa pak ko so kameno srce da e.... ic ne ja zabole be,a ovoj kolabira od placenje.... изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување

а него го заболе ли кога ја шлакна шамарче?

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 03:52
Mina devojkata ne go preterala...kako i bilo na nea rped site da ja udri i da ja ponizi? ete taka neka mu e sega i na nego...pred site neka se srami..neka znaat kolku jak maz e toj so tepa zena a posle kenka i kvici na telefon. budala.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 03:55
Originally posted by mina_d mina_d напиша:

нека плаче и моли... Нека биде посрамотен пред сите,па ако е ,,маж,, пак нека и шлакне шамар пред цела кафана!
ама типот стварно претерува со плачење и молење! да било некоја долга врска ќе имав некое разбирање за емоциите кои го надвладејале, ама во прашање се само две недели а тој ,,вени сече по сонцето,, !
Во секој случај и девојката ја претерала...морала ли да се ,,испофали,, со снимката на сите?
а,да...и ова...кога го видов клипот се скинав од смеење



nisto licno ama ne znam bas kolku e ovoj klip za "kinenje" od smeenje....збунетост
ne sekoj moze da mu sluci a i tebe pa nekoj drug tebe da ti se "kini" od smeenje....намигнување


-------------


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 03:59
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Mina devojkata ne go preterala...kako i bilo na nea rped site da ja udri i da ja ponizi? ete taka neka mu e sega i na nego...pred site neka se srami..neka znaat kolku jak maz e toj so tepa zena a posle kenka i kvici na telefon. budala.

па богами имаш право! но во секој случај сеиорт се тера за нив двајцата....не само за него! слушнав дека повторно биле заедно,па сигурно и девојката се осека посрамотено од ,,популарноста,, која ја стекнаа на малце глупав начин!
сепак...ме радува шо има такви девојки! нека отворат машките очи пред кого покажуваат сила! нели нема посилно нешто од жена?

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:01
e ne znam ne sum bil tamu da vidamнамигнувањесреќа


-------------


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:04
Originally posted by Omar Omar напиша:

Originally posted by mina_d mina_d напиша:

нека плаче и моли... Нека биде посрамотен пред сите,па ако е ,,маж,, пак нека и шлакне шамар пред цела кафана!ама типот стварно претерува со плачење и молење! да било некоја долга врска ќе имав некое разбирање за емоциите кои го надвладејале, ама во прашање се само две недели а тој ,,вени сече по сонцето,, ! Во секој случај и девојката ја претерала...морала ли да се ,,испофали,, со снимката на сите?а,да...и ова...кога го видов клипот се скинав од смеење
nisto licno ama ne znam bas kolku e ovoj klip za "kinenje" od smeenje....збунетостne sekoj moze da mu sluci a i tebe pa nekoj drug tebe da ti se "kini" od smeenje....намигнување

на две недели врска? не би рекла! не би плачела јас за некој со кој сум била само 2 недели! не би се ,,трескала,, од земја за некој со кој сум минала толку кратко време!
и ај размисли зошто стекна популарност клипот? затоа што е смешен,па нема ништо чудо што се смеев јас и ЦЕЛА македонија!

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:05
za dve nedeli mozam samo imeto da mu go zapamtam.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:06
eee zenski glaj be, nemate pocuvstvuvano kako e vistinski da zasakas nekoj zatoa... ke dojde i toa...намигнувањенамигнувањенамигнување


-------------


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:08
од твоите постови можам да приметам дека го жалиш типот! Да те потсетам...ја шлакнал шамар пред цела кафана! малку ли е тоа? е многу јак фраер бе тој битолчанец, силен маж! ама изгледа девојката поснаодлива од него и посилна била   

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:09
eee maska glavo be...nekad mislis so pogresnata glaa голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:09
Originally posted by Omar Omar напиша:

eee zenski glaj be, nemate pocuvstvuvano kako e vistinski da zasakas nekoj zatoa... ke dojde i toa...намигнувањенамигнувањенамигнување
алооооо 2 недели бе?

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:10
abe aj zezaj zezaj ama sepak ke dojde den koa i ja ke bidam vo pravo...намигнување


-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:10
Originally posted by mina_d mina_d напиша:

Originally posted by Omar Omar напиша:

eee zenski glaj be, nemate pocuvstvuvano kako e vistinski da zasakas nekoj zatoa... ke dojde i toa...намигнувањенамигнувањенамигнување
алооооо 2 недели бе?



a kolku sakas ti 2 godini pa da zasakas nekoj????збунетост


-------------


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:16
Originally posted by Omar Omar напиша:

Originally posted by mina_d mina_d напиша:

Originally posted by Omar Omar напиша:

eee zenski glaj be, nemate pocuvstvuvano kako e vistinski da zasakas nekoj zatoa... ke dojde i toa...намигнувањенамигнувањенамигнување
алооооо 2 недели бе?
a kolku sakas ti 2 godini pa da zasakas nekoj????збунетост
чекај бе дете! сакаш да кажеш дека би се понижил ти за некоја со која си бил само две недели? размисли каква е вркста на почеткот! не се познавате доволно,не сте слободни еден пред друг, не минувате многу време заедно! абе ја претера дечкото работат ептен! две недели се 14 дена...само 14 дена!


-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:17
ajde bre vie se zakaravte. ajde dosta vise da ne fatam da tepam! so e ova!

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:19
kakvae razlikata na 6 meseci-recisi nikakva ili skoro  ista so taa od dve nedeli

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:20
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

kakvae razlikata na 6 meseci-recisi nikakva ili skoro  ista so taa od dve nedeli
za 6 meseci moes pojke da razotkries covek kakov e...a moze i posle godina dena..kako mene na primer.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:20
eeee i dete me narece be.... edno ke ti kazam sekoj ima svoj pogled na situacijava.... ako e dovolno pameten/pametna bi ja doznal/a kakov/kakva e za edna nedela...

Btw si slusnala za ljubov na prv pogled???


-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:21
vaka coek ne placi ako ne oseka so e ljubov, vistinska ljubov...намигнување


-------------


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:21
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

kakvae razlikata na 6 meseci-recisi nikakva ili skoro  ista so taa od dve nedeli
za 6 meseci moes pojke da razotkries covek kakov e...a moze i posle godina dena..kako mene na primer.

identicna situacija


-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:25
ок...нема да се трудам повеќе да те разубедувам! за мене 2 недели се малце време! за тебе изгледа се доволно! и ај крај веке!
пс..тоа ,,Дете,,...несвесно беше..извини!   

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:26
prosteno ma, uzivaj zatoa ti velam sekos so svoeto mislenje si e... malce me iritira toa dete zatoa izreagirav... izvini i ti....големо%20гушкање


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 04:27
ne mora da si dete za takov karakter da imas. ednostavno ti bi mozel da se zaljubis za 2 nedeli i to je to. mina ne bi mozela i to je to. ajde sea sekirite dole da ne pocnam da tepam so metlata голема%20насмевка videte ja moon..boli ja tasak za sveголема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: GoXI
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 10:37
Da sega zborev so eden od Bitola, tamu e mnogu poznat fraer ovoj koj e vo potraga po sonceto. inaku toa "kaj mi e sonceto" ne broev ama 50-60 pati sigurno go povtori, neznam so tolku sonceto moze da mu pomogne :)))
Ima i grupa na facebook naslovena so ovie zborovi koja sto ovie denovi se siri kako viruuuuss :))))


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 11:05
Originally posted by Omar Omar напиша:

vaka coek ne placi ako ne oseka so e ljubov, vistinska ljubov...намигнување


Omar,nemoj dusho da go zalish tolku tipov...ako bila tolku silna taa ljubov(iako traela samo 2 nedeli)zashto dozvolil da ja izblamira pred cela kafana?
Na krajot na kraishtata toj ne kaza nishto ,osven te molam i kade mi e sonceto, abre glavata me frkna dodeka go slushav.


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 11:13
Ama fraer...zenskata beshe pogolema fraerka od nego,pa taa vsushnost nemozeshe da vodi dijalog ,od negoviot monolog koj go sochinuvaa samo 2 rechenici....aj da gi narecheme rechenici.


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 11:36
ZALNO I SMESHNO VO ISTO VREME,PRVO TAA SHTO MU VELESHE DEKA NE SE BLAMIRA TAKA ,DEKA IMA DOSTOINSTVO,A POTOA PROCITAV SEGA PAK SMIRENI,KAJ I E DOSTOINSTVOTO TI SE MOLAM DA GO PUSTI RAZGOVOROT NA NET,PA POSLE PAK SO NEGO DA E,CCCCCC

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 11:52
e da ren a taa kolku se izblamira i sebe si,imala dostoinstvo ja slusnav rece,go pusta razgovorot na net,a posle se smiruva so nego,dostoinstvo da ne recam u p.m

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 12:42
а по колку години имаат се знае ли


Постирано од: DivineGod
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 12:42
Искрено кажано,можи е интересен клипов,ама ете мене не ме насмеа мн. Гледам се кинат од смеење луѓево ама мене не ми е интересно туку дури и глупаво...на моменти..а на моменти интересни делови има..

Премногу ми е некако трачарски,озборувачки тип на “комедија“ али македонска работа секој се замара со кој ќе стигне. И што ако ја молел цурата? Треба фејсбук да се праи , на јутуб да се стаа, маици да печатиме? Па зар он единствен е? Какви лигуши имам видено во животот што не знаат у нос да си го стаам прстот што немаат правено овој сеа добро..пак:)) претрува ама нема смисла муабетов, мислам воп македонија проблемо е шо е мала земјава сите со еден се знаат, то е една од најголемите причини шо не ми се седе мене овде, човек да прдни ќе разбере цел град во кој дур било....немаш свој живот само да се пазиш од народот..


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 12:54
Originally posted by DivineGod DivineGod напиша:

то е една од најголемите причини шо не ми се седе мене овде, човек да прдни ќе разбере цел град во кој дур било....немаш свој живот само да се пазиш од народот..



ај прдни молим те

-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:08
пази а тоа у дурови
ако е долг па му требит прелаз со некоја септима.. шо прави тогаш
 


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:12


-------------


Постирано од: DivineGod
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:13
ХаХаХаХаХаХаХаХаХаХ

-------------


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:13
A jas se chudam od kade ovie zvuci...


Постирано од: KING35
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:14
nesto...zasmrde...od tuka li e?????

-------------
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:15
шепни ми сакам да знам

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:16
абе не ми работи смајлито за ЗАДОВОЛСТВО


наместо него , ми се појавува она срамежливотот смајли


ееееееееее

-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:17
сега ме потсети на еден филм
сетат машко и девојка по кејот
и доагјат два малецки црнци и им викат
за долар другар ми кје ти ја испрди песната од Ајкула
му даде
и
прррррррр
и каде е песната???
абе за долер боста е првиот тон



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:20
Nemojte za vakvi raboti na vakva nesekojdnevna tema,ostavete durovite dajte da go barame sonceto.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:23
а да им реќеше некој на овие да пуштат вода ?

-------------


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:45
Се прашувам, како ли само ќе живее момчево после ова, мислам не е лесно да се носи со овој сеир на цела Македонија. Дури помислувам, ова може и лош епилог да има. Во ред, му се осветила, го откачила и го оставила да моли, ама малку, да не претерала момава што го ставила ова на јутуб?
Мислам, после ваква работа, што би направиле вие да сте на негово место и вака да ве понижат?




-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:48
Јас би ја претепал девојката искрено без трошка милост,ама мислам дека не би дошол во ситуација да плачам.
Срамота е бе пред самиот себе си да цимолам како мало дете а камо ли пред друг.
 
Имај малу достоинство и кога губиш се,па ако треба и љубов нека биде.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:49
марија мила, ова не е ништо посебно

во другите држави порно клиповите им ги ставаат на нет, па не се секират, овој да се секира


едноставно, чиста глупост , досадно им е на младиве, па сакаат да станат популарни на интернет

-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:52
Друго е порно клип Мона,тука веќе има липање до немај каде.
Не доликува на никого така да се однесува.
Фраеров мислам дека или е дебилче некое или човек цепеница,не осетлив за тоа дека последиците од нештово се премногу глупави.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:56
фикс срцка , ништо страшно

многу ги има такви , само нема кој да ги снима и да ги стави на интернет

-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:59
Точно така Мона,бисери имало и ќе има од време на време.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 13:59
Pa Grozdan neshto slichno napravi so bilbordite niz celo Skopje pa pak nemashe rezultati kaj Karolina,moze anonimcive sakale da stanat slavni preku nokj....koj znae


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 14:05
Тоа со болбордите од Гроздан не го споредувај со ова.
Потегот од Гроздан за ова е џентлменска работа.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 14:08
Nema sporedba da,toa sepak beshe so vkus napraveno,ama ova....veruvam nikoj ne bi posakal da mu se sluchi.


Постирано од: Zajcef
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 14:09
Originally posted by fiks fiks напиша:

Јас би ја претепал девојката искрено без трошка милост,ама мислам дека не би дошол во ситуација да плачам.
Срамота е бе пред самиот себе си да цимолам како мало дете а камо ли пред друг.

 

Имај малу достоинство и кога губиш се,па ако треба и љубов нека биде.

Богами заслужува ,,сонцево,,еден салам ќотек-да ја сними и да го прикачи клипот на јутуб
Братов иначе гравот на прекар го викале
Глупак,кога веќе се спушта на тоа ниво да цимоли како дете барем во четири очи нека го направи тоа а не вака по телефон како да незнае какви се жеништава,посебно кога сакаат да се одмаздат
Иначе тој штом за певаљка ја тепал на среде кафана сега за клипов бумбар ќе ја направи

-------------
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 14:22
Патетика!ма%20ајде

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 14:50
па, на свинштина и наликува, особено дека е од -женско.лутина

-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: DragonKing
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 16:01
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Ako si go zasluzil neka moli...sekoj sto ke zgresi (ne e bitno masko zensko) go zasluzuva ova.

и јас се согласувам - кој си заслужи тој -не е битно машко женско


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 17:22
E toa e makedonski mentalitet be, po kafani ja tepa, ama taa ne po kafani taa zasluzuva da ja stolci od kjotek.... Oti? Veli imam dostoinstvo, se praj svetica i na kraj klipot go stava na youtube.... Eeee devojki lesnoumni...лутина


-------------


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 17:27
Originally posted by anastea anastea напиша:

Патетика!ма%20ајде


Se e kazano!!

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 17:47

.



Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 17:49
mila daj ti direct od bitola....голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка ti najdobro znaes...плазење


-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 17:53

.



Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 18:03
abe zemala da go snima razgovorot i na sekoj vtor zbor obiduvajki se da upotrebi visok stil na govor i se spletkuva jazikot,se praj cesna postena, devojka so dostoinstvo, so kameno srce, "skrsena" i sto li uste ne i kazi mi kako da recam vo pravo eзбунетост

a toj so ja utnal ja utnal ama neznam mnogu mi e tazno ko ke go slusam i bi zastanal na negova strana.... губитник iako veli nekolku zbora vo krug sepak dovolno e da te trognat i da se zamislis dali zasluzuva vasata vrska uste edna sansa.....среќа


-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 18:12

.



Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 18:35
а можеби и "намештаљка" е сето тоа! не е се скриено дури и во "скриена камера". па, сега се кикотат некаде  глумците,намигнување


-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: Buli Buli
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 18:55
imala gordost..se vide gordosta nejzina sega go seta korzoto pod raka so nego..dur ne ja nasamari pak pa da imame vtor del od "kaj mi e sonceto"

btw mix-ot od kaj mi e sonceto vrti po kafi4ite i sega gravo deka raboti vo kafi4 go zaebavat lugjeto i mu velat "kaj mi e kafetooo" "kaj mi e konjakott"


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 20:49
това сето вистина било луѓе што го познаваат дечкото викет дек не излегвал од дома више пукал од срам а да сам ја на негово место у живот не би излегол.....замислете која слика ќе биде кад се појави на широк сокак

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:17
Eve i sliki od famoznoto SONCE.... Eeee za ovaa 5 pari ne davam


-------------


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:18
и тој и таа..... за греови...... вчера ги слушав... патетично..... смеење

на страната на девојката сум... нека ја моли..... кога знае да маваплазење


п.с. стварно се смириле ?? изненадување


-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:19


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:20
i dvajcata se uzas.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:21
се нашле

-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:22
газење%20од%20смеење


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:26
eee taa e ropanka nasproti nego



-------------


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:26
ете го сонцето...... смеење а ти сонце омажи се за него...... секојдневно ќе имаш природно руменило..... и сино-зелена сенка задоволство браво браво.... а ти тепачу.... претепај ја нареден пат.... никогаш доволно публицитет...... трепкање нели ???

и полека со лесните живци...... има установи за такви работи !!!! голема%20насмевка


-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:31
ako ti se kaci na glaa togas lesno covek izbuvnuva..... ne e i ti do dolku pa vo ustanova da odi...eeeee kakvi ima polosi od nego...намигнување


-------------


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:33
Originally posted by Omar Omar напиша:

ako ti se kaci na glaa togas lesno covek izbuvnuva..... ne e i ti do dolku pa vo ustanova da odi...eeeee kakvi ima polosi od nego...намигнување



е богами има голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

него, немам јас што да им го берам гајлето.... чим стасале до јутуб и тепачки.... се знае понатаму збунетост





-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:39
se se resilo BisernA, pak si se zaedno...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка sorry te pomesavнамигнување


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:50
obicen trac...........
vakvi slucaevi gi ima kolku sakas ...........
ama nekoj go komercijalizira pametno...........
devojceto delimicno pametno si zboruvase ama.......
ako si imase dostoinstvo kako sto veli ona..........
nemase voopsto tolku mnogu da zboruva na telefon.....
a i negovoto placenje bese cista glumacka skola......
zasto ???
pa vnimatelno slusnete go  koga place......
i devojkata koga nesto mu kazuva .....
on nedoslusuva i odma prasuva .........
so sosema drug glas od placenjeto"molam" sosema cisto .....
pa posle prodolzuva da place....
nekoj koga vistinski place ne moze da ima takov "prekin".......изненадување
забава  ajdeeeee , neka ziveee rekala kazala.......   забава



-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:54
bijonse ne znam dali ova placenje bi bilo bas cista glumacka skola....намигнување

-------------


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:57
газење%20од%20смеењебрииииииииииииии анализа бреј
да не земе некој и магистерски да спреми на тема КАЈ МИ Е СОНЦЕТО газење%20од%20смеење


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:58
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

obicen trac...........
vakvi slucaevi gi ima kolku sakas ...........
ama nekoj go komercijalizira pametno...........
devojceto delimicno pametno si zboruvase ama.......
ako si imase dostoinstvo kako sto veli ona..........
nemase voopsto tolku mnogu da zboruva na telefon.....
a i negovoto placenje bese cista glumacka skola......
zasto ???
pa vnimatelno slusnete go  koga place......
i devojkata koga nesto mu kazuva .....
on nedoslusuva i odma prasuva .........
so sosema drug glas od placenjeto"molam" sosema cisto .....
pa posle prodolzuva da place....
nekoj koga vistinski place ne moze da ima takov "prekin".......изненадување
забава  ajdeeeee , neka ziveee rekala kazala.......   забава

па и ја реков дека може да е монтирано !плазење


-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 22:00
Originally posted by Milaa Milaa напиша:

газење%20од%20смеењебрииииииииииииии анализа бреј
да не земе некој и магистерски да спреми на тема КАЈ МИ Е СОНЦЕТО газење%20од%20смеење


eee milaa bijonse ne mi ja zadevaj oti tepam za neaплазење


-------------


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 22:03
Originally posted by Omar Omar напиша:

Originally posted by Milaa Milaa напиша:

газење%20од%20смеењебрииииииииииииии анализа бреј
да не земе некој и магистерски да спреми на тема КАЈ МИ Е СОНЦЕТО газење%20од%20смеење


eee milaa bijonse ne mi ja zadevaj oti tepam za neaплазење


немој Омар со закани
ме "стресе"од страв газење%20од%20смеење


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 22:08
hahaha smej se ama ke ne ima i nas na youtube....плазењенамигнување


-------------


Постирано од: GoXI
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 01:49
A koj go ima objaveno ova na youtube dali ona ili on ili pak nekoj tret. Neli vi lici ova na nekoa namestaljka. Morame da pazime vo idnina sto zborime na telefon zasto moze ne snimat.
mnogu e popularen duri i na A1 go dadoa spotot "kaj mi e sonceto mix" .
A sto mislete da napravime maici so natpisot KAJ MI E SONCETO i so onaa slika od kaj mi e sonceto mix?



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk