IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ШЕГИ (само за напредни верници/неверници)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ШЕГИ (само за напредни верници/неверници)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 23:48
OK, ne mislev deka kje kazhuvate mrsni ili polumrsni shegi...

Ako prodolzhite taka i ako upotrebuvate trminologija koja ne e za ovoj forum kje ja izbrisham temava.

Znachi samo so usul...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 23:52
abe mesi uzivaj
daj ednas... ne sfakjaj se ozbilno
ovoj forum sepak e za druzenje i zabava
aj uozbili se
zapravo
ne se uozbiluvaj sekogasголема%20насмевка


Изменето од anakin - 25.Мај.2009 во 23:53
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 00:14
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

OK, ne mislev deka kje kazhuvate mrsni ili polumrsni shegi...

Ako prodolzhite taka i ako upotrebuvate trminologija koja ne e za ovoj forum kje ja izbrisham temava.

Znachi samo so usul...


Te poddrzuvam brate messi...Sepak ovoj podforum treba da bide dostoinstven, znaci bez vulgarni i mrsni segi..
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 00:16

Eve eden vic od mene:


Se budi covek od anestezija posle operacijata i gleda do krevetot eden covek oblecen vo belo i go prasuva: Doktore, uspesno li pomina operacijata?

A ovoj odgovoril: Jas ne sum doktor, jas sum Sveti Petar
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 12:02
Kako se vika papinoto lajno?

- sveta stolica!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ahmar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 712
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ahmar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 12:33
Си бил некој атеист и се шетал во шумата.
И се воодушевувал на природат .Колку се убаво створила се природава а не некој си Бог што толку го зборат.
И така шетајќи се сретнал со мноогу гладна мечка и почнала да го брка.
Он бегал она го бркала али 4 нозе се побрзи од две и го стигнала он паднал и таман да замавне со шепата да му скине главата он вриснал помогни ми Боже!!
И одеднаш се се укочило освен атеистот.
И слушнал глас:ете цел живот хулиш на мене и на моите слуги ,еве сега ја гледаш мојата семоќност.Дали сега ќе станеш верник?
И атеистот почнал да се туфка..абе види сега... ја како што викаш цел живот зборам против Тебе па сега нема да личи заради еден проблем да станам верник..еве на пример може мечкава верник да ја направиш!!
И следниот момент се се откочило и мечката ги допрела шепите како за молитва и рекла " лебот наш насушен дај ни го денес".
Илја дин,Илја бил ел Месија+++
нема друга вера освен правоверната,Христос е Месијата+++
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 01:11
Zosto Gospod prvo go stvoril maskoto pa zenskoto?
Ucel na greskite!


 
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 01:15
Sto rekol Gospod koga go stvori maskoto?
Mozev i podobro....
намигнување
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 01:20
Zosto samo 10% od maskite odat vo raj?
Koga  %ot  bi bil pogolem rajot bi stanal pekol

Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 01:23
Sheta Adam niz Rajot i go zdogledal Boga.

- Da te prasham neshto dedo Bozhe?

- E ajde de, samo pobrzo bidejki treba da go pravam svetot.

- Dobro bre dedo Bozhe, kako mozheshe da ja napravish Eva so tolku ubavi zaobleni, a ne kako mene vakov chvornat na site srani...

- Pa za da sakash Adame. Tolku ne ti teknuva?

- A zoshto togash nejzinata kosa ja napravi tolku nezhna i ubava, dolga i sljajna, a ne kako mojava...

- Pa da ja sakash Adame, da ja sakash.

- Dobro, ama zoshto togash ja napravi tolku glupava? Sigurno ne go stori i toa za da ja sakam???

- E ne ja napraviv takva poradi toa, tuku za da te saka taa tebe.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 01:25
Kako znaeme deka Adam i Eva po vera bile menoniti?

Pa koj inaku pokraj prekrasna gola zhena, sami vo Rajska gradina, bi bil privlechen od obichno ovoshje???
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 01:25
аплаузголема%20насмевка
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 01:38
Posle nekolku dena Gospod reshil Adam i Eva da pochnat so zgolemuvanje na natalitetot na zemjata, pa go povikal Adam kaj nego.

- Sakam da odish i da ja baknesh Eva - mu rekol Gospod na Adama.

- A sto e toa "da ja baknesh"? - prashal Adam.

Gospod mu objasnil i Adam ja grabnal Eva za raka, pa pravo vo grmushkite. Posle dve minuti se vratil kaj Gospod.

- Ova bilo ubavo!

- E sega sakam da ja miluvash Eva!

- Asto e toa "miluvash'? - prashal Ada.

Gospod povtorno mu objasnil i Adam ja grabnal za raka Eva i prevo vo zbuncheto. Posle desetina minuti se vratil kaj Gospod.

- Ej, i ova beshe ubavo!

- Sega sakam da otidesh vo grmushkata i da vodish ljubov so Eva.

- A sto e toa "da vodish ljubov"?

Gospod mu objasnil na Adama i ovoj prsnal so Eva pozadi grmushkite.

Koga posle samo deset sekundi se vrakja nazad.

- A dedo Bozhe, sto e toa "me boli glava"?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 01:48
газење%20од%20смеење nesto mi e poznato ova..
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.