IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - "ФАЛА БОГУ ШТО СУМ АТЕИСТ"!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"ФАЛА БОГУ ШТО СУМ АТЕИСТ"!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 00:42
Мене ми се обраќаш Анакин???
МИР со сите
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 00:55
da.. ne e vidlivo?

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 00:58
Јас сум од верниците...ти текнува ??????

Размислено е за секоја реченица, за секоја граматичка форма не бери гајле...
МИР со сите
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 00:59
togas navreda ostanala
fala ti

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:02
Не ми заблагодарувај....сето се однесуваше за Марко......

или детското инаетење те навреди?.......sorry ама така ми се виде муабетот...

Изменето од polzavce - 26.Мај.2009 во 01:02
МИР со сите
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:07
jas prd tebe sum napisal DETSDKI RABOTI
no taka ti se vide
kako i gospod toj ti se vide isto taka
ako
neka e toa posledno od nas dvajcata
HAUGHT

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:11
Де бре шо се навреди толку па и ти.......и тоа од една нискоинтелигентна верничка..... .....велиш да биде толку од нас....ОК.... на крајот пак подбуцна, ама ние занесењаците се правиме удрени со мокра чорапа, така да...ај да не кршам филм ќе се правам будала и понатаму демек не сум ја приметила провокацијата...само уште за крај...не беше никаква лоша намера....
МИР со сите
Кон врв
Marko sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 887
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:24
Polzhavche, na vernicite e obvrskata - koga se vodat vakvi razgovori da dokazhat za postoenjeto na Boga, a ne na ateistite. Znachi, ako veruvash vo neshto treba da dadesh validen odgovor baziran na izdrzhani fakti zashto veruvash. Ateistot ja nema obvrskata da dava dokzi , kako shto nekoj ovde na prethodnata strana pobara. Razbitash?

za sekoj sluchaj ajde so eden prost primer da doobjasnam:

Ako nekoj ne stedi pari vo banka, t.e. voopshto ne go interesira shtedenjeto nitu pak koja banka e sigurna , koja banka kakva kamata dava, i nekoj drug koja e shtedach, pa koga kje se najdat dvajcata da pravat muabet kako ovdeka nie na forumov, pa koga ovoj shto ne shtedi kje go zaprasha shtedachot zashto parite gi chuva vo banka, a ne kako nego doma pod pernica, shtedachot treba da dade razumni argumenti zashto e toa podobro kako na mikro taka i na makro nivo, a nikako da bara od ovoj shto nekje da chue za bankite validni dokzi - zashto ne veruva vo bankarskiot sistem….ama treba da se ima na um, deka ovoj shto gi chuva parite pod pernica e dipl ekonimist i post diplomec na monetarizam, pa bajagi znae za bankite i t.n.,

Pa koga ovoj shto shtedi pari ( procital i se posvetil samo na edna kniga) kje pochne da kazhuva gachki i da go chita bankarskiot parvilnik ( citati od bailijata) i uslovite pod koi shtedi ( crkovni metanii), a nishto drugo ne znae ( ili ne respektira), pa vergla induktivno za bankarskite sistemi i monetarizam, samo vrza baza na edna kniga, nesmasno zavleguva vo kreditnite politiki, se obiduva so kvazi - naivni metodi na cost benefit analizi da ja dokazhe bankarskata neophodnost, ispagja smeshen pred ovoj koj ne shtedi, zashto shtedachov nema pojma (i pokraj taa bank. neophodnost) koja e vsushnost osnovnata funkcija na bankata, nema poim deka istata taa banka e osnovana od akcioneri koi imaat mnogu poinakvi motivi otkolku istiot toj shtedach, deka tie akcioneri ja definiraat i kontroliraat bankarskata postavenost, deka nejzinata aktiva i pasiva e pod direktna kontrola na narodnata banka, a ovaa pod kontrola na sobranieto…..a za cost- benefit analizite i da ne zboram, kako i za bank. politika za koja shtdachov veruva deka e edna i nepromenliva za vek na vek dadena...dali sega ti e pojasno ?
   


Изменето од Marko sk - 26.Мај.2009 во 02:16
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:26
mene da....газење%20од%20смеење
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:31
Originally posted by lane62 lane62 напиша:

mene da....газење%20од%20смеење



па атеист си, нормално...ама и мене ми е јасно...види чудо...

Ај да не се повторуваме за прашањево имаш во темата Дали бог постои или не......последните две три страници мои мислења и ставови......

А за примеров..ок ти е.....и сосема ми е јасно зошто така реагираше....Но треба да имаш во предвид дека има тука помлади членови и не секој е способен така јасно да напише што мисли и чувствува....ТОЛЕРАНЦИЈА......

Изменето од polzavce - 26.Мај.2009 во 01:35
МИР со сите
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:37

Marko, uste ne si stavil navodnici na zborceto BOG vo naslovot

Malku da se nasalime .heheh
Кон врв
Marko sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 887
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:40
dobro li e sega :)))
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:41

HEHEHE , ODLICNO !
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 15:06
uf...ala stana zivo ovde na religija...голема%20насмевка
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.