IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Аеробик
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Аеробик

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
katence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 22:41
Има поише видови на аеробик (степ, високо енергетски, аеробик со топки, стречинг, аеробик во вода, денс .....) така да верувам дека секој може да си се пронајде негде.
Јас одам на аеробик година дена 4 пати неделно и ми е супер останатите денови идам на пилатес.....
Супер е аеробикот само секако треба да ти се погоди инструкторот пред се, не може некој буцкаст и не многу во форма да држи аеробик часови.Ова го спомнав затоа што со сигурност знам дека и ова се случува.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 13:50
ЈАС ПОСЕТУВАВ ТАЕБО АЕРОБИК,СУПЕР МИ БЕШЕ И МН.МИ СЕ ЗАТЕГНА ТЕЛОТО,ПРОБЛЕМОТ БЕШЕ ШТО ЈА СМЕНИВМЕ САЛАТА ЗА ВЕЖБАЊЕ,И СЕ РАЗБОЛЕВ ДВА ПАТИ ОД ВЕЖБИТЕ ШТО СЕ НА КРАЈ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ГАЗОТ......ДОЛЕ БЕА ПЛОЧКИ
Кон врв
katence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 17:28
bas bi sakala da cujam kakov e ovoj aerobik ne sum cula......sakam da znam i kade go ima...sakam da znam se pa ako mozes kazi mi.....
Кон врв
emilyXX Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilyXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 18:09
Еј ај некој вака одприлика да ми каже дали аеробикот има ефект, за колку време се забележува ефектот ако одиш 3 пати неделно?
Just Be Who You Wanna Be...Not What Others Wanna See!!!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 18:53
Понекогаш кога имам прилика вежбам аеробик (дома) и тоа со ЦД (на Синди Крафорд) ама некако не е тоа за мене, што знам...Некако напорно ми е ова ЦД-а можеби јас немам доволно кондиција.

Ова од Мелина ЦД-то е нешто помалку динамично (но не сум сигурна дека е тоа аеробик, повеќе е некја комбинација на јога вежби и некоја аеробик вежба).

Инаку ефект има навистна, особено со вежбите на Синди, веќе за кратко ги зацврстува мускулите на нозете, рацете, ја подобрува кондицијата.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2013 во 23:10
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.