Испечати | Затвори го прозорот

Аеробик

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Вежбање
Опис на форумот: Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=1918
Датум на принтање: 05.Март.2024 во 01:46
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Аеробик
Постирано од: Barbika
Наслов: Аеробик
Датум на внесување: 25.Октомври.2005 во 19:56
Sto mislat devojkite kolku e dobar i kolku od niv od forumov go konsumiraat ovoj sport?!
 
 
Jas licno ne go sakam aerobikot,no mozebi vasite komentari ke me predomislat!?


-------------Коментари:
Постирано од: maja
Датум на внесување: 25.Октомври.2005 во 20:46
Fantastichno neshto.Obozavam da sum na aerobik.Nekako ovoj period kako da go zapostaviv,no redovno poslednite dve godini pochnuvajki od zimskiot period pa do proletta redovna sum na aerobik.Posle toa rolam:)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 08.Февруари.2006 во 14:34
Порано го посетував аеробикот сега почнав со јогата пред 3 години и ми е одлична замена за аеробикот. Вежбите се слични само има помала варојатност да се повреди кичмата за разлика од аеробичното оптеретување.

-------------


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 10.Февруари.2006 во 09:56
Штета што јас не можам да практицирам јога


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 10.Февруари.2006 во 09:58
Зашто Мајсторче да не можеш????

-------------


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 10.Февруари.2006 во 10:00
Немам во близина такви мајстори

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Mak1
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 16:46
Aerobicen trening imam skoro sekoj den vece podolg period,mozam da kazam deka sum zadovolna,iako mi se dopadja i aqua aerobik,mnogo e dobar za oblikuvanje na teloto i vezbite potesko se izveduvaat vo voda.Ama kaj nas ne sum cula nekoj da izveduva aqua aerobic,ili sum greska??

-------------
no dance,no life!


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 22:13
Na aerobic, joga i na fitnes odam recisi sekoj den. Aerobikot go smaluva stresot i e mnogu lesno. Jas najmnogu odam na tie casovi.

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 00:45

Sekoj den so licen trener,epten sum zadovolna-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: mornar
Датум на внесување: 31.Декември.2007 во 19:58
Aerobik e poveke za zeniski.

-------------
,,ALEA JAHTA EST,,


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Декември.2007 во 19:59
точно така, женските кои сакаат да ослабат највеке го користат овој вид на вежбање и рекреација, има и машки не велам дека не ама овде жените преовладуваат

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 31.Декември.2007 во 22:49
вежбај мало скидај сало.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 02.Јануари.2008 во 00:05
Е НЕ ОДАМ НА АЕРОБИК

-------------


Постирано од: Keri
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 15:55
super e aerobikot, poveke pati sum odela isega sakam pak!


Постирано од: katence
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 22:41
Има поише видови на аеробик (степ, високо енергетски, аеробик со топки, стречинг, аеробик во вода, денс .....) така да верувам дека секој може да си се пронајде негде.
Јас одам на аеробик година дена 4 пати неделно и ми е супер останатите денови идам на пилатес.....
Супер е аеробикот само секако треба да ти се погоди инструкторот пред се, не може некој буцкаст и не многу во форма да држи аеробик часови.Ова го спомнав затоа што со сигурност знам дека и ова се случува.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 13:50
ЈАС ПОСЕТУВАВ ТАЕБО АЕРОБИК,СУПЕР МИ БЕШЕ И МН.МИ СЕ ЗАТЕГНА ТЕЛОТО,ПРОБЛЕМОТ БЕШЕ ШТО ЈА СМЕНИВМЕ САЛАТА ЗА ВЕЖБАЊЕ,И СЕ РАЗБОЛЕВ ДВА ПАТИ ОД ВЕЖБИТЕ ШТО СЕ НА КРАЈ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ГАЗОТ......ДОЛЕ БЕА ПЛОЧКИ


Постирано од: katence
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 17:28
bas bi sakala da cujam kakov e ovoj aerobik ne sum cula......sakam da znam i kade go ima...sakam da znam se pa ako mozes kazi mi.....


Постирано од: emilyXX
Датум на внесување: 21.Декември.2008 во 18:09
Еј ај некој вака одприлика да ми каже дали аеробикот има ефект, за колку време се забележува ефектот ако одиш 3 пати неделно?


-------------
Just Be Who You Wanna Be...Not What Others Wanna See!!!


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 17.Октомври.2009 во 18:53
Понекогаш кога имам прилика вежбам аеробик (дома) и тоа со ЦД (на Синди Крафорд) ама некако не е тоа за мене, што знам...Некако напорно ми е ова ЦД-а можеби јас немам доволно кондиција.

Ова од Мелина ЦД-то е нешто помалку динамично (но не сум сигурна дека е тоа аеробик, повеќе е некја комбинација на јога вежби и некоја аеробик вежба).

Инаку ефект има навистна, особено со вежбите на Синди, веќе за кратко ги зацврстува мускулите на нозете, рацете, ја подобрува кондицијата.


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 08.Мај.2013 во 23:10


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk