IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Аеробик
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Аеробик

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Аеробик
    Испратена: 08.Мај.2013 во 23:10
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 18:53
Понекогаш кога имам прилика вежбам аеробик (дома) и тоа со ЦД (на Синди Крафорд) ама некако не е тоа за мене, што знам...Некако напорно ми е ова ЦД-а можеби јас немам доволно кондиција.

Ова од Мелина ЦД-то е нешто помалку динамично (но не сум сигурна дека е тоа аеробик, повеќе е некја комбинација на јога вежби и некоја аеробик вежба).

Инаку ефект има навистна, особено со вежбите на Синди, веќе за кратко ги зацврстува мускулите на нозете, рацете, ја подобрува кондицијата.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
emilyXX Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilyXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 18:09
Еј ај некој вака одприлика да ми каже дали аеробикот има ефект, за колку време се забележува ефектот ако одиш 3 пати неделно?
Just Be Who You Wanna Be...Not What Others Wanna See!!!
Кон врв
katence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 17:28
bas bi sakala da cujam kakov e ovoj aerobik ne sum cula......sakam da znam i kade go ima...sakam da znam se pa ako mozes kazi mi.....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 13:50
ЈАС ПОСЕТУВАВ ТАЕБО АЕРОБИК,СУПЕР МИ БЕШЕ И МН.МИ СЕ ЗАТЕГНА ТЕЛОТО,ПРОБЛЕМОТ БЕШЕ ШТО ЈА СМЕНИВМЕ САЛАТА ЗА ВЕЖБАЊЕ,И СЕ РАЗБОЛЕВ ДВА ПАТИ ОД ВЕЖБИТЕ ШТО СЕ НА КРАЈ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ГАЗОТ......ДОЛЕ БЕА ПЛОЧКИ
Кон врв
katence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 22:41
Има поише видови на аеробик (степ, високо енергетски, аеробик со топки, стречинг, аеробик во вода, денс .....) така да верувам дека секој може да си се пронајде негде.
Јас одам на аеробик година дена 4 пати неделно и ми е супер останатите денови идам на пилатес.....
Супер е аеробикот само секако треба да ти се погоди инструкторот пред се, не може некој буцкаст и не многу во форма да држи аеробик часови.Ова го спомнав затоа што со сигурност знам дека и ова се случува.
Кон врв
Keri Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:55
super e aerobikot, poveke pati sum odela isega sakam pak!
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 00:05
Е НЕ ОДАМ НА АЕРОБИК
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 22:49
вежбај мало скидај сало.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 19:59
точно така, женските кои сакаат да ослабат највеке го користат овој вид на вежбање и рекреација, има и машки не велам дека не ама овде жените преовладуваат
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mornar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mornar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 19:58
Aerobik e poveke za zeniski.
,,ALEA JAHTA EST,,
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2006 во 00:45

Sekoj den so licen trener,epten sum zadovolna

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 22:13
Na aerobic, joga i na fitnes odam recisi sekoj den. Aerobikot go smaluva stresot i e mnogu lesno. Jas najmnogu odam na tie casovi.
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
Mak1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mak1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 16:46
Aerobicen trening imam skoro sekoj den vece podolg period,mozam da kazam deka sum zadovolna,iako mi se dopadja i aqua aerobik,mnogo e dobar za oblikuvanje na teloto i vezbite potesko se izveduvaat vo voda.Ama kaj nas ne sum cula nekoj da izveduva aqua aerobic,ili sum greska??
no dance,no life!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.