IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2012 во 23:34
uf.........кубење коса
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2012 во 23:37
 збунетост
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zokkan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zokkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 11:23
Дечки, ајде мала помош како на нов регистриран член на форумов
Ми донесоа iPhone 4, декодиран, работи на наши картици, се ок, супер си е засега.
Е сега, проблемот ми е следниот: како да исклучам да не ми се конектира на интернет преку мрежата на операторот, туку само на wi-fi конекција?
Би ви бил благодарен ако ми одговорите поскоро, додека не ми заминал целиот кредит
Позз
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 13:21
Инаку да си кажам јас АЦЕто си го земав и супер си е сега за сега...глупчо


За Зоккан...

И јас имав таков проблем летоска....јави се во контакт центарот да ти ја оневозможат услугата интернет или измени ги поставувањата за интернет.

И пази како конектираш wi-fi..може да те зеза и да се дисконектира мн често ако зезнеш како мене првиот патгазење од смеење
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zokkan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zokkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 14:20
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Инаку да си кажам јас АЦЕто си го земав и супер си е сега за сега...глупчоЗа Зоккан...

И јас имав таков проблем летоска....јави се во контакт центарот да ти ја оневозможат услугата интернет или измени ги поставувањата за интернет.

И пази како конектираш wi-fi..може да те зеза и да се дисконектира мн често ако зезнеш како мене првиот патгазење од смеење

Ме искина веќе, се чудев кај ми замина цел кредит
Ништо, ќе морам ако не на центарот за поддршка кај нив директива да им одам
Фала сепак
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 14:23
Не да им одиш...само да им се јавиш...

Пример Т mobile 070 122 
One 1221 

ги заборавив како беа...ќе се јавиш и ќе кажеш да ги ја деактивираат услугата интернет
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Pica pica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pica pica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 18:21
ONE 181

VIP 1234

Изменето од Pica pica - 10.Март.2012 во 18:22
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 18:23
Originally posted by Pica pica Pica pica напиша:

ONE 181

VIP 1234


Оф лелегазење од смеење

Ги немам бирано од јуни минатата година, сум ги заборавиласмеење
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zokkan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zokkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2012 во 11:17
Ај некако го средив ова со ајфонот, требало
Settings -> General -> Network

Enable 3G - OFF
Cellular Data OFF

Е сега, нов проблем :D
Имам Nokia E72, и од време на време ми се јавува на екранот да изберам конекција за интернет, дали wi-fi или преку операторот. Ги избришав апликациите за кои сметав дека би можеле да го прават ова, меѓутоа пак од време на време се јавува истото.
Ако имате некоја идеја од што би можело да е ова, слободно пишете :)
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44250
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2014 во 18:34
Некој со искуство околу touch screen?
Реагира кога сака,најчесто ме игнорира.
Дали цел дисплеј се менува или може полесно да се помине,со замена на некој сензори или што и да има?
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2014 во 19:42
Originally posted by Орка Орка напиша:

Некој со искуство околу touch screen?
Реагира кога сака,најчесто ме игнорира.
Дали цел дисплеј се менува или може полесно да се помине,со замена на некој сензори или што и да има?

прашај по мобиларите, на некои се менува само тачот....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44250
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2014 во 08:04
Тоа секако од утре ќе видам,но мислев подготвен да отидам со каква секира ќе ме маваат.
Благодарам
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2014 во 08:24
мислам дека е 1500 со работна рака..
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44250
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2014 во 08:57
Ако испадне таа цена со песна ќе го правам.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.