Испечати | Затвори го прозорот

Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Технологија
Опис на форумот: Мобилни тел., DVD плеери, телевизори, mp3 плеери...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19163
Датум на принтање: 24.Октомври.2020 во 02:52
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)
Постирано од: DAIJA
Наслов: Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 22:11
Дали некој ќе е расположен да ми ја објасни разликата?
 
QVGA 30 fps VS  VGA  15fps
 
Би сакал да знам кој квалитет е подобар и по што се разликува. Дали QVGA 30 fps е подобар квалитет на снимка од онаа на к800i?
 
 Темава е втора иста, ја поставив и кај форумот за камера, но мислам дека ако се работи за камера од мобилен, тогаш и едните и другите би имале добар совет.
 
Ви благодарам.


-------------
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!Коментари:
Постирано од: grujevski
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:38
imam tel sony ericsson k-750i mi se rasipa djoestikot i trite dolni kopcinja toest( * 0 # )dali nekoj znae nekoja programa so koja ke mozam da gi izvadam toest copiram broevite od phone book vo pc.pozdrav i blagodaram


Постирано од: Petkovsky
Датум на внесување: 05.Јануари.2009 во 20:21
Na cd-to so telefonot sto ti doadja imas takva programa.


Постирано од: luckyboy
Датум на внесување: 09.Март.2009 во 00:17
Кога ќе сликам навечер со блиц сликите ми ги вади како без блиц и покрај тоа што блицот е уклучен... Порано беше се во ред но нешто чепкав во подесувањето и сеа незнам како да го вратам во нормала.... Дали некој може да ми помогни???

Фала....


Постирано од: Charmedgirl18
Датум на внесување: 18.Мај.2009 во 16:37
ako nekoj ima samsung D900i, ve molam kazete mi kako da stavam igri vo telefonot
simnuvam java igri od internet, i preku BT gi prakam na mobilniot, ama ne gi cita, t.e. gi stava vo OTHER FILES.I posle ne mozam da gi igram!
FALA odnapred


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 23.Мај.2009 во 17:25
Eве една тема , тука можите да пишувате за сте проблеми со мобилните телефони, и ќе ве молам не отварајте нови теми ако имате некој проблем и пред да кажете кој е вашиот проблем прво видете прочитајте да не е претходно решен тој проблемнамигнување

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 23.Мај.2009 во 18:18
Jas imam problem so Motorola
Inaku ekranot e rotiracki a problemot e sto ne sveti
Go odnesov vo Germanos i mi rekoa mora da go pustime Skopje
a sigurno ako se pravi ke zemat za popravka povekje otkolku sto vredi telefonot...
Dali ima nekoj vakvo iskustvo i dali se resava defektot

-------------


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 23.Мај.2009 во 19:40
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Jas imam problem so Motorola
Inaku ekranot e rotiracki a problemot e sto ne sveti
Go odnesov vo Germanos i mi rekoa mora da go pustime Skopje
a sigurno ako se pravi ke zemat za popravka povekje otkolku sto vredi telefonot...
Dali ima nekoj vakvo iskustvo i dali se resava defektot


Не свети , мислиш лед диодите не светат и темен е дисплејот или никаква слика не покажува, ако само нема светло и е темно за да сменат лед диоди нема многу апри да ти земат а за ти го поправат дисплејот сигурно ќе ти земат еден куп пари .


-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 23.Мај.2009 во 21:07
Originally posted by Flix Flix напиша:


Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Jas imam problem so Motorola
Inaku ekranot e rotiracki a problemot e sto ne sveti
Go odnesov vo Germanos i mi rekoa mora da go pustime Skopje
a sigurno ako se pravi ke zemat za popravka povekje otkolku sto vredi telefonot...
Dali ima nekoj vakvo iskustvo i dali se resava defektot
Не свети , мислиш лед диодите не светат и темен е дисплејот или никаква слика не покажува, ако само нема светло и е темно за да сменат лед диоди нема многу апри да ти земат а за ти го поправат дисплејот сигурно ќе ти земат еден куп пари .


Diodite se vo red samo displejot ne sveti znaci koa me bara nekoj treba da odam na svetlo pa da vidam koj me bara i pak edvaj se gleda
Sigurno mnogu pari ke mi zemat za popravka na DISPLEJOT


                        
JEBIGA

-------------


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 12:51
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:


Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Jas imam problem so Motorola
Inaku ekranot e rotiracki a problemot e sto ne sveti
Go odnesov vo Germanos i mi rekoa mora da go pustime Skopje
a sigurno ako se pravi ke zemat za popravka povekje otkolku sto vredi telefonot...
Dali ima nekoj vakvo iskustvo i dali se resava defektot
Не свети , мислиш лед диодите не светат и темен е дисплејот или никаква слика не покажува, ако само нема светло и е темно за да сменат лед диоди нема многу апри да ти земат а за ти го поправат дисплејот сигурно ќе ти земат еден куп пари .


Diodite se vo red samo displejot ne sveti znaci koa me bara nekoj treba da odam na svetlo pa da vidam koj me bara i pak edvaj se gleda
Sigurno mnogu pari ke mi zemat za popravka na DISPLEJOT


                        
JEBIGA


Па да тоа е позадинското светло односно некоја лед диода е прегорена нема многу пари да ти земат за тоа намигнување


-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: elektro
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 22:59
Ej zdravo na site
dali nekoj znae programi dobri za nokia n95 8gb
SEKAKVI PROGRAMI =D

IGRI,PROGRAMI ITN ITN.
neka kaze nekoj kade mozam free da downloadiram pozz
i dali nekoj znae kade da najdam Nesto vakvo Besplatno se macam da najdam naogjam po nesto ama ne za meni-to samo za igri vakvi KLIKNETE NA LINKOV I KE VIDITE ZA STO VI ZBORAM

http://www.youtube.com/watch?v=e0VJRCDqq-M
PLS PISETE


Постирано од: Izzi
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 01:24
Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

ako nekoj ima samsung D900i, ve molam kazete mi kako da stavam igri vo telefonot
simnuvam java igri od internet, i preku BT gi prakam na mobilniot, ama ne gi cita, t.e. gi stava vo OTHER FILES.I posle ne mozam da gi igram!
FALA odnapred

за ставање игри во Самсунг телефоните има посебна процедура, се користи и .jad и .jar фајлот. Не можеш како на другите јава базирани телефони да инсталираш.
Доколку уште ти треба, кажи и ќе ти постирам туторијал како да инсталираш.


-------------


Постирано од: Izzi
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 01:26
Originally posted by elektro elektro напиша:

Ej zdravo na site
dali nekoj znae programi dobri za nokia n95 8gb
SEKAKVI PROGRAMI =D

IGRI,PROGRAMI ITN ITN.
neka kaze nekoj kade mozam free da downloadiram pozz
i dali nekoj znae kade da najdam Nesto vakvo Besplatno se macam da najdam naogjam po nesto ama ne za meni-to samo za igri vakvi KLIKNETE NA LINKOV I KE VIDITE ZA STO VI ZBORAM

http://www.youtube.com/watch?v=e0VJRCDqq-M
PLS PISETE

какви програми, јава или сис?


-------------


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 06.Јули.2009 во 02:49
кокошка


-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Charmedgirl18
Датум на внесување: 28.Јули.2009 во 19:14
Originally posted by Izzi Izzi напиша:


Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

ako nekoj ima samsung D900i, ve molam kazete mi kako da stavam igri vo telefonot
simnuvam java igri od internet, i preku BT gi prakam na mobilniot, ama ne gi cita, t.e. gi stava vo OTHER FILES.I posle ne mozam da gi igram!
FALA odnapred
за ставање игри во Самсунг телефоните има посебна процедура, се користи и .jad и .jar фајлот. Не можеш како на другите јава базирани телефони да инсталираш.Доколку уште ти треба, кажи и ќе ти постирам туторијал како да инсталираш.
aj sepak te molam ako moze tutorijalot-tnx


Постирано од: Ivonecka
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 14:12
Bi sakalada znam dali nekoj ima iskustvo so mobilen tel:SONYERICSSON W705 ili SAMSUNG GT-S5230 zainteresirana sum za eden od niv pa bi sakala da slusnam necie mislenje


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 15:10
nemam iskustvo so niv, no pred nekoe vreme i jas bev zainteresirana za mobilen, kupiv nov i mnogu istrazuvav, barav sporeduvav prethodno sto mozam da ti kazam nekolku raboti. Samsungot e ponov telefon, da ima nov trendy dizajn, so ekran na dopir, NO nema 3G znaci nemas 2 kamera so koja mozes da obavuvas video razgovori ili da ja koristis za samoportreti (za slikanje), nema wi-fi znaci nemozes da si se uklucuvas slobodno i bez pari na internet kade imas moznost za toa a koja e smislata za kupuvanje na nov mobilen sto ne gi sodrzu site napredni raboti i koi ti se vo golema prednost ako gi imas i gi kosristis...dodeka sony ericsonot ima pogolema vgradena memorija na samiot telefon,  primarnata kamera mu e ista kako i kaj samsungot samo sto ovoj ima i vtora video kamera, poseduva WLAN -Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA , plus e od serijata muzicki telefoni sto znaci dodatno dobivas Walkman 3.0 player so shake control...
Mozebi na prv pogled ke te privleci samsugot, no jas licno mislam deka Sony Ericssonot e daleku pofunkcionalen i podobar izbor , se razbira ako baras funkcionalnost vo telefonot a ne samo izgled...
se nadevam ke go napravis vistinskiot izbor големо%20гушкањеголемо%20гушкање 


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: tacna
Датум на внесување: 25.Декември.2009 во 14:07
MOLAM ZA SITE KORISNI INFORMACII OKOLU I PHONE , SO KOJ MOZEME DA IM GO OLESNIME KORISTENJETO SO ISTIOT,NA SITE LAICI VO TAA OBLAST VO KOJ SPAGJAM I JAS


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 22:22
Ве молам, една беља голема ме снајде од вчера, ако знае некој да ми каже како можам да блокирам нечиј број? Немам таква опција на телефонот, а не смеам да дозволам да ми ѕвони. Аман помагајте.

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 06.Јануари.2010 во 02:59
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ве молам, една беља голема ме снајде од вчера, ако знае некој да ми каже како можам да блокирам нечиј број? Немам таква опција на телефонот, а не смеам да дозволам да ми ѕвони. Аман помагајте.


оди од таму од каде што ти е бројот и кажи им дека сакаш да направиш забрана за дојдовен повик од тој и тој број и готово.

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 06.Јануари.2010 во 11:54
Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ве молам, една беља голема ме снајде од вчера, ако знае некој да ми каже како можам да блокирам нечиј број? Немам таква опција на телефонот, а не смеам да дозволам да ми ѕвони. Аман помагајте.


оди од таму од каде што ти е бројот и кажи им дека сакаш да направиш забрана за дојдовен повик од тој и тој број и готово.


Убаво-уште да можам да појдам до Жировница или Шипковица и да кажам
Абе мака си имам, не е шега.

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: konan
Датум на внесување: 06.Јануари.2010 во 12:31
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ве молам, една беља голема ме снајде од вчера, ако знае некој да ми каже како можам да блокирам нечиј број? Немам таква опција на телефонот, а не смеам да дозволам да ми ѕвони. Аман помагајте.


оди од таму од каде што ти е бројот и кажи им дека сакаш да направиш забрана за дојдовен повик од тој и тој број и готово.


Убаво-уште да можам да појдам до Жировница или Шипковица и да кажам
Абе мака си имам, не е шега.
aj da progovore iskustvoto, vaka: vlezi vo telefon i memorairaj go brojot ako ne smeis so zensko ime ili obratno, namesto ime napis nekoj broj, i koga ke ti zvone ke se pojave drug brojголема%20насмевка

-------------
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata


Постирано од: s_girl
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 19:23
Originally posted by Ivonecka Ivonecka напиша:

Bi sakalada znam dali nekoj ima iskustvo so mobilen tel:SONYERICSSON W705 ili SAMSUNG GT-S5230 zainteresirana sum za eden od niv pa bi sakala da slusnam necie mislenje

јас си купив самсунг с5230 и одма ми се расипа енего сега на сервис кисни 1 месец


Постирано од: 10101
Датум на внесување: 14.Јануари.2010 во 00:36
Originally posted by Ivonecka Ivonecka напиша:

Bi sakalada znam dali nekoj ima iskustvo so mobilen tel:SONYERICSSON W705 ili SAMSUNG GT-S5230 zainteresirana sum za eden od niv pa bi sakala da slusnam necie mislenje


Koristam S5230 nekolku meseci i imam glavno pozitivni iskustva. Sony ericsson nemam koristeno nikakov.

-------------
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 17.Јануари.2010 во 22:10
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ве молам, една беља голема ме снајде од вчера, ако знае некој да ми каже како можам да блокирам нечиј број? Немам таква опција на телефонот, а не смеам да дозволам да ми ѕвони. Аман помагајте.


оди од таму од каде што ти е бројот и кажи им дека сакаш да направиш забрана за дојдовен повик од тој и тој број и готово.


Убаво-уште да можам да појдам до Жировница или Шипковица и да кажам
Абе мака си имам, не е шега.
 
Mislam deka Flix sakase da ti kazi da pojdis vo nekoj salon od tvojot operator i tamu da im kazes koj broj da go blokiraat...a ne da odis vo Zirovnicaсреќа 


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: neupaten
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 22:27
Молам за помош...
Имам Sony Ericson K800i и ми треба помош да го поврзам со лап-топ, односно да го користам него како модем..
Знам дека може, иако поддржува само WAP, а не WEB интернет,бидејки еден пријател има NOKIA 6623, ја има поврзано со лап-топ и ја користи за интернет.
фала однапред..


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 25.Мај.2010 во 02:43
Originally posted by neupaten neupaten напиша:

Молам за помош...
Имам Sony Ericson K800i и ми треба помош да го поврзам со лап-топ, односно да го користам него како модем..
Знам дека може, иако поддржува само WAP, а не WEB интернет,бидејки еден пријател има NOKIA 6623, ја има поврзано со лап-топ и ја користи за интернет.
фала однапред..


Toa ide preku bluetooth,go konektiras so lap top i treba da se aktivira internetot preku kompanijata cija karticka koristis.Koga ce ti stigne SMS deka e aktiviran ce go restartiras telefonot i setinzite obicno sami se mestat...Ja koristev na K510i pred dve godini, ekstra e spor ali koga moras...

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 25.Мај.2010 во 03:02
....LG GD510
....samsung s5230

Znaci vaka...bidejci cenite na ovie dva telefona brzo im padnaa ili ako povece sakate se best prise telefoni u klasata, vikam a zosto ja da ne se podnovam...i taka resiv ja da prasam ova kolegite forumdzii koj ce da e podobar(citaj policen)? So specifikaciite se skoro identicni. samsungov e postar edno 6 meseci od lg i e za nekoj mm i gram pogolem...Ako imal nekoj iskustvo so niv dobro loso ili nesto treto have a bujrum da napisete...
Javi se 10101 slusam ti se druzis so s5230...

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: aleksandar_oh
Датум на внесување: 31.Мај.2010 во 16:53
Здраво,
Имам Nokia N95 8 GB, и имам проблем со WIFI конекцијата. Телефонот ги чита мрежите но откако ке го внесам безбедносниот код ми се јавува известување дека мрежата не може да се најде, или дека кодот не е точен. Проверив и на други мрежи и мрежи кои се отворени но пак ја јавува истата грешка. Дали може некој да ми помогне


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 31.Мај.2010 во 17:39
moj sovet ti e da go reinstaliras telefonot celosno... znaci preku negovot cd, imas programcinja so tools vo niv i napravi si instalacija na celosno nov softver... t.e update... ke ti gi resi site problemi.. i mene mi pravese isto na mojot N95 8gb, pa so updatetot se sredi samiot....
-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 01.Јуни.2010 во 07:41
Или ако немаш инсталационо ЦД, обрати се во некој сервис за мобилни, стручно да ти го преинсталираат....дефинитивно до тоа ти е проблемот...да

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: aleksandar_oh
Датум на внесување: 02.Јуни.2010 во 00:48
фала ви многу дечки, ке пробам па да видиме


Постирано од: Charmedgirl18
Датум на внесување: 18.Јуни.2010 во 10:12
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

....LG GD510
....samsung s5230

Znaci vaka...bidejci cenite na ovie dva telefona brzo im padnaa ili ako povece sakate se best prise telefoni u klasata, vikam a zosto ja da ne se podnovam...i taka resiv ja da prasam ova kolegite forumdzii koj ce da e podobar(citaj policen)? So specifikaciite se skoro identicni. samsungov e postar edno 6 meseci od lg i e za nekoj mm i gram pogolem...Ako imal nekoj iskustvo so niv dobro loso ili nesto treto have a bujrum da napisete...
Javi se 10101 slusam ti se druzis so s5230...

јас до пред некое време сакав да го купам овој вториов, и сеуште не сум се откажала од таа идеја...
убаво го проучив, и го разгледав кај еден другар што го има, и да ти кажам, ТОП е!си имаш топ камера, меморија не знам колку има, ама имаш порт за мемориска, моментално имам др самсунг, па можам да ти кажам и дека батеријата држи долго...
не сум го разгледала LG-то, за тоа ќе ти каже некој друг, ама дефинитивно ти го препорачувам самсунгот
ај со среќа, и пиши за кој се одлучи

-------------
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 21.Јуни.2010 во 02:18
mi vlece i mene na samsungov...да...danke za pomosta....големо%20гушкање

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 21.Јуни.2010 во 02:22
изненадување  Немој LG...При Самсунг

Инаку јас сакав ваков телефон, ама на крај си купив друг. За друго не знам, ама камерата е доста солидна. И батеријата еда
Ама пак како ќе ти се погодиголема%20насмевка
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 03.Август.2010 во 13:49
По жешково некако не ми се искача ..но да
не имал некој искуство и знае дали има некаде,
а и воопшто дали се менува маска на samsung e950


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 04.Август.2010 во 00:48
Originally posted by Орка Орка напиша:

По жешково некако не ми се искача ..но да
не имал некој искуство и знае дали има некаде,
а и воопшто дали се менува маска на samsung e950
 
 
Во МегаМобил во Аеродром, до слаткарницата Палма....да


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 04.Август.2010 во 12:16

Во МегаМобил во Аеродром, до слаткарницата Палма....даФала Ѕирнав и иако немаа во моментов може да се среди после одморов


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 16.Август.2010 во 21:16
Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:

....LG GD510
....samsung s5230

Znaci vaka...bidejci cenite na ovie dva telefona brzo im padnaa ili ako povece sakate se best prise telefoni u klasata, vikam a zosto ja da ne se podnovam...i taka resiv ja da prasam ova kolegite forumdzii koj ce da e podobar(citaj policen)? So specifikaciite se skoro identicni. samsungov e postar edno 6 meseci od lg i e za nekoj mm i gram pogolem...Ako imal nekoj iskustvo so niv dobro loso ili nesto treto have a bujrum da napisete...
Javi se 10101 slusam ti se druzis so s5230...

јас до пред некое време сакав да го купам овој вториов, и сеуште не сум се откажала од таа идеја...
убаво го проучив, и го разгледав кај еден другар што го има, и да ти кажам, ТОП е!си имаш топ камера, меморија не знам колку има, ама имаш порт за мемориска, моментално имам др самсунг, па можам да ти кажам и дека батеријата држи долго...
не сум го разгледала LG-то, за тоа ќе ти каже некој друг, ама дефинитивно ти го препорачувам самсунгот
ај со среќа, и пиши за кој се одлучи
 
I po povece od mesec dena akanje i cekanje na Samsungot vo salonite na T-Mobile, po Sk i Ku, demek dobivale telefoni vo sabota, demek samo sto go prodale, demek ostavi broj nie ce ti se javime koga ce dobieme....NISTO...ostanav bez telefonot тага , samo ne znam sto pravat promocii koga nemaat dovolno aparati....ili im se taksani odnapred...ili nesto treto...koj znae...збунетост


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 16.Август.2010 во 21:45

кога ги нема тие, купи си некој модел на нокиаплазење 

или ако толку сакаш некои од тие 2 порачај си од странствонамигнување


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 16.Август.2010 во 21:59
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

кога ги нема тие, купи си некој модел на нокиаплазење 

или ако толку сакаш некои од тие 2 порачај си од странствонамигнување
 
 
Go ima LG-to , go nema Samsungot...
Ma onaka mi tekna za toj da go kupam zatoa sto bese cenata ista so ovie od net, a ima garancija...Ne deka mi e zivotna zelba..изненадување...Negooo....ja ustvari poslednite dve godini nemam ni mobilen...газење%20од%20смеење...A ni broj...E sega mi e jasno zosto nikoj ne mi se javuva koga odam doma na odmor...голема%20насмевка


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Charmedgirl18
Датум на внесување: 17.Август.2010 во 12:41
гонзо, а провери ли во ВИП?мислам дека и таму го имаат...

-------------
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 17.Август.2010 во 12:49
Charmedgirl
Јас барав...ПАК...пред 5-6 дена. Една колешка сакаше да купи, па викам ај и јас да се распрашам ..иииии...никаде немаше. Ни во ВИП. Ми рекоа дека ќе добијат. Кај се не бев.   
Ајде, можеби навистина НЕКОГАШ ќе добијат

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Charmedgirl18
Датум на внесување: 17.Август.2010 во 14:22
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Charmedgirl
Јас барав...ПАК...пред 5-6 дена. Една колешка сакаше да купи, па викам ај и јас да се распрашам ..иииии...никаде немаше. Ни во ВИП. Ми рекоа дека ќе добијат. Кај се не бев.   
Ајде, можеби навистина НЕКОГАШ ќе добијат

епа бабичке не знам што да ти кажам, освен да почекаш и за недела дена пак да побараш.ОНЕ мислам дека го немаат...значи останува или Т-Мобиле или ВИП...

-------------
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone


Постирано од: 10101
Датум на внесување: 17.Август.2010 во 18:10
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:

....LG GD510 ....samsung s5230 Znaci vaka...bidejci cenite na ovie dva telefona brzo im padnaa ili ako povece sakate se best prise telefoni u klasata, vikam a zosto ja da ne se podnovam...i taka resiv ja da prasam ova kolegite forumdzii koj ce da e podobar(citaj policen)? So specifikaciite se skoro identicni. samsungov e postar edno 6 meseci od lg i e za nekoj mm i gram pogolem...Ako imal nekoj iskustvo so niv dobro loso ili nesto treto have a bujrum da napisete... Javi se 10101 slusam ti se druzis so s5230...
јас до пред некое време сакав да го купам овој вториов, и сеуште не сум се откажала од таа идеја... убаво го проучив, и го разгледав кај еден другар што го има, и да ти кажам, ТОП е!си имаш топ камера, меморија не знам колку има, ама имаш порт за мемориска, моментално имам др самсунг, па можам да ти кажам и дека батеријата држи долго... не сум го разгледала LG-то, за тоа ќе ти каже некој друг, ама дефинитивно ти го препорачувам самсунгот ај со среќа, и пиши за кој се одлучи

 

I po povece od mesec dena akanje i cekanje na Samsungot vo salonite na T-Mobile, po Sk i Ku, demek dobivale telefoni vo sabota, demek samo sto go prodale, demek ostavi broj nie ce ti se javime koga ce dobieme....NISTO...ostanav bez telefonot тага , samo ne znam sto pravat promocii koga nemaat dovolno aparati....ili im se taksani odnapred...ili nesto treto...koj znae...збунетост


Pros: Interesni funkcii-vgradena crna lista za povici, Fake call so drzenje na dugmeto za povik, brz, dobar touch, ima QWERTY virtuelna tastatura koga ke go prevrtis, kinetic scrolling i mnogu drugi raboti.
Cons: Nema WLAN nitu auto focus, se grebi(ustvari moj telefon nema neizgreban ). Nisto drugo.

Odlicen telefon.


-------------
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 08.Септември.2010 во 09:19
http://www.idividi.com.mk/Futurama/InternetIT/623882/index.html
sto ke ti koga imas 3g


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 16.Септември.2010 во 23:33
да пуштам појако светло,пр. некој рефлектор


Постирано од: DoubleB
Датум на внесување: 17.Октомври.2010 во 16:30
Дали некој знае каде во Скопје можам да купам Dual Sim телефон ама не од оние кинеските?


Постирано од: STRATUS
Датум на внесување: 23.Ноември.2010 во 14:38
kade mozam da najdam predna maska za f003


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 25.Ноември.2010 во 00:38
Originally posted by STRATUS STRATUS напиша:

kade mozam da najdam predna maska za f003
 
 
Мега Мобил, во нас. Аеродром карши Тобако2 ....и да нема во моментот носат за 2-3 дена...


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: STRATUS
Датум на внесување: 25.Ноември.2010 во 00:56
blagodaram ninja


Постирано од: drmr
Датум на внесување: 30.Ноември.2010 во 22:13
dali nekoj moze da mi kaze na samsung i9000 memorijata mu e 2g rom i 8 g vnatresna memorija ili 2 g rom i 6g vnatresna memorijA KOI ZAEDNO PRAVAT 8 G


-------------
ne e budala toj sto ne znae da cita tuku toj sto se sto ke procita misli deka e tocno


Постирано од: mark knight
Датум на внесување: 03.Јануари.2011 во 20:40
ПОЗД како да ја променам јазикот на мобилниот HTC TOUCH DIAMOND


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 08.Јануари.2011 во 00:24
Bidejci misijata za kupuvanje na nov telefon vo dalecnata 2010 propadna (vidi pogore), a vo medjuvreme apetitite porasnaa (videla zaba konj se kove pa i ona dignala noga) pa sega gazda Gonzo mu zima merka na HTC Wildfire....Doduse mu mislev na HTC Desire so 3,7' screen ali istoto go dobivas so Wildfire samo vo namaleno izdanie i poevtino...Ja go ja...
 
 
 
 
 
 
I kako sto e redot ja da si prasam ali nekoj e vo 'vrska' so HTC , bilo koj od nivnite modeli ovie ponovite. Cisto izdrzlivost, baterija, kvarovi, softver bla bla bla....среќа
 
 
PS...Ti nad mene ne odgovaraj, cim si zbrkan so promena na jazikot za drugo ic muabet da ne pravime...плазењеплазењеплазење


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 08.Јануари.2011 во 08:45
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Bidejci misijata za kupuvanje na nov telefon vo dalecnata 2010 propadna (vidi pogore), a vo medjuvreme apetitite porasnaa (videla zaba konj se kove pa i ona dignala noga) pa sega gazda Gonzo mu zima merka na HTC Wildfire....Doduse mu mislev na HTC Desire so 3,7' screen ali istoto go dobivas so Wildfire samo vo namaleno izdanie i poevtino...Ja go ja...
 

 


 

 

 

 

I kako sto e redot ja da si prasam ali nekoj e vo 'vrska' so HTC , bilo koj od nivnite modeli ovie ponovite. Cisto izdrzlivost, baterija, kvarovi, softver bla bla bla....среќа

 

 

PS...Ti nad mene ne odgovaraj, cim si zbrkan so promena na jazikot za drugo ic muabet da ne pravime...плазењеплазењеплазење


Ако си претплатник на т-мобиле подобро земи го HTC DESIRE HD и така на рати го даваат а башка господ ќе го видиш.

А овде ќе си прочиташ точно се што те интресира:
http://www.gsmarena.com/ - http://www.gsmarena.com/
http://www.mobilnisvet.com/ - http://www.mobilnisvet.com/


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 09.Јануари.2011 во 00:27
Gonzo, aj vidi go ova SONYERICSSON XPERIA X10 MINI, vo taa klasa eПостирано од: gonzo
Датум на внесување: 09.Јануари.2011 во 01:00
Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Gonzo, aj vidi go ova SONYERICSSON XPERIA X10 MINI, vo taa klasa e

 
 
 
Ne mi se svidja ama ic...Posebno radi formata...Malo debelo...Doduse i ne e preterano debelo samo odnosot mu e bezveze 83 visina na 50 sirina...Ekranot mu e samo 2.5 inca jas sakam 3+ i specifikaciite na traenje na baterija mu se epten polosi od htc...vidi sporedba na gsmarena....
 
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3125&idPhone2=3337 - http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3125&idPhone2=3337
 
A za onoj desire HD od t mobile, za sega e preskap...Za 6 meseci cenata ce mu padne za 20-30 % .... A i bajagi e golem ...Skoro ko PSP ....голема%20насмевка


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 09.Јануари.2011 во 11:08
Гонзо,
според тестовите, x10 мини има подобри оценки, но и двата телефонји имаат високи оценки, но тоа можеби е маркетинг.
Јас во вакви ситуации си гледам мене што ми се допаѓа повеќе.

Пак ќе ти речам ако можеш земи го ова HTC DESIRE HD, покрај ваква макина тие со IPHONE ги пикаат одма по џепчиња.Постирано од: baSeh
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 18:32
Ајфон е преценет, HTC е многу поквалитетен и пософистициран телефон од ајфонот.


Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 21:28
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Gonzo, aj vidi go ova SONYERICSSON XPERIA X10 MINI, vo taa klasa e

 

 

 

Ne mi se svidja ama ic...Posebno radi formata...Malo debelo...Doduse i ne e preterano debelo samo odnosot mu e bezveze 83 visina na 50 sirina...Ekranot mu e samo 2.5 inca jas sakam 3+ i specifikaciite na traenje na baterija mu se epten polosi od htc...vidi sporedba na gsmarena....

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3125&idPhone2=3337 - http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3125&idPhone2=3337

 

A za onoj desire HD od t mobile, za sega e preskap...Za 6 meseci cenata ce mu padne za 20-30 % .... A i bajagi e golem ...Skoro ko PSP ....голема%20насмевка

da baterijata kratko trae...kamerata e losa...samo simpaticno sto e malo


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 17.Февруари.2011 во 15:31
Некој да ми даде мислење што е подобро ... збунетост
 

Samsung i9000 Galaxy S или IPhone 4-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: 10101
Датум на внесување: 17.Февруари.2011 во 21:35
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Некој да ми даде мислење што е подобро ... збунетост
 

<SPAN style="WIDOWS: 2; TEXT-TRANS: none; TEXT-INDENT: 0px; BORDER-COLLAPSE: separate; FONT: medium 'Times New Roman'; WHITE-SPACE: normal; ORPHANS: 2; LETTER-SPACING: normal; COLOR: rgb(0,0,0); WORD-SPACING: 0px; -webkit-border-horizontal-spacing: 0px; -webkit-border-vertical-spacing: 0px; -webkit-text-decorations-in-effect: none; -webkit-text-size-adjust: auto; -webkit-text-stroke-width: 0px" =Apple-style-span><SPAN style="TEXT-ALIGN: center; LINE-HEIGHT: 17px; FONT-FAMILY: Verdana, Geneva, sans-serif; COLOR: rgb(102,102,102); FONT-SIZE: 11px" =Apple-style-span>
<H1 style="-: none; PADDING-BOTTOM: 5px; MARGIN: 0px 0px 20px; PADDING-LEFT: 10px; -: 0% 50%; COLOR: rgb(220,0,0); FONT-SIZE: 14px; FONT-WEIGHT: bold; PADDING-TOP: 0px; -origin: initial; -clip: initial">Samsung i9000 Galaxy S или IPhone 4</SPAN></SPAN></H1>


Citaj:

http://www.knowyourmobile.com/comparisons/517419/samsung_galaxy_s_vs_iphone_4.html - Galaxy S vs iPhone 4

-------------
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 17.Февруари.2011 во 23:48
Originally posted by Nadia Nadia напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Gonzo, aj vidi go ova SONYERICSSON XPERIA X10 MINI, vo taa klasa e

 

 

 

Ne mi se svidja ama ic...Posebno radi formata...Malo debelo...Doduse i ne e preterano debelo samo odnosot mu e bezveze 83 visina na 50 sirina...Ekranot mu e samo 2.5 inca jas sakam 3+ i specifikaciite na traenje na baterija mu se epten polosi od htc...vidi sporedba na gsmarena....

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3125&idPhone2=3337 - http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3125&idPhone2=3337

 

A za onoj desire HD od t mobile, za sega e preskap...Za 6 meseci cenata ce mu padne za 20-30 % .... A i bajagi e golem ...Skoro ko PSP ....голема%20насмевка

da baterijata kratko trae...kamerata e losa...samo simpaticno sto e malo

Neznam za vas ama jas cekam denovive da mi go donesat . Za kamera ako se prica priznavam samo kamera na "K800"


Постирано од: 10101
Датум на внесување: 20.Февруари.2011 во 15:35
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Некој да ми даде мислење што е подобро ... збунетост
 

<SPAN style="WIDOWS: 2; TEXT-TRANS: none; TEXT-INDENT: 0px; BORDER-COLLAPSE: separate; FONT: medium 'Times New Roman'; WHITE-SPACE: normal; ORPHANS: 2; LETTER-SPACING: normal; COLOR: rgb(0,0,0); WORD-SPACING: 0px; -webkit-border-horizontal-spacing: 0px; -webkit-border-vertical-spacing: 0px; -webkit-text-decorations-in-effect: none; -webkit-text-size-adjust: auto; -webkit-text-stroke-width: 0px" =Apple-style-span><SPAN style="TEXT-ALIGN: center; LINE-HEIGHT: 17px; FONT-FAMILY: Verdana, Geneva, sans-serif; COLOR: rgb(102,102,102); FONT-SIZE: 11px" =Apple-style-span>
<H1 style="-: none; PADDING-BOTTOM: 5px; MARGIN: 0px 0px 20px; PADDING-LEFT: 10px; -: 0% 50%; COLOR: rgb(220,0,0); FONT-SIZE: 14px; FONT-WEIGHT: bold; PADDING-TOP: 0px; -origin: initial; -clip: initial">Samsung i9000 Galaxy S или IPhone 4</SPAN></SPAN></H1>


Moe licno mislenje e Galaxy S, samo ako slikas mnogu so telefonot zemi iPhone, bidejki ima 5mp kamera, no i BLIC!

-------------
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 28.Февруари.2011 во 18:24

Штетноста на мобтелот ...

Ај признајте колку го држите тоа мало парче  од мобилка до вашето уше секој ден ?? а?? една минута , пет , дваесет, пола саат…..со сатиии??? аа?? е па сега …не е лошо уште утре да си купите или ако ги имате да си користите слушалки за мобилен…зашто?? како зашто?? ете затоа…читај…

http://thevibe.socialvibe.com/wp-content/uploads/2009/12/cell-phone-brain-tumor-713.jpg http://www.sync-blog.com/wp-content/uploads/2010/02/pong-anti-radiation-cellphone-case-2.jpg  http://farm3.static.flickr.com/2654/3769521316_7d8185ebe0.jpg     http://www.taratur.com/data/26.10mobilni4.jpg

Мобилните телефони се како радио… тие емитираат ниски нивоа на микробранова радиофреквентна енергија во моментот кога се користат… емитираат и кога се на стенд бај, но со уште помала јачина…користењето на мобилен телефон го приближува изворот на зрачење до мозокот и ова може да доведе до апсорпција ја релативно големи количества на електромагнетна енергија…честото користење на мобилниот во текот на денот велиме повеќе од 10 минути дневно доаѓа до поголем ризик за појава на шум во ушите или медицински кажано tinitus…

http://www.examiner.com/images/blog/wysiwyg/image/cellphone%283%29.jpg

или после 10 год често користење на мобилниот доаѓа до ппојава на тумор кој го поврзува увото и мозокот наречен медицински akustik neurom како и зголемен ризик на појава на паратиноиден тумор… појава на заборавеност , непамтење , како и попотенцирање дејство врз тие луѓе кои консумират седативи и алкохол…сега …како технологија нели, како новитет е добродојден , но ова баш не ни треба иако производителите не уверуваат во неопасноста и неделувањето сепак мора да се размисли за користење на мобилен телефон со помош на слушалки со што самата антена на мобилка ќе биде подалеку од мозокот...доколку сакате да го намалите зрачењето, мобилните да не ги бирате според големината на меморијата или бојата, туку задолжително меѓу техничките податоци да го побарате терминот САР… тој покажува колкава енергија од електромагнетните бранови се апсорбира во човечкиот организам. .. и секако ќе го одберете оној мобилен чиј САР има помали вредности…мобилните најмногу зрачат во моментот на воспоставувањето на врската -позивот… тогаш немојте апаратот веднаш да го ставате на увото, почекајте, погледнете на екранот, и кога на него ќе видите дека врската е воспоставена и кога ќе го чуете звукот, дури тогаш доближете го мобилниот до уво…

http://www.vest.com.mk/WBStorage/Articles/7A3DBD4C0F848F4CB131FE832AFE09C8.jpg  http://kirilica.com.mk/userfiles/image/25.09.2008/decamobilen---vo.jpg  http://www.ereporter.com.mk/Content_Data/Images/2010042209104310.jpg http://images.idividi.com.mk/images/trudna_mobile22.jpg

децата до осум години никако не смеат да користат мобилен , а од 8-14 не се препорачува ради штетноста…бремените жени кои долго разговараат на мобилен телефон  ги изложуваат своите бебиња на поголема опасност седум години по раѓањето да доживеат одредени пореметувања во однесувањето…
 http://www.ereporter.com.mk/Content_Data/Images/2010102521141514.jpg                   http://i2.squidoocdn.com/resize/squidoo_images/-1/lens5144862_1244343097Cell-phone-pocket-radiation.jpg            http://www.taratur.com/data/26.10mobilni3.jpg

мобилните телефони се најголема закана за машката плодност…а и воопшто за оние органи во која близина го чувате… во џебот од кошулата?? баш на страната на срцето?? како ланец околу врат така да седи како украс на градите?? а?? или така странично како пиштол на појас?? што ќе кажат бубрезите?цц ццц… мобилките во футрола и во ташна или прирачно кесе друго ништо не е оправдано за ваша безбедност оти и кога е во стен бај да не речам кога не звони сепак тоа зрачи…мажите не би смееле мобилните телефони да ги чуваат во џебовите од пантолоните… чаре?? е па без мобилка не може да се замислиме нели ?? тогаш слушалки на уво и искривите капа...

http://reklami.com.mk/adpics/4c5811d8723813fec3c0e72c3.jpgмhttp://msnbcmedia4.msn.com/j/msnbc/Components/Photos/040913/040913_jawbone_vmed.grid-4x2.jpg http://www.w-cellphones.com/wp-content/uploads/2010/07/cell-phone-head-sets.jpg http://e-cellphone-accessories.com/wp-content/uploads/2009/10/bluetooth-cell-phone-headsets-297x300.jpg

или како го викат поинаку мобилен сет за глава…cell phone headset….за вас не знам…ама од утре bijonse1 ќе биде дисциплинирано и мобилка само со слушалки … давам збор !да

http://www.thepulseblog.com/wp-content/uploads/cc/wireless_cell_phone_headset1.jpg  http://thumbs.dreamstime.com/thumblarge_391/12403661231bQ3G4.jpg  http://www.mdusd.k12.ca.us/concord/no_cell_phone.jpg   http://blogs.sfweekly.com/thesnitch/RadiationCell.jpg

-------------


Постирано од: bobanppmk
Датум на внесување: 23.Април.2011 во 12:12
Здраво, Имам еден проблем и едно прашање до вас.
Имам Qtek 9000 Pocket Pc но со скршен дисплеј, каде можам да најдам дисплеј за овој телефон/компјутерче..
Или пак да го поврзам на монитор некако дали може? - VGA порт нема, има само назад за USB кабел, тоа за полнач, и уште едно за слушалки портче. Софтвер (Windows Mobile)
Еве и слики од Qtek-от:

-------------
„Во средината на тешкотијата, лежи можноста“.
- Алберт Ајнштајн


Постирано од: prilepcanec_14
Датум на внесување: 09.Јануари.2012 во 21:09
Decki sakam da kupuvam Iphone 4,e sega vase mislenje za telefonot,negativni strani koi se,i koi drug tel vo toj rang bi mozel da go zemam za tie pari znaci okolu 400evra.Pozdrav


Постирано од: kumanovac007
Датум на внесување: 16.Јануари.2012 во 17:04
zdravo dali nekoj moze da mi pomogne okolu problemot sto go imam
imam htc wildfire s so android e
simnuvav aplikacii od marketot sto e instaliran so samiot telefon no sega povece nemozam neznam sto e problemot imam dosta memorija slobodna pocnuva da se simnuva i prekinuva
odnapred fala


Постирано од: ivotoyota
Датум на внесување: 29.Јануари.2012 во 05:18
Originally posted by kumanovac007 kumanovac007 напиша:

zdravo dali nekoj moze da mi pomogne okolu problemot sto go imam
imam htc wildfire s so android e
simnuvav aplikacii od marketot sto e instaliran so samiot telefon no sega povece nemozam neznam sto e problemot imam dosta memorija slobodna pocnuva da se simnuva i prekinuva
odnapred fala

Ако се уште не си му направил update на софтверот на 2.3.5 (стандардно е 2.3.3), направи му веднаш... Го решава проблемот со инсталација на апликации кај Wildfire S, а ова ти го кажувам од лично искуство. Плус има и други подобрувања, ќе видиш самиот

Поздрав


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 08.Март.2012 во 23:29
Еднаш сум прашала пред повеќе од година....ај пакголема насмевка
Тогаш ми излегоа некои други работи...
Овој пат малку понапредните верзии....на моите миленичињацрвенеење


Ако има некој да ми каже.... ќе го бакнеж..трепкање.....плазење


IPhone 4S

Samsung Galaxy S2


Или да не си давам џабе пари па да си земам само Samsung Galaxy Ace S5830 ?

Значи....телефонот не ми треба за сликање ниту за видео. Земав една од подобрите камери пред некое време...
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 08.Март.2012 во 23:34
uf.........кубење коса

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 08.Март.2012 во 23:37
 збунетост

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: zokkan
Датум на внесување: 10.Март.2012 во 11:23
Дечки, ајде мала помош како на нов регистриран член на форумов
Ми донесоа iPhone 4, декодиран, работи на наши картици, се ок, супер си е засега.
Е сега, проблемот ми е следниот: како да исклучам да не ми се конектира на интернет преку мрежата на операторот, туку само на wi-fi конекција?
Би ви бил благодарен ако ми одговорите поскоро, додека не ми заминал целиот кредит
Позз


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 10.Март.2012 во 13:21
Инаку да си кажам јас АЦЕто си го земав и супер си е сега за сега...глупчо


За Зоккан...

И јас имав таков проблем летоска....јави се во контакт центарот да ти ја оневозможат услугата интернет или измени ги поставувањата за интернет.

И пази како конектираш wi-fi..може да те зеза и да се дисконектира мн често ако зезнеш како мене првиот патгазење од смеење


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: zokkan
Датум на внесување: 10.Март.2012 во 14:20
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Инаку да си кажам јас АЦЕто си го земав и супер си е сега за сега...глупчоЗа Зоккан...

И јас имав таков проблем летоска....јави се во контакт центарот да ти ја оневозможат услугата интернет или измени ги поставувањата за интернет.

И пази како конектираш wi-fi..може да те зеза и да се дисконектира мн често ако зезнеш како мене првиот патгазење од смеење

Ме искина веќе, се чудев кај ми замина цел кредит
Ништо, ќе морам ако не на центарот за поддршка кај нив директива да им одам
Фала сепак


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 10.Март.2012 во 14:23
Не да им одиш...само да им се јавиш...

Пример Т mobile 070 122 
One 1221 

ги заборавив како беа...ќе се јавиш и ќе кажеш да ги ја деактивираат услугата интернет


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Pica pica
Датум на внесување: 10.Март.2012 во 18:21
ONE 181

VIP 1234


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 10.Март.2012 во 18:23
Originally posted by Pica pica Pica pica напиша:

ONE 181

VIP 1234


Оф лелегазење од смеење

Ги немам бирано од јуни минатата година, сум ги заборавиласмеење


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: zokkan
Датум на внесување: 15.Март.2012 во 11:17
Ај некако го средив ова со ајфонот, требало
Settings -> General -> Network

Enable 3G - OFF
Cellular Data OFF

Е сега, нов проблем :D
Имам Nokia E72, и од време на време ми се јавува на екранот да изберам конекција за интернет, дали wi-fi или преку операторот. Ги избришав апликациите за кои сметав дека би можеле да го прават ова, меѓутоа пак од време на време се јавува истото.
Ако имате некоја идеја од што би можело да е ова, слободно пишете :)


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 26.Април.2014 во 18:34
Некој со искуство околу touch screen?
Реагира кога сака,најчесто ме игнорира.
Дали цел дисплеј се менува или може полесно да се помине,со замена на некој сензори или што и да има?


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 26.Април.2014 во 19:42
Originally posted by Орка Орка напиша:

Некој со искуство околу touch screen?
Реагира кога сака,најчесто ме игнорира.
Дали цел дисплеј се менува или може полесно да се помине,со замена на некој сензори или што и да има?

прашај по мобиларите, на некои се менува само тачот....


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 27.Април.2014 во 08:04
Тоа секако од утре ќе видам,но мислев подготвен да отидам со каква секира ќе ме маваат.
Благодарам


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 27.Април.2014 во 08:24
мислам дека е 1500 со работна рака..

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 27.Април.2014 во 08:57
Ако испадне таа цена со песна ќе го правам.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 27.Април.2014 во 10:31
Zavisi od toa i kakov telefon imash.

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 27.Април.2014 во 10:41
Затоа и реков дека со песна тие пари ќе ги дадам на цела мака.
Инаку на првиот Samsung galaxy mini,кој е и оргинал
ми отиде флекс кабелот,и тоа не е скапо сигурно ќе
го сменам.
Но кога тој ми откажа земав китајски Samsung galaxy note 3.
Е тој ми ја мати водата.После некој ден престана да реагира тачот
Немав време во Москва ми кажаа се средувало за 20 евра со замена на некој сензор.
Е тука не знам како ќе ме крстат и дали ќе ми се исплати да го правам.


Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 29.Април.2014 во 11:44
Ги носиме по џебови се нагмечува телефонот и откажува сензорот,кај некој модели сензорите се поосетливи и тачот не функционира.Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Мај.2014 во 14:29
Затоа требаше да си се вратам на LG-то.
Стисни копче џак на леџа
Ова сега кинезов у регал за украс,
а другиов си лапна 1500 па да видам до кога.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 04.Август.2015 во 13:53
Тука ја дежурен
Ама ко пита не скита.
Имено iphone4 за декодирање да не има низ Скопје со цена исплатлива
Низ нетов еден куп софтвери испаднаа дека не се free.
А во мобиларата кај Палма ми бараат 110,поефтина опција иако скапа ми е
и таа најдов кај Борис Кидрич 80 евра.
Ми ги препорачаа дечките спроти Скопјанка ама на одмор се периодов...
Парадоксот е оти за тие пари веќе можеш и да го купиш половенИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk