IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)
    Испратена: 04.Август.2015 во 13:53
Тука ја дежурен
Ама ко пита не скита.
Имено iphone4 за декодирање да не има низ Скопје со цена исплатлива
Низ нетов еден куп софтвери испаднаа дека не се free.
А во мобиларата кај Палма ми бараат 110,поефтина опција иако скапа ми е
и таа најдов кај Борис Кидрич 80 евра.
Ми ги препорачаа дечките спроти Скопјанка ама на одмор се периодов...
Парадоксот е оти за тие пари веќе можеш и да го купиш половен
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2014 во 14:29
Затоа требаше да си се вратам на LG-то.
Стисни копче џак на леџа
Ова сега кинезов у регал за украс,
а другиов си лапна 1500 па да видам до кога.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2014 во 11:44
Ги носиме по џебови се нагмечува телефонот и откажува сензорот,кај некој модели сензорите се поосетливи и тачот не функционира.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2014 во 10:41
Затоа и реков дека со песна тие пари ќе ги дадам на цела мака.
Инаку на првиот Samsung galaxy mini,кој е и оргинал
ми отиде флекс кабелот,и тоа не е скапо сигурно ќе
го сменам.
Но кога тој ми откажа земав китајски Samsung galaxy note 3.
Е тој ми ја мати водата.После некој ден престана да реагира тачот
Немав време во Москва ми кажаа се средувало за 20 евра со замена на некој сензор.
Е тука не знам како ќе ме крстат и дали ќе ми се исплати да го правам.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2014 во 10:31
Zavisi od toa i kakov telefon imash.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2014 во 08:57
Ако испадне таа цена со песна ќе го правам.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2014 во 08:24
мислам дека е 1500 со работна рака..
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2014 во 08:04
Тоа секако од утре ќе видам,но мислев подготвен да отидам со каква секира ќе ме маваат.
Благодарам
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2014 во 19:42
Originally posted by Орка Орка напиша:

Некој со искуство околу touch screen?
Реагира кога сака,најчесто ме игнорира.
Дали цел дисплеј се менува или може полесно да се помине,со замена на некој сензори или што и да има?

прашај по мобиларите, на некои се менува само тачот....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2014 во 18:34
Некој со искуство околу touch screen?
Реагира кога сака,најчесто ме игнорира.
Дали цел дисплеј се менува или може полесно да се помине,со замена на некој сензори или што и да има?
Кон врв
zokkan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zokkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2012 во 11:17
Ај некако го средив ова со ајфонот, требало
Settings -> General -> Network

Enable 3G - OFF
Cellular Data OFF

Е сега, нов проблем :D
Имам Nokia E72, и од време на време ми се јавува на екранот да изберам конекција за интернет, дали wi-fi или преку операторот. Ги избришав апликациите за кои сметав дека би можеле да го прават ова, меѓутоа пак од време на време се јавува истото.
Ако имате некоја идеја од што би можело да е ова, слободно пишете :)
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 18:23
Originally posted by Pica pica Pica pica напиша:

ONE 181

VIP 1234


Оф лелегазење од смеење

Ги немам бирано од јуни минатата година, сум ги заборавиласмеење
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Pica pica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pica pica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 18:21
ONE 181

VIP 1234

Изменето од Pica pica - 10.Март.2012 во 18:22
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 14:23
Не да им одиш...само да им се јавиш...

Пример Т mobile 070 122 
One 1221 

ги заборавив како беа...ќе се јавиш и ќе кажеш да ги ја деактивираат услугата интернет
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.