IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Доверба или посесивност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Доверба или посесивност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Автор
Порака
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:23
Originally posted by Milaa Milaa напиша:

Не сум за некој да се претвори во форензичар во врската,но сепак потребна е доза на резерва,100%доверба во денешно времезбунетостпогрешно,мноооооооогу погрешнозадоволство
 
....после 20 години заеднички живот го знам како диши и ја има мојата доверба 110%среќа
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:23
a nedoverbata kaj vodi shto mislish ninja shto misli mila?
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:24
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

Originally posted by Milaa Milaa напиша:

Не сум за некој да се претвори во форензичар во врската,но сепак потребна е доза на резерва,100%доверба во денешно времезбунетостпогрешно,мноооооооогу погрешнозадоволство


 
....после 20 години заеднички живот го знам како диши и ја има мојата доверба 110%среќа
maci srcka si isto mislime i toa ne od napamet zborenje tuku od iskustvo
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:24
Тоа што мисли Милаа си напиша,напамет незбори,од искуство ованамигнување
Незборам за недоверба,зборам за доза на резерва која секогаш треба да постои за да недај боже не не  шокира тоа што може да не снајде.
Инаку ако му се дозволи многу,тој црвот на сомнеж може да ја разори врската,но,се може да се контролира,бар некои од нас можатнамигнување


Изменето од Milaa - 30.Мај.2009 во 23:30
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:28
ok mila ,sepak nedoverbata ne vodi nikade osven shto go otvara patot na somnezot pa na ljubomorata a toa ne e vo red
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:30
A ninja zbori od uste pogolemo iskustvo....

Sekogas koga doverbata e najgolema...obicno togas "puka tikvata"...

probano-dokazano..намигнување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:34
Сепак се зависи и од карактерот на човекот,тоа е факт.....Има луге што навистина не заслужуваат доверба,но кога живееш со некого долго време и таа релација е конструирана на цврсти темели како што е довербата,тогаш нема никаков проблемсреќа
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:34
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

A ninja zbori od uste pogolemo iskustvo....Sekogas koga doverbata e najgolema...obicno togas "puka tikvata"...probano-dokazano..намигнување
tikvata ako reshila da puka i taka ke pukne,pa dali ke cepkam jas po negovite raboti ili ne nema nishto da smenam,znaci ne zborime dali e kasno i moze da se spreci tuku dali se ima doverba ili ne
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:41
Aj poinaku ke se izrazam...
Da, treba da se ima doverba....
Ama vo ova vreme na Internet, mobilni, pogolema sloboda na dvizenje.. uslovite za proneveruvanje se mnogukratno zgolemeni...
Zatoa nikoj ne moze poveke da kaze "Imam 100% doverba"....
Mozam da se kladam deka sopruzite na 80-90 % od prisutnive na forumov, voopsto ne ni znaat deka komunicirate so nekogo na  ovoj nacin...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:45
eve jas so sigurnost ti kazuvam,znaci za mene zboram deka znae deka sum na forum bas sega,a vo red e i toa shto reche za mobilni,za internet ,megjutoa koj saka da napravi neshto ke napravi pa kolku sakas ti kontroliraj go,kolku sakas ne mu veruvaj,kolku sakas bidi ljubomoren toj sepak ke napravi kako shto naumil.......
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:48
Премногу пати сум го слушнал зборот "НИКОГАШ", и од машки  и од женски.....
Исто така, многу пати сум го видел спротивното, баш од тие што го употребиле тој збор....
Има премногу примери...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:49
dali jas rekov nikogas bash sprotivno rekov doverba sekogas
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:50
Originally posted by Enigma Enigma напиша:

dali jas rekov nikogas bash sprotivno rekov doverba sekogas


Мислев НИКОГАШ во контекст....

-Јас НИКОГАШ нема да го изневерам.....

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:52
Enigma ushte zaglavi na tema doverba ?

Nemoj srce da imash 100% doverba nikogash,vo nikogo ,pa ni vo sebe...nikogash neznaesh shto nosi zivotot
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,656 секунди.