IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Доверба или посесивност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Доверба или посесивност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 17:24
Добро, Глен, да те питам- се сложуваш дека посесивната лубомора провоцира изневерата?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 17:29
znam deka provocira sranje odnos a za izneveruvanje ne e pravilo

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 17:30
Има работи со кои се сложувам....на пример во постот на kejt-d-grejt ,каде што ни ја опишува случката со телефонот......не би ми било се седно ни на мене и би се појавил стравот да изгубам нешто што сум го градела со тој човек ,семејството ,деца,заеднички живот.....
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 17:31
Случката со телефонот ... коj маж/ жена коj  си дражи на врската/ бракот би допуштил подобна сценазбунетост
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 17:32
Изневерувањето може да се случи како последица на склоп од околности и пак поставуваш прашање на последица предизвикана од екстремна реакција.
Изневерувањето има тема веќе, а посесивната љубомора предизвикува верижна реакција-незадоволство, угнетеност, неверство, депресија и што све не.
Ааа да не ги заборавам промискуитетните личности (кои никој не ги споменува) оние кои без оглед во каква врска се наоѓаат патолошка или идеална, постојано имаат нагон да вршат сексуални активности и со други луѓе. Иди па веруј му на таков некој, ама тие си наоѓаат соодветни партнери кои или слепо им веруваат или им мачкаат очи на големо.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 17:33
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

Има работи со кои се сложувам....на пример во постот на [COLOR=#004364">kejt-d-grejt[/COLOR"> ,каде што ни ја опишува случката со телефонот......не би ми било се седно ни на мене и би се појавил стравот да изгубам нешто што сум го градела со тој човек ,семејството ,деца,заеднички живот.....


Аха, па за такви случки се праи муабет а не за психопати што немаат сопствен живот па брцкаат по све живо како просјаци во контењер.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 17:35
Originally posted by pagane pagane напиша:

Случката со телефонот ... коj маж/ жена коj  си дражи на врската/ бракот би допуштил подобна сценазбунетост
 
Во такви моменти на полнок ,мојот не ни знае кај му е телефонот намигнување
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 17:38
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Случката со телефонот ... коj маж/ жена коj  си дражи на врската/ бракот би допуштил подобна сценазбунетост
 
Во такви моменти на полнок ,мојот не ни знае кај му е телефонот намигнување


нормално.голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 19:56
i pogresniot telefonski povik e dovolen da se izgubi doverbata ..... osobeno nekoj posle polnokj ....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 20:04
pokazatel deka nekoj stanal posesiven ... poradi nedovolno vnimanie .....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 20:18
cudno, no nekomu izneveruvanjeto mu e vo krvta
nikogas od taa individua nema da ima mir, otrovot se pojavuva koga e naj naj naj
udri mu go stapov na takov
na nikoj ne mu treba.... posle pa se javuva ljubomora????    dzabe....



Изменето од anakin - 30.Мај.2009 во 20:19
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 20:48
i posle site komentari sepak jas sum za doverbata,ja imam i toa mnogu,nikogash ne cepkam po rabotite na partnerot,a ni toj po moi,dali e telefon,dzeb,tashna ili shto drugo,imame izgradeno eden odnos so doverba i zasega dobro funkcionirame celi 15 godini
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:19
Не сум за некој да се претвори во форензичар во врската,но сепак потребна е доза на резерва,100%доверба во денешно времезбунетостпогрешно,мноооооооогу погрешнозадоволство
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:21
Доверба....??? ...  грешно, многу грешно....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.