IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Делата кој Бог ги направил за вас.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Делата кој Бог ги направил за вас.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Делата кој Бог ги направил за вас.
    Испратена: 20.Мај.2009 во 21:38
Како што Пентакосталец, а исто и јас, се охрабрува кога ќе сушне или прочита некое сведоштво, исто јас се повеќе охрабрувам кога ќе слушнам или прочитам за некое чудесно дело кое Господ ви го склонил вам.
Па затоа ќе ве замолам на оваа тема да ги пишувате делата и своите секојдневни доживувања со Бог!
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 01:21

   Gi ima tolku mnogu,sto ako pocnam da im raspravam nema kraj. Toj me sakal i mi pomagal uste pred da poveruvam vo Nego, a sega pravi uste poveke za mene ... Ne sakam da otkrivam intimni detali od mojot zivot, BOG e veke edinaeset godini del od mojot zivot, mnogu sum sreken poradi toa.

Fala ti Boze sto si sekogas so mene i vo dobro i vo zlo,AMIN!
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 18:46
(Псалм 111:2) Големи се Господовите дела, нека размислуваат за нив сите, што ги љубат.
Кон врв
IzGubEnA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IzGubEnA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 19:01
mislam deka treba sama da se sakam i da si pomagam...da se boram za sebe...nemoze cel zivot da places za losata sudbina i da cekas gospod da ti pomogne

Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 20:01
Реј Чарлс

Никаде во Библијата, ниту во Стариот, ниту во Новиот завет, не пишува „Ако верувате во Мене, ќе немате никакви проблеми“.

Изрека...Вистинита.!
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 00:11
Originally posted by IzGubEnA IzGubEnA напиша:

mislam deka treba sama da se sakam i da si pomagam...da se boram za sebe...nemoze cel zivot da places za losata sudbina i da cekas gospod da ti pomogne


Хаха......ако веруваш во Бог, нема да плачеш за лошата судбина.......малку си се помешала...
МИР со сите
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 00:48
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Originally posted by IzGubEnA IzGubEnA напиша:

mislam deka treba sama da se sakam i da si pomagam...da se boram za sebe...nemoze cel zivot da places za losata sudbina i da cekas gospod da ti pomogne


Хаха......ако веруваш во Бог, нема да плачеш за лошата судбина.......малку си се помешала...



Taka e polzavce! Raduvajte se vo Gospoda! ALELUJAH!

ZIVOTOT E TOLKU UBAV KOGA SE ZIVEE SO BOGA! AMIN!
Кон врв
IzGubEnA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IzGubEnA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 00:53
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Originally posted by IzGubEnA IzGubEnA напиша:

mislam deka treba sama da se sakam i da si pomagam...da se boram za sebe...nemoze cel zivot da places za losata sudbina i da cekas gospod da ti pomogne


Хаха......ако веруваш во Бог, нема да плачеш за лошата судбина.......малку си се помешала...


sakas da kazes...kolku i da mi e mizeren i los zivotot i bilo sto loso da mi se sluci...ja ke se smeam i ke si svirkam zatoa sto veruvam vo gospod i netreba da se zalam i da placam za losata sudbina

Изменето од IzGubEnA - 22.Мај.2009 во 00:57

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 01:01

Nieden vistinski vernik vo Hrista ne zivee mizerno.

Toj e ispolnet so vera i Sveti Duh i ne zavisi od okolnostite vo zivotot,znae deka Nebesniot Tatko vnimava i pazi na nego, ima pozitiven stav kon zivotot i nadez za idninata i za vecen zivot, bez razlika kolkavo mu e bogatstvoto. Toa treba da se iskusi, da se dozivee , ne moze da se raskazuva ni da se opise.

P.S. Se izvinuvam sto jas ti odgovoriv namesto polzavce, sigurno i taa ke ti go kaze svojot stav

Bog neka te blagoslovi
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 08:42
Животот со Исус е вечна авантура...
Некаде пречки, па искушенија, па победа во Христа....
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 11:27
Originally posted by IzGubEnA IzGubEnA напиша:

Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Originally posted by IzGubEnA IzGubEnA напиша:

mislam deka treba sama da se sakam i da si pomagam...da se boram za sebe...nemoze cel zivot da places za losata sudbina i da cekas gospod da ti pomogne


Хаха......ако веруваш во Бог, нема да плачеш за лошата судбина.......малку си се помешала...


sakas da kazes...kolku i da mi e mizeren i los zivotot i bilo sto loso da mi se sluci...ja ke se smeam i ke si svirkam zatoa sto veruvam vo gospod i netreba da se zalam i da placam za losata sudbina


ИЗГУБЕНА, кога би живеела духовно твојот живот не би го перцепирала, не би го доживувала како мизерен.......Знам дека вака малку идеалистички ти звучи зашто сеуште си надво од верата......Кога ќе зачекориш по духовните патеки на спасението (ако сакаш се разбира), тогаш ќе ти се сменат многу погледи на свет....Поинаку ќе гледаш на материјалните состојби во светов, на односите меѓу луѓето, на својата позиција во општеството и сл..многу поинаку ќе просудуваш за тоа што значи среќа а што несреќа, што е мизерија, а што не е тоа.......
МИР со сите
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 17:04
Телесниот живот е најмалку важен, што ќе се јаде и што ќе се пие, мораме да се одржуваме и духовно и да го заслужиме спасението на нашите души!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 19:22
mene samo belji mi napravil,..ama, ...ne e toa prichinata shto ne ,..postoi !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 06:45
Белји Господ не прави, туку сатаната се радува кога ние страдаме и твдриме дека нема Господ и такви слични работи, тој ужива во не верието...Да не му дозволиме да не победи, сами не можеме, но со вера во Христа сме посилни.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,515 секунди.