IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Бои на ѕидовите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бои на ѕидовите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака Обратен редослед
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 19:48
vo site boi. da se oseti toplina. cela kukja ni bese vo site boi samo sega posleden pat me zeznaa i samo mojata i spalnata gi ostavija vo boja. inace sekoj zid si bese prica za sebe. obozavam taka љубов
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 19:41

...sobata kade sto spijam e vakva...



drugite sobi se so svetlo krem boja na zidovite


~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 10:09
......Кај мене салонот е во две бои,едните ѕидови се лаванда ,а друугите провенцијална плава,кујната е бојасана во црвена а дечите соби се зелени...
 
Играњето со бои при уредување на станот може и тек као да допринесе за поубав амбијентсреќа
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 09:33
Последниве години тренд е ѕидовите да се бојосуваат со различни бои. Дали го следите трендот и домот е облагороден со други весели бои или не ја напуштате традицијата на белата боја???

Еве,јас ќе си кажам прва: влезниот ходник е во светло зелена боја, дневната соба е комбинација на бордо со крем, спалната и кујната се "кајсија" голема%20насмевка , а во купатилото преовладува светло сината боја...

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.