IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Либерализација на увоз на половни возила
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Либерализација на увоз на половни возила

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 18>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 11:33
ne se .... ziveam vo sredina i so ludje koi se MNOGU DOBRO informirani ..... za razlika od nasite pratenici i ministri , nivnite se navistina vo kontakt so elektoratot намигнување
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 11:42
....i deka na ovie do sega,sto se zaebale, ke im gi vratat parite so kamata....neli?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 11:48
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ne se .... ziveam vo sredina i so ludje koi se MNOGU DOBRO informirani ..... za razlika od nasite pratenici i ministri , nivnite se navistina vo kontakt so elektoratot намигнување
се надевам дека не се само муабети, пошто и мене ми треба некое големко дизелче од Deutch за мали пари

А тие шо се заебале со здравје да си го носа

Изменето од volkswagen - 07.Јули.2009 во 11:49
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 12:11
ne brzaj ... septemvri ne e daleku .... a veruvaj deka i nekoi drugi strani pritiskaat da se ukine akcizata na motorni vozila za da se pottikne potrosuvackata намигнување
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 12:24
...kako i da e veruvam deka ke se snajdete so po nekoe dizelce od Alemanija....na kraj kraeva i da ne bide do nova Godina....
kako gospod nikoj ne e..ke bide..samo gajret.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 15:53
more teski neka bide, ke pocekam kolku sto treba. Ama nema da ostanat pokuso, nekoja druga glupost ke ni nalepat
Кон врв
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 19:51
dali imanekakvi novosti     pri uvoz na polovni vozila osven onaa ocekuvanata vo septemvri se uste ne mozam da se resam da kupam vozilo od BG. i da go registriram na MK tablici vo opsto ne mi e poznata komliciranata procedura dali nekoj go pravi toa mislam na kompletnata dokumentaciia javetese POZDRAV ]
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 20:15
Originally posted by dalton dalton напиша:

dali imanekakvi novosti     pri uvoz na polovni vozila osven onaa ocekuvanata vo septemvri se uste ne mozam da se resam da kupam vozilo od BG. i da go registriram na MK tablici vo opsto ne mi e poznata komliciranata procedura dali nekoj go pravi toa mislam na kompletnata dokumentaciia javetese POZDRAV ]

od tolku pravnici ti ovde baras nekoj za objasnuvnje,baraj tolkuvanje od tie sto go pisuvaat zakonot,ne tuka
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2009 во 00:14
Originally posted by dalton dalton напиша:

dali imanekakvi novosti     pri uvoz na polovni vozila osven onaa ocekuvanata vo septemvri se uste ne mozam da se resam da kupam vozilo od BG. i da go registriram na MK tablici vo opsto ne mi e poznata komliciranata procedura dali nekoj go pravi toa mislam na kompletnata dokumentaciia javetese POZDRAV ]
bato, ako ti se za vrlajne parite, poubo vrligi v reka otkolku za BG kola da gi dajs!!!! Veruvaj, ne zboruvam od rekla-kazala ,tuku oti sum imal bliski luge sto donesle!!! So bugarin ne mozis nikogas da bidis na cisto, oti tie od toj biznis ziveat - dolu udreno i dupka od korozija, odozgora vesnik, pa pucval, pa kit,pa fin kit, pa spric-kit, farba, pasta i sveti kako novo i te ubeduva deka nikogas ne e udrena i deka kilometrazata i e originalna

NEMOJ DA SI KUPUVAL OD TAMU! Sekako ke te fati isto kolku odavde da ja kupis samo od tamu ne si nikogas na sigurno.

veruvaj, ako ti se visok parite , daj mi gi mene, ne gi frlaj po bugarine!!!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 15:55
[QUOTE=dalton] dali imanekakvi novosti     pri uvoz na polovni vozila osven onaa ocekuvanata vo septemvri
A so bese toa od septemvri?????
car's freack
Кон врв
Skopski Mason Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopski Mason Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 12:58
Здраво...имам едно прашање ако може некој да ми одговори!Сакам да донесам возило од Англија(со волан од лева страна..)што ми е се потребно за возилото да го донесам и регистрирам тука?Шала на страна..чекам ако може некој опширно да ми објасни!

Однапред големи поздрави до сите вас...
Верувај во господ,верата е најмоќната страна...Alexander the Great been Great Freemason
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 15:31
Originally posted by Skopski Mason Skopski Mason напиша:

Здраво...имам едно прашање ако може некој да ми одговори!Сакам да донесам возило од Англија(со волан од лева страна..)што ми е се потребно за возилото да го донесам и регистрирам тука?Шала на страна..чекам ако може некој опширно да ми објасни!

Однапред големи поздрави до сите вас...
Нема да има проблем и да е со волан од десната страна . Дај кажи што кола е, и со каков мотор па за да ти кажам попрецизно. Имам пишувано и на претходните страни ама еве пак ќе спомнам: Колата да исполнува норма еур3 или еур4 и да е понова од август-септември 1999. Од ко ќе ми кажиш за што кола си ниет, ќе напраам есап колку одприлика ќе ти испадни давачки. Позз
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 15:42
..mislam deka ke treba na masinski fakultet da izvadi upat ,i da pojde vo bivsi FAKOM(novata firma ne se sekavam kako se vika)da go premestat volanot od levata strana....!posle toa normalno atest i t.d...!
sepak ova e poeftino otkolku sekogas da se vozat dvajca ...da ne se zbunat cajkanite..!
pa so sreka....големо%20гушкање
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 18:48
Originally posted by zagor zagor напиша:

..mislam deka ke treba na masinski fakultet da izvadi upat ,i da pojde vo bivsi FAKOM(novata firma ne se sekavam kako se vika)da go premestat volanot od levata strana....!posle toa normalno atest i t.d...!
sepak ova e poeftino otkolku sekogas da se vozat dvajca ...da ne se zbunat cajkanite..!
pa so sreka....големо%20гушкање
taja e dobra! газење%20од%20смеење
Бог да чува!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.