IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - После смртта...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После смртта...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 25262728>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 13:49
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

После смртта, ќе бидеш бесмртен..во рајот..или во пеколот..
за каде имаш билет..
 
Јас имам повратен билет, како Исус.....изненадувањеголема%20насмевка
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 14:01
А бе уживајте, нели чика Исус рече у Библијата дека простува све и свашта, без бриге, сите одиме во рајот, каде што ќе има голи женски со барокна фигура и звуци на харфа од секој облак и мали ангелчиња грозје ти ставаат во уста...

Ма да, пеколот е по занимлив... го-го танчерки, садо мазо глупости, се свири метал и се праат хедебенгинзи со Луцифер.

Ова беше сарказам, се надевам свативте.


П.С: Сварно верувате во рај и пекол?
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 14:15
смртта е нешто лично како животот.
секоj jа проживува на своj единствен и неповторен начин.
утехата коjато дава религиjата е потребна, за да се добие смисла на тоа што си бил, што си направил, на тоа што си лjубел, мразил, презирал, воодушевувал, негирал и т.д.
смртта е конечност ,но не и окончателност.
утеха е. тука нема дискусиjа.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 14:16
Originally posted by valentina-pp valentina-pp напиша:

jas mislam deka posle smrtta nasite dusi si zafakaat novi tela,duri moze i vo zivotni,na pr ne gi brkam ni mackite oti mislam deka edna zolta macka e moja rodnina koja ide sekoj dev vo dvorov.Znam deka za nekoj ova e glupavo ama za mene ne.poz

 
Од философски аспект не е глупаво, еве на пр. Питагора и питагорејците шести век п.н.е. исто така верувале дека сите живи суштества се роднини едни на други, затоа не јаделе месо и не убивале животни. Кога човек ќе умре, сметале дека душата ЗАДОЛЖИТЕЛНО преминува во некое друго живо суштество (човек или било кое животно или инсект).среќа
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 20:26
после смртта се знае шо иде, ковчег па гробишта па земја и толку беше од животот.
Тиги одличен сарказам се дупнав од смеењеголема%20насмевка
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 20:40
................mozebi...

...ke vi bide,...podobro !да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 15:03
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Eve skoro 40 min gledam i uste gi nemam dogledano site delovi od klipovite vo koi eden rusin raskazuva sto ima vo rajot a sto vo pekolot , bidejki licno bil tamu ( negovata dusa bila tamu ), znaci objasnuva cekor po cekor se i dava opis na ona sto go videl


Seuste gi nemam dogledano do kraj, pa eve da vi dadam link od prviot klip pa do 13 ke si gledate po red na Youtube

http://www.youtube.com/watch?v=ZJZazBNAN0g&feature=related


Jas ne veruvam dali postoi zivot posle smrtta , no eve so gledanjevo na videoto  mislam deka ke si go smenam mislenjeto...Nekako covekot mi deluva ko da ja zboruva vistinataзбунетост


Prekrasen link....ke mora uste ednas ubavo da go izgledam...fala , mi dojde vo pravo vreme na pravo mestoголемо%20гушкање



Nema problem големо%20гушкање  среќа
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 21:14

Za posle smrtta ce razmisluvam posle smrtta....ma ja...Kade i da zavrsi mojata dusa e sosema seedno...

Haa....ona so zoltata macka e vrv....газење%20од%20смеење

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
JOCKER Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Special One

Регистриран: 15.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JOCKER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 16:03
После смрта исто е како и пред животот,затоа не се филмајте от типот на живот после смрта(рај пекол и такви ствари) тоа е чист апсурд.
WhO KnoWs?NoT Me!I'Ve NeVeR LosT CoNtRoL...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 12:57
....има да се наспиеме!.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 13:37
....idemo dalje голема%20насмевка
vivi
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 11:15
Продолжува кружењето на материјата... можеби?
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Indurain Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Indurain Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2011 во 01:21
...ме заболеа ташациве..... за после смртта
Кон врв
Guilty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Guilty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2011 во 12:30
Originally posted by Indurain Indurain напиша:

...ме заболеа ташациве..... за после смртта
zatoa pa, gi bolat na onie sto gi nemaat.да
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 25262728>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.