IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - После смртта...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После смртта...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 28>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 14:35
BRZA! ddali tvojata vizija za rajot e istata slika kako sto e slikata na toj sto gi sozdal slikite koi gi stavas????

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 20:25
,...a,koj da te razbere shto sakash,...?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 20:28
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 00:55
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Lugje! sto posle smrtta?

sto mislite vie?

kade odat dusite na lujgeto?

spored mene.....sekoj odi onamu kade sto veruval deka kje odi dodeka bil ziv...mislam deka odkako kje umreme ziveeme vo svet za koj odsekogas sme mectaele....

Jas veruvam deka ima neshto i posle smrtta...dali mi e taka polesno...pa sigurno...i pomalku se plasham od ona shto e neizbezno kako sto e umiranjeto...ima zivot za dush*te vo toa sum sigurna
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 01:04
    ima zivot za dush*te vo toa sum sigurna

да и јас мислам така и не затоа што се палшам од смртта туку затоа што неможам да замислам дека после неа ке ме нема (и не само мене туку и било кој друг) мислам дека после смртта душата ти оди во друго тело (повторно се раѓаш)и имаш сосема поинаков живот но ја имаш сојата душа
најискрено неможам да размислувам за ова бидејки се повеќе се збунувам а одговорот никогаш нема да се дознае
Кон врв
maraa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maraa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2006 во 12:09
ta4no vo pravo si:D
maw34ko
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2006 во 19:26
luge ne se zaebavajte i kazete mi kako da go nadminam stravot od smrtta? od nisto drugo ne se plasam,ama koga ke pomislam deka eden den ke me nema i ke se ragaat novi luge i novi i novi i se ke ide napred,a mene KE ME NEMA....jezivo mi e
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2006 во 23:50
Nema od sto da se plasis. Edinstveno nesto sto ne umira kaj covekot e dusata. Znaci posle smrtta, reinkarnacija i pak ke te ima (samo sto dusata ti odi vo dugo telo).
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2006 во 02:39
I jas brat to go trubam celo vreme ama nikoj na gazo ne me klava, ne mozis nikako da gi ubedis vo reinkarnacija, izgleda obozavat da se plasat.
и то...
Кон врв
macedonian1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macedonian1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 01:07
site ziveeme zaeno i mrtvi i zivi. vo ist svet , razlicni dimenzii
veruvam deka posle smrtta dusata prodolzuva ponatamu
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 23:13
Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

luge ne se zaebavajte i kazete mi kako da go nadminam stravot od smrtta? od nisto drugo ne se plasam,ama koga ke pomislam deka eden den ke me nema i ke se ragaat novi luge i novi i novi i se ke ide napred,a mene KE ME NEMA....jezivo mi e

...ЕЕЕЕ...СТВАРНО!!!ЛУЃЕТО ЌЕ СИ СЕ ШЕТААТ,ЌЕ СИ ОДАТ НА ОДМОР И ПО БЕЛ СВЕТ,НА ЗАБАВИ И ЗАЕБАНЦИИ...А ОНИЕ ДРУГИТЕ...ЛЕЛЕЕЕЕ...НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА ЖИВЕАТ НА ОВАА ЗЕМЈА,ВО СВОЈОТ ГРАД ...БРЕЕЕЕЕ ...СТРАШНО.!ПОДОБРО ДА НЕ СМЕ СЕ РОДИЛЕ ,А....??!!!изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањетагатагатагатагатага
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 23:20
воопшто не ми е страв од смрт...може звучи како да ја посакувам али навистина не ми е страв...зашто не гледам на тоа како моето тело ке гние во земја туку како ке прејдам во поубав свет
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 23:29
...ZAGOR СФАТИ ДЕКА ТРЕБА НА ВИСТИНАТА ДА И ПОГЛЕДНЕ ВО ОЧИ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2007 во 02:22
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ZAGOR СФАТИ ДЕКА ТРЕБА НА ВИСТИНАТА ДА И ПОГЛЕДНЕ ВО ОЧИ...
 
Какви очи има Вистината zagor?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.