IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Орбитрек Елит
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Орбитрек Елит

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
HURGADA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HURGADA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Орбитрек Елит
    Испратена: 08.Мај.2009 во 11:20
Дали некој од Вас има купено Орбитрек Елит и како е задоволен од него, дали дава резултати со вежбанје(симнување на килажа)
Кон врв
HURGADA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HURGADA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 14:31
ZOSTO NIKOJ NE MI ODGOVARA NA POSTAVENOTO PRASANJE

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 15:09
јас имам обичен орбитрек и можам да кажам дека сум задоволна. претпоставувам дека новиот тип е уште подобар.има резултати доколку вежбаш но  и ја корегираш исхранатаплазење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
HURGADA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HURGADA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 15:39
kakov nacin na ishrana treba da koristam
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 13:51
Зависи колку килограми треба да симнеш......

За почеток не јади благо.......
Наутро пиј на гладно срце вода......
Не јади пржени работи, туку печени и варени....
Не вечерај касно....


МИР со сите
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 21:28

Овој професионален орбитрек е неспоредлив со орбитрек платинум или елит.

Изменето од Valeta - 17.Мај.2009 во 21:29
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 21:43
sonce a koja e razlikata osven poveketo informacii sto gi dava? ne sum upatena bas 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 21:46
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

sonce a koja e razlikata osven poveketo informacii sto gi dava? ne sum upatena bas 

тоа и јас сакав да прашам
имам вежбано и на обичен и на orbitrek elite
ефектот е ист,само разликата е во тоа што elite е некако поцврст,постабилен
инаку било која елиптична справа дава исти резултати


Изменето од Milaa - 17.Мај.2009 во 21:54
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 21:52
голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 21:53
Јас мислам дека основната разлика е во отпорот .
Значи поквалитетните пружаат отпор со помош на магнет додека другите користат ремен . Ременот е со ограничено времетраење , магнетот е вечен голема%20насмевка
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 21:54
mojot e na baterii голема%20насмевка (ako ima nekakva vrska toa) elit e 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2009 во 20:24
исто што напиша Зенмастер, но и поставеноста на педалите е различна, поскап е но и поквалитетен
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
sunshine_baby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 256
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunshine_baby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 13:58
Јас го имам орбитрекот од погоре.Разликата со оние од топ шоп е многу голема!Освен што зафаќа повеќе простор (мнооогу повеќе),што му е и единствена негативна карактеристика,но затоа наместо со каиши,работи со магнети,отпорот е поголем,за кратко време на ист отпор како со оној од елитот со овој се постигнуваат поголеми ефекти (од искуството што го имам со двата,елитот го продадов заради тие причини),можеш да подесиш каков тип на тренинг да имаш,на пример има опција качување на планина,иако движењата не потсетуваат на искачување и се елиптични,сепак на почетокот е понапорно се до *врвот*,а надоле кога се *Спушташ* е се полесно.Исто така попрактичен е за хај интензив интервал тренинг (ХИИТ) ...и така,има уште многу...
Исто така има голема разлика во цените,а колку паќаш толку и добиваш нели?!
А што се однесува до ефектите...има,ама сепак,за да се постигне тело како од слика,бара регулирана исхрана и нешто повеќе од орбитрек вежби.Сепак,она на рекламата се малце лажачки,орбитрекот е женска справа,тешко дека се добива набилдано тело,како за мажите така и за жените.

Се надевав дека помогнав барем малце.

Изменето од sunshine_baby - 29.Мај.2009 во 14:00
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2009 во 12:10
Вака да прашам нешто..земав Орбитрек од Топ шоп,го монтирав но кога вртам тркалото малце ми крчи дали тоа е нормално,на почетокот или не..не знам шо е проблемот,али ми се чини дека не треба да е така..уствари,тркалото они ти го даваат нели такво монтирано цело,а после ти си ги монтираш рачките и др.чуда..совет некој???
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.