Испечати | Затвори го прозорот

Орбитрек Елит

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Вежбање
Опис на форумот: Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=18965
Датум на принтање: 25.Јуни.2024 во 20:24
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Орбитрек Елит
Постирано од: HURGADA
Наслов: Орбитрек Елит
Датум на внесување: 08.Мај.2009 во 11:20
Дали некој од Вас има купено Орбитрек Елит и како е задоволен од него, дали дава резултати со вежбанје(симнување на килажа)Коментари:
Постирано од: HURGADA
Датум на внесување: 08.Мај.2009 во 14:31
ZOSTO NIKOJ NE MI ODGOVARA NA POSTAVENOTO PRASANJEПостирано од: Andjelina
Датум на внесување: 08.Мај.2009 во 15:09
јас имам обичен орбитрек и можам да кажам дека сум задоволна. претпоставувам дека новиот тип е уште подобар.има резултати доколку вежбаш но  и ја корегираш исхранатаплазење

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: HURGADA
Датум на внесување: 08.Мај.2009 во 15:39
kakov nacin na ishrana treba da koristam


Постирано од: polzavce
Датум на внесување: 09.Мај.2009 во 13:51
Зависи колку килограми треба да симнеш......

За почеток не јади благо.......
Наутро пиј на гладно срце вода......
Не јади пржени работи, туку печени и варени....
Не вечерај касно....
-------------
МИР со сите


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 17.Мај.2009 во 21:28

Овој професионален орбитрек е неспоредлив со орбитрек платинум или елит.

-------------
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 17.Мај.2009 во 21:43
sonce a koja e razlikata osven poveketo informacii sto gi dava? ne sum upatena bas 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 17.Мај.2009 во 21:46
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

sonce a koja e razlikata osven poveketo informacii sto gi dava? ne sum upatena bas 

тоа и јас сакав да прашам
имам вежбано и на обичен и на orbitrek elite
ефектот е ист,само разликата е во тоа што elite е некако поцврст,постабилен
инаку било која елиптична справа дава исти резултати


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 17.Мај.2009 во 21:52
голема%20насмевка


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 17.Мај.2009 во 21:53
Јас мислам дека основната разлика е во отпорот .
Значи поквалитетните пружаат отпор со помош на магнет додека другите користат ремен . Ременот е со ограничено времетраење , магнетот е вечен голема%20насмевка


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 17.Мај.2009 во 21:54
mojot e na baterii голема%20насмевка (ako ima nekakva vrska toa) elit e 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 18.Мај.2009 во 20:24
исто што напиша Зенмастер, но и поставеноста на педалите е различна, поскап е но и поквалитетен

-------------
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.


Постирано од: sunshine_baby
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 13:58
Јас го имам орбитрекот од погоре.Разликата со оние од топ шоп е многу голема!Освен што зафаќа повеќе простор (мнооогу повеќе),што му е и единствена негативна карактеристика,но затоа наместо со каиши,работи со магнети,отпорот е поголем,за кратко време на ист отпор како со оној од елитот со овој се постигнуваат поголеми ефекти (од искуството што го имам со двата,елитот го продадов заради тие причини),можеш да подесиш каков тип на тренинг да имаш,на пример има опција качување на планина,иако движењата не потсетуваат на искачување и се елиптични,сепак на почетокот е понапорно се до *врвот*,а надоле кога се *Спушташ* е се полесно.Исто така попрактичен е за хај интензив интервал тренинг (ХИИТ) ...и така,има уште многу...
Исто така има голема разлика во цените,а колку паќаш толку и добиваш нели?!
А што се однесува до ефектите...има,ама сепак,за да се постигне тело како од слика,бара регулирана исхрана и нешто повеќе од орбитрек вежби.Сепак,она на рекламата се малце лажачки,орбитрекот е женска справа,тешко дека се добива набилдано тело,како за мажите така и за жените.

Се надевав дека помогнав барем малце.


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 08.Август.2009 во 12:10
Вака да прашам нешто..земав Орбитрек од Топ шоп,го монтирав но кога вртам тркалото малце ми крчи дали тоа е нормално,на почетокот или не..не знам шо е проблемот,али ми се чини дека не треба да е така..уствари,тркалото они ти го даваат нели такво монтирано цело,а после ти си ги монтираш рачките и др.чуда..совет некој???

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Август.2009 во 10:15
Go podmacka li so toa sto ti go dadoa? Ne treba da krci...normalno e da dava zvuk na vrtenje, no ne i da krci.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 10.Август.2009 во 11:01
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Go podmacka li so toa sto ti go dadoa? Ne treba da krci...normalno e da dava zvuk na vrtenje, no ne i da krci.


Да го подмачкав,ама пак звукот што го дава не е нормален,така да не ми останува ништо освен да одам до топ-шоп и да видат они што е дефектот..не ми се верува...а нов е....

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Август.2009 во 11:12
mene istoto mi se desi i tatko mi mi go otvori go podnamesti i ko lud e od togas голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 10.Август.2009 во 11:14
па да,еве и татко ми исто го отвори,чепка нешто..у секој случај ќе се поправи не е некој дефект,ама па да не чкрипи толку,небаре трактор возам..

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: aleksandar bt
Датум на внесување: 19.Август.2009 во 15:41
Originally posted by Valeta Valeta напиша:


Овој професионален орбитрек е неспоредлив со орбитрек платинум или елит.

VO KOJA SMISLA MISLIS NE SPOREDLIV A PODOBAR E ILI NECINI T MOLAM ODGOVORI AKO SAKAS


Постирано од: KALYANA
Датум на внесување: 20.Август.2009 во 11:40
I JAS IMAM ORBITREK-ELIT I SUM ZADOVOLNA SO TOA STO DO SEGA VEZBAV PO 20 MIN.NA DEN,NE ZNAM ZA SIMNUVANJE KILAZA BAS AMA AKO NEKOJ OD VAS SIMNAL BAS NEKA MI KAZE,I KAKO,KOLKU VEZBAL NA DEN...ITN.
INAKU ZA ZATEGANJE NA NOZETE E ODLICEN ,PA NE E LOSO I ZA GORNIOT DEL...

-------------
KALYYANA


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 00:44
za simnuvanje kilaza gledaj sto podolgo da vozis....stavi na najlesno i veslaj amane samo 20 min.....tuku tepaj barem 1 saat.

mene orbitrekot mi stana veke lesnotija...sto vikam jas-za pocetnici koi nemaat kondicija. ne me zadovoluva veke ni saat vreme na nego голема%20насмевка


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Предраг
Датум на внесување: 28.Август.2009 во 01:44
Originally posted by aleksandar bt aleksandar bt напиша:

Originally posted by Valeta Valeta напиша:


Овој професионален орбитрек е неспоредлив со орбитрек платинум или елит.

VO KOJA SMISLA MISLIS NE SPOREDLIV A PODOBAR E ILI NECINI T MOLAM ODGOVORI AKO SAKAS


Сеа...немој. . .глеаш овој има држач за шишенце.
Во случај да те мрзи до кујната по вода. . .

-------------
http://www.userbars.be">


Постирано од: bimba
Датум на внесување: 26.Ноември.2009 во 13:18
sto e razlikata pomegu magneten ili kais orbitrek.koj e podobar i poizdrzliv,a koja e razlikata od orbiTRAK i orbiTREK(kade se proizveduvaat- koja zemja).Neka pise nekoj sto ima iskustva so gore navedenite,imam namera da kupuvam ovie denovi i mi treba povece mislenja...


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 26.Ноември.2009 во 16:23
Originally posted by aleksandar bt aleksandar bt напиша:

Originally posted by Valeta Valeta напиша:


Овој професионален орбитрек е неспоредлив со орбитрек платинум или елит.

VO KOJA SMISLA MISLIS NE SPOREDLIV A PODOBAR E ILI NECINI T MOLAM ODGOVORI AKO SAKAS
valeta e potpolno vo pravo.............i stvarno e taka...nemozhesh nikogash da gi sporedish platinium i elite so ovoj na slikava.......sporedbata e kako zastava 101 i mercedes sl 600....treba da gi probash i sam da ja vidish razlikata....a ne vaka od muabeti.....kako da ti objasni valetaзбунетост treba doma da ti donese eden vakov eden takov i da gi probash.....

-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: viks13
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 00:42
decki , daj ne zezajte , orbitrekov od slikava mozebi e poskap , ili poizdrzliv , mozebi e namenet za fitnes centri neznam , ama sto ke mi e drzac za voda hehehehehe, spravava vo odnos na elipticni velosipedi spored mene e polosa od orbitrekot , zaradi toa sto odalecenosta na pedalite e ne poveke od 45 , sto znaci deka ima pokratki dvizenja , sto znaci deka i pomalce muskulni grupi opteretuvas dodeka vezbas na portokaloviov orbitrek , za razlika od elitot .
Jas go imam elitot , ama go zemav najmnogu zaradi problem so kolenata i mi e top.
Vsusnost ako ti e za slabeenje za sekoja sprava bi ti pomognala , samo treba da vezbas na nea :)


Постирано од: zoki1
Датум на внесување: 18.Јануари.2011 во 23:36
na osovinata sto gi drzi pedaljite ima eden muter sto se stga na levo,proveri toj da ne e labav i da ne e toa pricinata na skripenjeto.
ista e mehanikata ko na tochak
milomi e ako ti pomognav


Постирано од: AsSPIRE
Датум на внесување: 23.Февруари.2011 во 21:40
ТЕМАВА ПО СЕ ИЗГЛЕДА Е МН. ОД ДАМНА ЗАБОРАВЕНА ... АЛИ МЕНЕ МЕ ИНТЕРЕСИРААТ ПОНОВИ МИСЛЕЊА, ПА И ОД СТАРИТЕ ФОРУМЏИИ КОЈ ШТО ВЕЌЕ ГО КУПИЛЕ И КОЈ СЕ НИВНИТЕ ИМПРЕСИИ. ЈАС ВЕКЕ РАЗБРАВ ДЕКА ОД ЕЛИПТИЧНИТЕ СПРАВИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОЧЕКУВА НЕКОЕ ЕКСТРЕМНО НАМАЛУВАЊЕ НА КИЛАЖАТА КАКО И НЕКОЕ ПОСЕБНО ЗАЦВРСТУВАЊЕ НА МУСКУЛНАТА МАСА БЕЗ ДОБОЛНИТЕЛЕН ТРЕНИНГ
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ЌЕ ИМА НЕКОЈ КОЈ ЌЕ МОЖЕ ДА МИ ОБРАЗЛОЖИ МАЛЦЕ ПОВЕЌЕ ЗА ОРБИТРЕЈКОТ, ОСОБЕНО АКО НЕКОЈ ВЕЌЕ ГО ИМА НАБАВЕНО ВН FITNESS, ПОШТО НА ОВОЈ ОД ТОП ШОП И НЕ МУ ВЕРУВАМ МНОГУ МНОГУ....
-ФАЛА-


Постирано од: Anja1989
Датум на внесување: 14.Јули.2011 во 19:05
јас го имам оној од Топ Шоп и да чукнам во дрво ме служи топ веќе 4-та година .Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk