IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Windows 7 ( генерална Дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Windows 7 ( генерална Дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
DRIFT MASTER Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DRIFT MASTER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2009 во 15:41
fala mnogu toa mi trebese deka imam mnogu igri i sega ne e fer da gi frlam fala mnogu pak i cao.
DRIFT
Кон врв
aleksandar_17 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandar_17 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 10:38
navistina e dobar jas go koristam ama super e
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2009 во 20:57
Уште да извадат сега добар крак и се ке е супер голема%20насмевка
Кон врв
fcwizard Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fcwizard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 12:29
Kaj da najdam driver za Canon LBP2900 imam windows 7 64 biten i ne znam zosto ne saka da mi se instalira driverot od cd-to da ne treba da go instaliram kako 32 biten windowsotza da go poddrzuva driverot,ama mislam deka nema veza toa so e 64 biten zasto imas program files za 64bitni programi i oddelno ima program files i za 32 bitni. Aj ako ima nekoj resenie ve molam za pomos:DDDDDDD
If you play with the best,you will die like the rest:D!!!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 15:21
Originally posted by fcwizard fcwizard напиша:

Kaj da najdam driver za Canon LBP2900 imam windows 7 64 biten i ne znam zosto ne saka da mi se instalira driverot od cd-to da ne treba da go instaliram kako 32 biten windowsotza da go poddrzuva driverot,ama mislam deka nema veza toa so e 64 biten zasto imas program files za 64bitni programi i oddelno ima program files i za 32 bitni. Aj ako ima nekoj resenie ve molam za pomos:DDDDDDD


Значи драјверот мора да е за виста за да можиш да го инсталираш на 7 ката. Побарај на интернет значи за 64 битна виста и се ќе биди во ред.намигнување
Кон врв
tomislav96 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomislav96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2009 во 17:33
Brza Zverka u dva zbora opisan
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2009 во 17:39
Originally posted by tomislav96 tomislav96 напиша:

Brza Zverka u dva zbora opisan


Брза? Не добив таков впечаток.
во секој случај добро изгледа но не гледам дека е нешто пофункционален од XP.
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2009 во 19:29
Originally posted by Ateist Ateist напиша:


Originally posted by tomislav96 tomislav96 напиша:

Brza Zverka u dva zbora opisan
Брза? Не добив таков впечаток.во секој случај добро изгледа но не гледам дека е нешто пофункционален од XP.


Aу друже оди купи си нов компјутер,Windows 7 е брз по брз од Vista но не и од XP во зависност од твојата машина ти вајда имаш слаб компјутер,Кај виде дека не е пофункционален од XP,знаеш ли дека XP е гнездо на вируси напади паѓање на Windowsot ,XP не е тоа што беше не е више безбеден ОС
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 22:14
Може ли некој да ми каже дали е ова тоа
Microsoft Windows 7 ULTIMATE x86 OEM DVD-BIE
дали е најнова верзија?
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 22:16
Инсталирањето дали е исто како и ХП-то , мислам дали има некоја разлика во инсталирањето.?
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 23:49
сеа ние не сме магионичари да знаеме која верзија е тоа али чим пишува OEM вајда е прекракува верзија иначе последна верзија е 7600

инсталирањето нема веза со Windows XP сосема е различно и многу по лесно од XP
Кон врв
audiotuning Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај audiotuning Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2009 во 13:15
ги пробав повеќето верзии,сега ја имам последната на windows7 7600,ама некако пак ме влече на vista,а ја користам на лаптор
Кон врв
IceManAndov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IceManAndov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 08:21
7-мица користам уште од нова година кога испадна 6850 build и сум презадоволен, работи побрзо, постабилно и зазима помалце ресурси од било кој друг windows.

Originally posted by audiotuning audiotuning напиша:

ги пробав повеќето верзии,сега ја имам последната на windows7 7600,ама некако пак ме влече на vista,а ја користам на лаптор


тоа ти би тил најлош избор, ако толку не ја сакаш 7-мицата стави xp, помалце рам јаде од vista-та
Кон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2010 во 09:32
Јас користам windows 7 и упатувам големи пофалби. Најпрегледен, најлесен за користење, повеќе опции, побрз... среќаИзменето од computer - 27.Март.2010 во 13:37
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.