Испечати | Затвори го прозорот

Windows 7 ( генерална Дискусија)

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Хардвер и софтвер
Опис на форумот: Матични плочи, монитори, оперативни системи, антивируси, интересни програмчиња ....
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=18943
Датум на принтање: 14.Јули.2024 во 09:46
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Windows 7 ( генерална Дискусија)
Постирано од: ALBATROS
Наслов: Windows 7 ( генерална Дискусија)
Датум на внесување: 06.Мај.2009 во 21:25
Ovaa tema ja otvaram bidejki sakam da cujam iskustva od onie koi veke go instalirale,bidejki i dosega mozese da se najde na nekoi od torentite.Da cujam komentar?Коментари:
Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 00:25
нема што да чуеш топ е сите, Bulidi ги имам пробано од 7000 до 7100 топ е, но бидејќе се уште е бета Т.Е RC се одлучив да се враќам на Vista се додека не испадне фајналот па официјално да преминам на Windows 7

-------------


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 14:38
За мерак е и јас сум презадоволен од 7 ката  осовено ми се бендисва што сега не мора повеќе да се снима наново за нова верзија самото си прави upgrade . Чекам да средат со драјверите за графиката нешто не е во ред не работат сеуште игрите :) па тогаш ќе преминам на 7 ката , сепак има доста багови сеуште , ни останува да ја чекаме официјалната верзија. 

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: agent_007
Датум на внесување: 14.Мај.2009 во 19:00
Сеуште незнам од каде да го симнам ако знае некој каде мозам да го симнам Windows 7 нека ми каже.Однапред благодарам Кико


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 14.Мај.2009 во 19:59
Originally posted by agent_007 agent_007 напиша:

Сеуште незнам од каде да го симнам ако знае некој каде мозам да го симнам Windows 7 нека ми каже.Однапред благодарам Кико


www.zamunda.net
www.mininova.net


Најбрзо и најсигурно ти е преку торент  намигнување


-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 03.Јуни.2009 во 22:12
Ја снимив најновата верзија презадоволен сум од седумката, одлична замена за xp , се супер работи , се помалку и помалку багови има . голема%20насмевка

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: Bronhi
Датум на внесување: 17.Јуни.2009 во 12:20
Официјалната страна на Мајкрософт за симнување на Виндовс 7 и добивање бесплатен клуч заа активација
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx


-------------
Земете БРОНХИ полесно се дише


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 17.Јуни.2009 во 15:28
Originally posted by Bronhi Bronhi напиша:

Официјалната страна на Мајкрософт за симнување на Виндовс 7 и добивање бесплатен клуч заа активација
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx


100 пати побрзо ти е преку торент, од таа страна нема да тргни сигурно со повеќе од 500 kb/s а од торент можеш со максималн а брзина да го тргнеш.


-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 17.Јуни.2009 во 19:53
не и од MS оди брзо само го немаат нај новиот Build односно го имаат 7100, а сега има 72**

-------------


Постирано од: Diogen
Датум на внесување: 01.Јули.2009 во 11:44

Го користам Windows 7 RC од самиот момент кога беше достапен за симнување од Microsoft. Презадоволен сум од брзината, стабилноста и како е конципиран... Можам да очекувам дека конечната верзија ќе биде уште подобра.. Единствена забелешка е што голем дел од програми не фунционираат или се „закочуваат“ во Windows 7. Но , сигурно веќе додека излезе конечната верзија, целокупниот software ќе стане компатибилен со овој оперативен систем...Претходно користев VISTA, бев толку разочаран (збеснат) што се вратив на XP. Windows 7  сосема друга приказна - брза инсталација, сам си средува драјвери, едноставно одлично. Конечно Microsoft направи нешто добро, крајно време беше......Постирано од: terminator4e
Датум на внесување: 13.Јули.2009 во 23:34
najdobar Ubuntu Linux

-------------
(•̮̮̃•̃)iF u c@n'т r3@d thi3 тh3n y0u'r3 n00b(•̮̮̃•̃)


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 14.Јули.2009 во 00:03
Originally posted by terminator4e terminator4e напиша:

najdobar Ubuntu Linux


Ајде уште еден БОТ

-------------


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 14.Јули.2009 во 19:55
Originally posted by terminator4e terminator4e напиша:

najdobar Ubuntu Linux


Не оди офтопик, дискутирај за тоа што е темата.
Има друга тема за оваа дискусија.


-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: DRIFT MASTER
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 20:19
epa spremajtese narode ke dojde vo septemvri ama na torent ke izleze vo oktomvri ili noemvri takada ke bide zustro.

-------------
DRIFT


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 20:24
Originally posted by DRIFT MASTER DRIFT MASTER напиша:

epa spremajtese narode ke dojde vo septemvri ama na torent ke izleze vo oktomvri ili noemvri takada ke bide zustro.


На торент веке излезе фајналот RTM

Windows 7 RTM - build 7600

-------------


Постирано од: DRIFT MASTER
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 20:33
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Originally posted by DRIFT MASTER DRIFT MASTER напиша:

epa spremajtese narode ke dojde vo septemvri ama na torent ke izleze vo oktomvri ili noemvri takada ke bide zustro.


На торент веке излезе фајналот RTM

Windows 7 RTM - build 7600
Ama rtm ja zbotam za kone4nata verzija ama i ovaa ne e za frlanje mn e dobra.

-------------
DRIFT


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 20:34
Originally posted by DRIFT MASTER DRIFT MASTER напиша:

Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Originally posted by DRIFT MASTER DRIFT MASTER напиша:

epa spremajtese narode ke dojde vo septemvri ama na torent ke izleze vo oktomvri ili noemvri takada ke bide zustro.


На торент веке излезе фајналот RTM

Windows 7 RTM - build 7600
Ama rtm ja zbotam za kone4nata verzija ama i ovaa ne e za frlanje mn e dobra.


А RTM знаеш ли што е ?

-------------


Постирано од: DRIFT MASTER
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 20:43
rtm znaci released to manufacturing.taka da znam.

-------------
DRIFT


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 20:53
знаеш ли што значи тоа ?

-------------


Постирано од: DRIFT MASTER
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 21:00
pustena e da se proizveduva toa zna4i.znam se ne za dzabe tatkomi znae kompjuteri.

-------------
DRIFT


Постирано од: DRIFT MASTER
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 21:04
sepak bi 4ekal oficialno da izleze pa posle da simnuvam zatoa sto togas vo taa verzija ke ima i hot fixovi taka da znam sto pisuvam te razbrav sto sakase da mi kazes uste so prviot komentar taka da sve 5 i ne beri gajle.

-------------
DRIFT


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 21:08
браво ! или по точно верзија која се праќа на штампање на CD

-------------


Постирано од: DRIFT MASTER
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 21:14
da koja ja koristat firmite kako ibm dell hp itn.

-------------
DRIFT


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 14:35
lol а што е разликата сигурно си се измешал со термините, значи таа истата верзија ќе ја стават на цд , нема разлика  голема%20насмевка

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: DRIFT MASTER
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 14:53
Da ama posle ke go stavat so novite fixovi i ke bide mn podobro vaka sega ako dowloadiras posle treba da mu pravis  update a mene toa mi e dosadno samo go pravam koga mu pomagam na tatkomi koga ke me zamoli toa ni e nekako familiarno site sme kompjutergii aj cao.

-------------
DRIFT


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 15:03
Вие сте компјутерџи ама фамилиарно не е така

-------------


Постирано од: DRIFT MASTER
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 15:23
ej darki tebe te cekav be druze da komentiras samo edno ke te zamolam aj te molam vidi dali 7micata ke bide kompatibilna so xp zaso taka mi kazaa aj pobaraj i kazi mi CAO.

-------------
DRIFT


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 15:31


http://i27.tinypic.com/i4mvf8.png - слика

-------------


Постирано од: DRIFT MASTER
Датум на внесување: 19.Јули.2009 во 15:41
fala mnogu toa mi trebese deka imam mnogu igri i sega ne e fer da gi frlam fala mnogu pak i cao.

-------------
DRIFT


Постирано од: aleksandar_17
Датум на внесување: 12.Август.2009 во 10:38
navistina e dobar jas go koristam ama super e


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 16.Август.2009 во 20:57
Уште да извадат сега добар крак и се ке е супер голема%20насмевка

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: fcwizard
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 12:29
Kaj da najdam driver za Canon LBP2900 imam windows 7 64 biten i ne znam zosto ne saka da mi se instalira driverot od cd-to da ne treba da go instaliram kako 32 biten windowsotza da go poddrzuva driverot,ama mislam deka nema veza toa so e 64 biten zasto imas program files za 64bitni programi i oddelno ima program files i za 32 bitni. Aj ako ima nekoj resenie ve molam za pomos:DDDDDDD

-------------
If you play with the best,you will die like the rest:D!!!


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 15:21
Originally posted by fcwizard fcwizard напиша:

Kaj da najdam driver za Canon LBP2900 imam windows 7 64 biten i ne znam zosto ne saka da mi se instalira driverot od cd-to da ne treba da go instaliram kako 32 biten windowsotza da go poddrzuva driverot,ama mislam deka nema veza toa so e 64 biten zasto imas program files za 64bitni programi i oddelno ima program files i za 32 bitni. Aj ako ima nekoj resenie ve molam za pomos:DDDDDDD


Значи драјверот мора да е за виста за да можиш да го инсталираш на 7 ката. Побарај на интернет значи за 64 битна виста и се ќе биди во ред.намигнување


-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: tomislav96
Датум на внесување: 26.Септември.2009 во 17:33
Brza Zverka u dva zbora opisan

-------------


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 06.Октомври.2009 во 17:39
Originally posted by tomislav96 tomislav96 напиша:

Brza Zverka u dva zbora opisan


Брза? Не добив таков впечаток.
во секој случај добро изгледа но не гледам дека е нешто пофункционален од XP.


-------------
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 06.Октомври.2009 во 19:29
Originally posted by Ateist Ateist напиша:


Originally posted by tomislav96 tomislav96 напиша:

Brza Zverka u dva zbora opisan
Брза? Не добив таков впечаток.во секој случај добро изгледа но не гледам дека е нешто пофункционален од XP.


Aу друже оди купи си нов компјутер,Windows 7 е брз по брз од Vista но не и од XP во зависност од твојата машина ти вајда имаш слаб компјутер,Кај виде дека не е пофункционален од XP,знаеш ли дека XP е гнездо на вируси напади паѓање на Windowsot ,XP не е тоа што беше не е више безбеден ОС

-------------


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 17.Октомври.2009 во 22:14
Може ли некој да ми каже дали е ова тоа
Microsoft Windows 7 ULTIMATE x86 OEM DVD-BIE
дали е најнова верзија?


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 17.Октомври.2009 во 22:16
Инсталирањето дали е исто како и ХП-то , мислам дали има некоја разлика во инсталирањето.?


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 17.Октомври.2009 во 23:49
сеа ние не сме магионичари да знаеме која верзија е тоа али чим пишува OEM вајда е прекракува верзија иначе последна верзија е 7600

инсталирањето нема веза со Windows XP сосема е различно и многу по лесно од XP

-------------


Постирано од: audiotuning
Датум на внесување: 19.Октомври.2009 во 13:15
ги пробав повеќето верзии,сега ја имам последната на windows7 7600,ама некако пак ме влече на vista,а ја користам на лаптор


Постирано од: IceManAndov
Датум на внесување: 14.Ноември.2009 во 08:21
7-мица користам уште од нова година кога испадна 6850 build и сум презадоволен, работи побрзо, постабилно и зазима помалце ресурси од било кој друг windows.

Originally posted by audiotuning audiotuning напиша:

ги пробав повеќето верзии,сега ја имам последната на windows7 7600,ама некако пак ме влече на vista,а ја користам на лаптор


тоа ти би тил најлош избор, ако толку не ја сакаш 7-мицата стави xp, помалце рам јаде од vista-та


Постирано од: computer
Датум на внесување: 26.Март.2010 во 09:32
Јас користам windows 7 и упатувам големи пофалби. Најпрегледен, најлесен за користење, повеќе опции, побрз... среќа-------------
Алберт Ајнштајн рекол: Постојат две бесконечни нешта. Вселената и човечката глупост. Ама за вселената не сум сигурен дека е толку голема.


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 26.Март.2010 во 11:30
Објасни ми го тоа: најпрегледен


Постирано од: computer
Датум на внесување: 26.Март.2010 во 11:38
Користиш windows 7? Нели ти се чини како попрегледен од другите? Сакам да кажам, полесен за снаоѓање, поубав на изглед... среќа
Да додадам-можеби не е попрегледен и подобар од Linux, но јас зборував од XP и Vista дека е подобар намигнување

-------------
Алберт Ајнштајн рекол: Постојат две бесконечни нешта. Вселената и човечката глупост. Ама за вселената не сум сигурен дека е толку голема.


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 26.Март.2010 во 11:46
Користам ХР и Ubuntu, и во двата Оперативни системи се снаоѓам лесно.


Постирано од: computer
Датум на внесување: 26.Март.2010 во 11:49
Па добро не реков јас дека другите не се прегледни. Инаку, од Линукс нема подобар намигнување Но, темата е windows 7.

-------------
Алберт Ајнштајн рекол: Постојат две бесконечни нешта. Вселената и човечката глупост. Ама за вселената не сум сигурен дека е толку голема.


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 20.Април.2010 во 00:32
Задоволен сум од него.


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 21.Април.2010 во 17:26
Originally posted by computer computer напиша:

Па добро не реков јас дека другите не се прегледни. Инаку, од Линукс нема подобар намигнување Но, темата е windows 7.

temata e Windows 7...
a zivo me interesira zosto e Linux podobar...
a Windows 7 polos...?????збунетост


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 21.Април.2010 во 22:18
абе каков линукс изненадување

WINDOWS 7

само да

иако уште користам XP


-------------


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 22.Април.2010 во 20:01
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


Originally posted by computer computer напиша:

Па добро не реков јас дека другите не се прегледни. Инаку, од Линукс нема подобар намигнување Но, темата е windows 7.
temata e Windows 7...a zivo me interesira zosto e Linux podobar...a Windows 7 polos...?????збунетост


Гарант оти мисли ако користи линукс е хакер :) или е од типот линукс нема вирус

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 26.Јуни.2010 во 11:54
Одличен еда
Впрочем не дека и XP то не го бива...но сега никого не замарам ако и треба да го реинсталирам PC во...а тоа некако ми е најважно...башка сега ја ќарувам кафе сокголема%20насмевка


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Јуни.2010 во 11:57
Виндолс 7 го користам од близо месец и сум многу доволен

-------------


Постирано од: Бела
Датум на внесување: 28.Декември.2011 во 22:36
Не се разбирам многу од оваа област и ми треба помош/совет. Купив лаптоп со инсталиран лиценциран Win 7 Starter, пробавме да го смениме стартерот со ултимејт, од пиратско цеде и настана проблем. Во сервис ми рекоа дека биосот може да го прочита само стартерот, друг виндоус не може, така од асус било направено. Колку е ова точно? Од друга страна не може да ја пушти симс 2, ја инсталирав и вика не може да се игра ради стартерот. Дали вие знаете кои игри можат да се играат, процесор 1.5GHz, графичката intel HD 2000.


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 28.Декември.2011 во 22:49
Многу слаб процесоротзбунетост
Колку ти е RAM от?


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Бела
Датум на внесување: 28.Декември.2011 во 23:18
2 гига


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 16.Ноември.2012 во 22:28
Беше каков беше...Ама дојде подобар.


Постирано од: mylife
Датум на внесување: 15.Април.2014 во 23:31
ako simnuvash win7, simni ultimate ili enterpise. zoshto ovie versii imaat + programa narecena bitlocker koj sluzi za encriptiranje na draiverite. drugite verzii nemaat no mislam deka moze nekako da se napravi da i na niv da ja stavish taa programa no za toa ke mora da pobarash na web za da vidish kako.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 13.Јануари.2015 во 21:07
http://fox.mk/tehnologija/haj-tek/deneska-zavrsuva-glavnata-poddrska-za-windows-7/" rel="nofollow - Седмицата од денес ставена во подрум да фаќа прашина.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk