IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Бања-  када или туш кабина?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бања- када или туш кабина?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 25>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 23:48


KADA .....трепкање
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 14:42
Дефинитивно туш кабина.
До пред 10 години кога дома се переле јамболии, черги, кебиња, јоргани и сл, можеби кадата имала ПРАКТИЧНА функција, денес веќе не. изговорот дека мали деца полесно се бањаат во када не држи зошто до 3 години го бањаш во корито намигнување а потоа си стои. Туш кабината е сосема доволна за одржување лична хигиена на сите домашни.

Оние што гледаат филмови  и некој погоре што пишал дека со саати лежи во полна када со вода е финта плазење наполнете када со топла вода за помалку од 10 минути истата е кочан ладна.
За да легнеш треба да има околу 30 степени, според површината и обемот на водата имаш турбо ладење на истата, за да седиш во неа подолго од 10 минути треба постојано да ја дополнуваш и по автоматизам да ја празниш според количината што ќе ја додадеш. Трики а?

Кој вели дека лежи во када малк ми се чини дека лаже. Прво истата не одговара на физиономијата на телото на човекот и во неа не може да се лежи може само да се седи и тоа е прашање колку е удобно.


Хм, доста е а?
Гласам ТУШ КАБИНА и тоа класична стоечка големо%20гушкање
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 09:16
Tush kabina.
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 22:18
kada
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2009 во 01:26
kada!
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 20:39
Tush kabina!
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 20:53
Дветеголема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 21:13
kadata moze i dvete da bide,..pa,..ako ima dovolno mesto....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 16:25

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 22:54
 
среќа
Кадата е производ кој е наменет за наше уживање. Во неа се опуштаме, минуваме пријатни моменти во топлата вода, можеби ароматични масла, во неа се ослободуваме од стресот.
Најчесто се среќаваат стандардните правоаголни кади , кои лесно се сместуваат во просторот, најчесто до ѕидот на бањата. Овие кади најчесто се сретнуваат во малите бањи.

Нешто со поспецифичен облик е стеснетата када која е обликувана така заради вклопување во тесниот и мал простор. Овие кади се пошироки во пределот каде што се тушираме, и каде што се стои. Тие се особено практични за мали простории бидејќи искористувањето на просторот е најголемо.

Денес многу често во продавниците за санитарија се среќаваат аголни кади кои првенствено се осмислени за максимална искористливост на просторот.

Сепак, меѓу најубавите кади се тркалезните. Овие кади делуваат топло и во просторот каде што се сместени делуваат како господарки на просторот.

Секако, современиот дизајн и технологијата одат напред, па така е и со кадите. Постојат кади со посебен облик, материјал, но и намена: седечки, длабоки, дрвени, но и вртложни кади, до најмодерните, под името хидромасажни. Овие кади се создадени за опуштање после напорниот работен ден. Млазниците на овие кади делуваат многу стимулирачки на организмот : ja потикнуваат циркулацијата, зацелуваат, ги релаксираат мускулите и вкочанетите зглобови.

Па сите вие што сакате туш кабини , размислете ...плазење
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 00:31
Погледнете,па кажете дали има поубаво од ова 2/1

ХИДРОМАСАЖЕР, КАДА, ТУШ-КАБИНА

Рачен и плафонски туш ; Осветлување
- Акупресурна масажа, хидромасажа
- Калено стакло: Прозирно
- Хромирани рачки
- Акрилна када со маска и ногари
- Хромиран сифон со чистење одозгора
- Хромирана подконструкција за када

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 00:42

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 17:33
И еве некој совет за осветлувањето во бањата
Доколку над кадата или кабината постојат места на кои може да дојде вода, испланирајте индиректно осветлување, односно заматено светло кое ќе ве осветлува во текот на капењето (кадата и туш кабината обично слабо се осветлени поради завесите или пескареното стакло кои не го пропуштаат главното светло од купатилото). Доколку имате хидромасажна када или џакузи, ефектното осветлување е скоро задолжително за да го надополните доживувањето. Над кадата или во туш кабината за дополнително осветлување може да се постават неонските лампи со водоотпорните пластични куќишта.
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 23:10
 Еве нешто и за модерните туш кабини ...среќа
Туш кабините станаа мултифункционални кутии.
Претежно се изработени од акрил, но можат да имаат дури и делови од дрво.Во боите нудат различност, од светли и јасни бои до силни и енергични.
Совршен спој на функционалноста, разновидноста,деталите и технолошките иновации е собран на многу мал простор.
На многу мал простор туш кабините нудат безбројни можности, сакате дожд, водопад , распрскувач, изборот е ваш.Секако можете да одберете и точен степен на температурата на водата или хирдомасажата, масажа на грбот, ароматерапија, сауна а за љубителите на музиката вграден е и mp3. голема%20насмевка
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.