IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Цвеќето во нашиот  дом
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цвеќето во нашиот дом

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 22>
Автор
Порака
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 18:06
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 18:18
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 18:24
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103891
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2011 во 19:58


Изменето од Valerija - 30.Април.2011 во 19:59
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103891
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2011 во 17:35
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103891
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2011 во 17:36
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2011 во 05:38
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103891
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 23:04
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 20:16
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103891
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 21:52

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103891
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 21:56Изменето од Valerija - 23.Април.2012 во 16:10
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 04:50

ПОДАРЕТЕ ЦВЕТ СПОРЕД ХОРОСКОПОТ

Цвеќето многу говори за себе, за личноста што дарува и за личноста која го прима.

Покрај вообичаениот говор на цвеќето, треба да ги познавате и основните карактеристики на хороскопските знаци.

Овен

Очекуваат ритуал при дарувањето, а сакаат да почувствуваат страст, предизвик и по некоја љубовна искра. Овните секогаш се движат од силни емоции, па омилени бои им се црвената, пурпурната и сите бордо нијанси. Вистински избор е букет од црвени каранфили.

Бик

Владее планетата Венера, која на сите припадници на овој знак им подарува убавина и привлечност, а не ретко и уметнички талент. Според легендата, црвената роза настанала кога Венера, златната планета на Бикот, се боцнала од три бели рози, а нејзината крв ги обоила во црвени. Розата е симбол на љубовта, а Биковите живеат за љубов, па затоа овој преубав цвет е прогласен за нивен симбол. Вистински избор се букетите со складни тонови или пак рози комбинирани со зелени листови.

Близнаци

Синоним за авангардност, нови модни трендови и интелигенција. Бидејќи често се непостојани, на луѓето им се симпатични поради својата снаодливост и подвижност. Вистински избор се ирисот и кринот, по можност во бела боја, или во некоја друга светла нијанса. Доколку дневната соба на Близнаците ја исполните со зумбули и лилјани, тие ќе бидат и повеќе од задоволни.

Рак

Како и сите водени знаци, тој е голем сонувач. Нежни се, чувствителни и романтични, па од луѓето очекуваат големо внимание. Нив најбрзо може да ги расположите ако им направите вкусна вечера или ако им подарите романтичен букет. Нема да погрешите со виолетовиот јоргован, рози во пастелни бои или ситно бело цвеќе. Најсреќни се ако добиваат по еден цвет секој ден од вашата градина.

Лав

Елегантни, силни, отворени и оптимисти. Ова е знак кој поседува најголема моќ, амбициозност, виталност и често во разните односи се наметнува. Цветниот симбол на Лавот е сончогледот, цвет со величествени портокалово-жолти цветови, на кој никој не може да му одолее. Сакаат да им подарувате цвеќе во голем стил, галантно и искрено. Вистински избор е букет од портокалови цветови.

Девица

Сакаат бел крин, а при изборот пресудни се срамежливоста и опседнатоста со хигиена. Девицата е земјен знак, па доколку се одлучите да и подарите цвеќе, знајте дека таа од вас очекува да бидете крајно искрени и сериозни. Нема да погрешите и со букет орхидеи или јасмин, посебно во бела боја, а од хортензијата ќе и блеснат очите.

Вага

Имаат грациозност и складни движења, заштитени се од Венера, па затоа во емотивниот живот се доста чувствителни и ранливи. Лалињата најдобро ги претставуваат, бидејќи се со високо и тенко стебло, нежни листови, што е симбол на елеганција. Тие се многу пребирливи, а ќе ги израдува заносниот ирис или голем букет од бели рози.

Скорпија

Се вели дека не се многу нежни, но затоа се многу еротични и магнетски го привлекуваат спротивниот пол. Сакаат да флертуваат, па ако одлучите да им подарите цвеќе, таа на тоа ќе одговори со некоја еротска порака. Посебно ќе ги израдувате ако им подарите букет гладиоли во црвена, виолетова и во портокалова боја. Добар избор се и цветните кактуси или рози во комбинација со гранки од папрат.

Стрелец

Се карактеризираат со идеализам, сонување и мала доза на детинесто однесување. Главен виновник за тоа е нивната планета Јупитер, која им дава неодолив шарм. Цветниот симбол на Стрелците ја симболизира желбата за разновидност. Кога им подарувате цвеќе, добар избор е темјанушката во силно-жолта боја. Не заборавајте дека Стрелците реагираат и на опојниот мирис од цвеќињата. Поради нивниот сензибилитет најмногу ги погодува различен и шарен цвет.

Јарец

Јарецот е многу рационален и секогаш знае што сака. Тој повеќе ќе биде задоволен од еден убаво спакуван цвет отколку од раскошен букет. Сепак, букетот од миризливи зумбули или саксиското цвеќе ниеден Јарец нема да го остави рамнодушен.

Водолија

Со водолијата владее планетата Уран, а негова главна карактеристика е независноста. Цветниот симбол на Водолијата е мимозата, симбол на еманципација и слобода. Кога им подарувате цвеќе определете се за букет од крин, зимски ружи или полско цвеќе во сина боја. Посебно се препорачува нарцисот.

Риби

Не можат да го замислат животот без љубов и нежност. Тие се големи љубители на цвеќиња и со задоволство ги одгледуваат бидејќи им се извор на неизмерна среќа. Рибите ќе се израдуваат на букети од различни видови на папрат со богати гранки, како и цветови со опоен мирис. Омилен цвет на Рибата е јасминот што најмногу одговара на нивната романтична природа.

Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 05:04
Originally posted by емил емил напиша:

ПОДАРЕТЕ ЦВЕТ СПОРЕД ХОРОСКОПОТ

Овен

Вистински избор е букет од црвени каранфили.

Бик

Вистински избор се букетите со складни тонови или пак рози комбинирани со зелени листови.

Близнаци

Синоним за авангардност, нови модни трендови и интелигенција. Бидејќи често се непостојани, на луѓето им се симпатични поради својата снаодливост и подвижност. Вистински избор се ирисот и кринот, по можност во бела боја, или во некоја друга светла нијанса. Доколку дневната соба на Близнаците ја исполните со зумбули и лилјани, тие ќе бидат и повеќе од задоволни.

Рак

 Најсреќни се ако добиваат по еден цвет секој ден од вашата градина.

Лав

Вистински избор е букет од портокалови цветови.

Девица

Нема да погрешите и со букет орхидеи или јасмин, посебно во бела боја, а од хортензијата ќе и блеснат очите.

Вага

 Тие се многу пребирливи, а ќе ги израдува заносниот ирис или голем букет од бели рози.

Скорпија

Се вели дека не се многу нежни, но затоа се многу еротични и магнетски го привлекуваат спротивниот пол. Сакаат да флертуваат, па ако одлучите да им подарите цвеќе, таа на тоа ќе одговори со некоја еротска порака. Посебно ќе ги израдувате ако им подарите букет гладиоли во црвена, виолетова и во портокалова боја. Добар избор се и цветните кактуси или рози во комбинација со гранки од папрат.

Стрелец

Се карактеризираат со идеализам, сонување и мала доза на детинесто однесување. Главен виновник за тоа е нивната планета Јупитер, која им дава неодолив шарм. Цветниот симбол на Стрелците ја симболизира желбата за разновидност. Кога им подарувате цвеќе, добар избор е темјанушката во силно-жолта боја. Не заборавајте дека Стрелците реагираат и на опојниот мирис од цвеќињата. Поради нивниот сензибилитет најмногу ги погодува различен и шарен цвет.

Јарец

 Сепак, букетот од миризливи зумбули или саксиското цвеќе ниеден Јарец нема да го остави рамнодушен.

Водолија

Кога им подарувате цвеќе определете се за букет од крин, зимски ружи или полско цвеќе во сина боја. Посебно се препорачува нарцисот.

Риби

Рибите ќе се израдуваат на букети од различни видови на папрат.......И ајде емил објасни ми каква врска имаат букетиве со ДОМОТ?
Цвеќето што се одгледува во домот е претежно саксиско цвеќе и е далеку од гладиоли, кринови, рози, каранфили.................тие се одгледуваат ВО ДВОР...


Инаку да си кажам за себе....за стрелецот...Темјанушки со силно жолта боја мразам до максимум....мразам жолто...

Ќе ме погодат со кала...ама со жолти цвеќиња тешко....Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 05:15
Кога одиш на гости или на роденден  што носиш целата саксија или букет ?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,108 секунди.