Испечати | Затвори го прозорот

Цвеќето во нашиот дом

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Дом и градина
Опис на форумот: Уредување, фенг шуи, ентериер
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=18869
Датум на принтање: 29.Септември.2020 во 23:31
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Цвеќето во нашиот дом
Постирано од: mamamd
Наслов: Цвеќето во нашиот дом
Датум на внесување: 01.Мај.2009 во 08:42
Има ли нешто поубаво од цвеќе? Колку убаво изгледа домот исполнет со цвеќе. Цвеќето во домот не само што го разубавува домот,туку го подобрува воздухот и го прави свеж.
Коментари:
Постирано од: Wonderful_Life
Датум на внесување: 01.Мај.2009 во 18:32


-------------
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor


Постирано од: Wonderful_Life
Датум на внесување: 01.Мај.2009 во 18:33


-------------
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 17:16
cela kuka e polna so cvekinja,posebno dnevnata sekoe prazno kose ima cveke,ama zatoa koga nekoe ke rascveta e preubavo

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 08:06
Niz cela kukja imam cvekje. No vo mojata soba moze da vleze samo-Aloe i kaktus...kako i vo vazna suvo cveke, kala, zumbul i jorgovan. Imam specificen vkus za cvekje i ne dozvoluam bilo sto da mi stavat tamu kaj sto spijam. Momentalno imam 11 saksii kaktus od nekolku vida i uste za rasadavanje. среќа

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 14.Септември.2009 во 17:58
http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-78224/78224">cvije%20se%20dovozi%20u%20kolicima http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-78224/78224">cvije%20se%20dovozi%20u%20kolicima

-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 14.Септември.2009 во 19:12Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 18.Септември.2009 во 20:49
Оваа пролет, како од шега, децата посадија семки од папаја, и за чудо израснаа неколку дрвца (што и не е чудно со оваа тропска клима).
Брзо ги расадивме во неколку саксии и да ви кажам ги пазев како зеница во око...
Израснаа дрвца(а некаде прочитав и дека може да дадат плодови), и се беше ок, додека маж ми не забележал некакви бубачиња (ситни точкести) како се гостат со листовите. Отишол во земјоделска и купил некој отров...
Утрово што да видам, како покосени дрвцата, ливчињата свенале-отруени...(ми дојде да го отрујамлутина)

Среќа, имав уште две садници кои ми беа на друг дел од балконот па нив не ги испрскал.

Што да праам сега со овие свенативе?


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Септември.2009 во 21:39Постирано од: mariija
Датум на внесување: 18.Септември.2009 во 22:28
obozuvam cvekinja posebno japonska ruza


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 18.Септември.2009 во 23:17


-------------


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 21.Септември.2009 во 13:36
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Оваа пролет, како од шега, децата посадија семки од папаја, и за чудо израснаа неколку дрвца (што и не е чудно со оваа тропска клима).
Брзо ги расадивме во неколку саксии и да ви кажам ги пазев како зеница во око...
Израснаа дрвца(а некаде прочитав и дека може да дадат плодови), и се беше ок, додека маж ми не забележал некакви бубачиња (ситни точкести) како се гостат со листовите. Отишол во земјоделска и купил некој отров...
Утрово што да видам, како покосени дрвцата, ливчињата свенале-отруени...(ми дојде да го отрујамлутина)

Среќа, имав уште две садници кои ми беа на друг дел од балконот па нив не ги испрскал.

Што да праам сега со овие свенативе?
 
Па не требало да ги прска со било каков отров, си има тие спрејови за заштита на дрвца и цвеќе што ги убива бубите а нема погубно хемиско влијание на растението.
Оди во некоја специјализирана цвеќара каде продаваат тоа хранливи прашоци или раствори земи нешто и додади малку нов хумус ова наѓубрена земја па види дали ќе пркнат.
Еден рисрч по интернетов нема да штети да направиш како да се грижиш за Папаја и сл. па види дали ќе најдеш нешто корисно во случај на растение што не напредува добро.
Јас имам едни Јапонски цвечиња (надворешни) што цветаат 2 пати годишно, некои бубачки ми ги нападнаа ги испрскав со спреј за таква намена, малку нова земја за освежење и полека се оправија, им требаше месец ипол. Ама било каков земјоделски отров-не бива.
Ако дрвцата се покосени и ако се исушиле може да значи и дека им нема спас и да ги фрлиш.
Абе се случува-грешкаголема%20насмевка


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Rita.MD
Датум на внесување: 28.Септември.2009 во 00:15


-------------
A religion that gives nothing, costs nothing, and suffers nothing, is worth nothing. - M. Luther


Постирано од: DDarko
Датум на внесување: 28.Септември.2009 во 06:41
Кај мене кактуси по дома, вакви диј буду цвеќиња многу многу нема...голема%20насмевка

-------------


Постирано од: vkk
Датум на внесување: 28.Септември.2009 во 19:31
kakva e taa japonska ruza?? nesto kao japonsko jabuko ?? LOL


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 28.Септември.2009 во 22:12
Originally posted by vkk vkk напиша:

kakva e taa japonska ruza?? nesto kao japonsko jabuko ?? LOL
ista e kako mene milo pa sea ti vidi kakva eбакнежбакнежбакнежплазење


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 03.Октомври.2009 во 17:08
http://www.mojnet.com/korisnik/rane60sete/slika/slika-92571/92571"> http://www.mojnet.com/korisnik/rane60sete/slika/slika-92571/92571">

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 20.Октомври.2009 во 19:57
http://www.mojnet.com/korisnik/izgubljeni/slika/malac/31170">Leptir http://www.mojnet.com/korisnik/izgubljeni/slika/malac/31170">Leptir

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 30.Октомври.2009 во 19:05
http://www.mojnet.com/korisnik/nora02091951/slika/u-mom-vrtu/148977">I%20samo%20za%20tebe http://www.mojnet.com/korisnik/nora02091951/slika/i-samo-za-tebe/148975">Za%20tebe

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 30.Октомври.2009 во 19:10
http://www.mojnet.com/korisnik/cep/slika/slika-149089/149089"> http://www.mojnet.com/korisnik/nora02091951/slika/za-tebe/148974">Rezervirano%20za%20barbie1

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 17:58
http://www.mojnet.com/korisnik/cep/slika/slika-149090/149090"> http://www.mojnet.com/korisnik/cep/slika/slika-149087/149087"> http://www.mojnet.com/korisnik/cep/slika/slika-149088/149088">

-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 20:04


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 05.Декември.2009 во 19:13
Mi fali vakva ubavina
http://www.seljacionline-forum.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fslike.hr">
-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 05.Декември.2009 во 19:29


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 12.Декември.2009 во 13:15


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 12.Декември.2009 во 13:15


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 12.Декември.2009 во 13:18


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 01.Февруари.2010 во 17:35
http://www.mojnet.com/korisnik/cep/slika/slika-96305/96305"> http://www.mojnet.com/korisnik/multid/slika/slika-141598/141598"> http://www.mojnet.com/korisnik/multid/slika/slika-136552/136552"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191116/191116"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191116/191116"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191116/191116"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191116/191116"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191116/191116"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191117/191117"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191117/191117"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191117/191117"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191117/191117"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191117/191117"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191118/191118"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191118/191118"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191118/191118"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191118/191118"> http://www.mojvideo.com/uporabnik/buhteljcek/slika/slika-191118/191118">

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 11.Февруари.2010 во 22:08
http://www.mojnet.com/korisnik/multid/slika/slika-151049/151049"> http://www.mojnet.com/korisnik/multid/slika/slika-151054/151054">

-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 19.Март.2010 во 15:53
...zosto mi se susat..ne vireat dvete jatrvi?тага

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 31.Март.2010 во 16:09


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 31.Март.2010 во 16:11


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 11.Април.2010 во 16:53
http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-132218/132218"> http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-171801/171801">

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 11.Април.2010 во 17:19
http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-130929/130929"> http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-172385/172385">

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Април.2010 во 17:21
ajt davajte sea  soveti oti iam balkon niz celata kukja i mi treba polnenje голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 26.Април.2010 во 19:53
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

ajt davajte sea  soveti oti iam balkon niz celata kukja i mi treba polnenje голема%20насмевка
 
 
 
Јас имам вакво на балкон...се вика Clematis ...како ползавец е....голема%20насмевка
 


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Април.2011 во 21:23


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Април.2011 во 21:24


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Април.2011 во 21:26


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Април.2011 во 21:29


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Април.2011 во 13:55


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Април.2011 во 17:56


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 03.Април.2011 во 18:06


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 03.Април.2011 во 18:18


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Andjelina
Датум на внесување: 03.Април.2011 во 18:24


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Valerija
Датум на внесување: 30.Април.2011 во 19:58


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Мај.2011 во 17:35


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Мај.2011 во 17:36


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Мај.2011 во 05:38


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Јуни.2011 во 23:04


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 04.Март.2012 во 20:16


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Март.2012 во 21:52-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Март.2012 во 21:56-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Март.2012 во 04:50

http://mojataubavagradina.mk/index.php/sto-velat/2011-08-25-08-43-16/1011-podarete-cvet-spored-horoskpot" rel="nofollow - ПОДАРЕТЕ ЦВЕТ СПОРЕД ХОРОСКОПОТ

Цвеќето многу говори за себе, за личноста што дарува и за личноста која го прима.

Покрај вообичаениот говор на цвеќето, треба да ги познавате и основните карактеристики на хороскопските знаци.

Овен

Очекуваат ритуал при дарувањето, а сакаат да почувствуваат страст, предизвик и по некоја љубовна искра. Овните секогаш се движат од силни емоции, па омилени бои им се црвената, пурпурната и сите бордо нијанси. Вистински избор е букет од црвени каранфили.

Бик

Владее планетата Венера, која на сите припадници на овој знак им подарува убавина и привлечност, а не ретко и уметнички талент. Според легендата, црвената роза настанала кога Венера, златната планета на Бикот, се боцнала од три бели рози, а нејзината крв ги обоила во црвени. Розата е симбол на љубовта, а Биковите живеат за љубов, па затоа овој преубав цвет е прогласен за нивен симбол. Вистински избор се букетите со складни тонови или пак рози комбинирани со зелени листови.

Близнаци

Синоним за авангардност, нови модни трендови и интелигенција. Бидејќи често се непостојани, на луѓето им се симпатични поради својата снаодливост и подвижност. Вистински избор се ирисот и кринот, по можност во бела боја, или во некоја друга светла нијанса. Доколку дневната соба на Близнаците ја исполните со зумбули и лилјани, тие ќе бидат и повеќе од задоволни.

Рак

Како и сите водени знаци, тој е голем сонувач. Нежни се, чувствителни и романтични, па од луѓето очекуваат големо внимание. Нив најбрзо може да ги расположите ако им направите вкусна вечера или ако им подарите романтичен букет. Нема да погрешите со виолетовиот јоргован, рози во пастелни бои или ситно бело цвеќе. Најсреќни се ако добиваат по еден цвет секој ден од вашата градина.

Лав

Елегантни, силни, отворени и оптимисти. Ова е знак кој поседува најголема моќ, амбициозност, виталност и често во разните односи се наметнува. Цветниот симбол на Лавот е сончогледот, цвет со величествени портокалово-жолти цветови, на кој никој не може да му одолее. Сакаат да им подарувате цвеќе во голем стил, галантно и искрено. Вистински избор е букет од портокалови цветови.

Девица

Сакаат бел крин, а при изборот пресудни се срамежливоста и опседнатоста со хигиена. Девицата е земјен знак, па доколку се одлучите да и подарите цвеќе, знајте дека таа од вас очекува да бидете крајно искрени и сериозни. Нема да погрешите и со букет орхидеи или јасмин, посебно во бела боја, а од хортензијата ќе и блеснат очите.

Вага

Имаат грациозност и складни движења, заштитени се од Венера, па затоа во емотивниот живот се доста чувствителни и ранливи. Лалињата најдобро ги претставуваат, бидејќи се со високо и тенко стебло, нежни листови, што е симбол на елеганција. Тие се многу пребирливи, а ќе ги израдува заносниот ирис или голем букет од бели рози.

Скорпија

Се вели дека не се многу нежни, но затоа се многу еротични и магнетски го привлекуваат спротивниот пол. Сакаат да флертуваат, па ако одлучите да им подарите цвеќе, таа на тоа ќе одговори со некоја еротска порака. Посебно ќе ги израдувате ако им подарите букет гладиоли во црвена, виолетова и во портокалова боја. Добар избор се и цветните кактуси или рози во комбинација со гранки од папрат.

Стрелец

Се карактеризираат со идеализам, сонување и мала доза на детинесто однесување. Главен виновник за тоа е нивната планета Јупитер, која им дава неодолив шарм. Цветниот симбол на Стрелците ја симболизира желбата за разновидност. Кога им подарувате цвеќе, добар избор е темјанушката во силно-жолта боја. Не заборавајте дека Стрелците реагираат и на опојниот мирис од цвеќињата. Поради нивниот сензибилитет најмногу ги погодува различен и шарен цвет.

Јарец

Јарецот е многу рационален и секогаш знае што сака. Тој повеќе ќе биде задоволен од еден убаво спакуван цвет отколку од раскошен букет. Сепак, букетот од миризливи зумбули или саксиското цвеќе ниеден Јарец нема да го остави рамнодушен.

Водолија

Со водолијата владее планетата Уран, а негова главна карактеристика е независноста. Цветниот симбол на Водолијата е мимозата, симбол на еманципација и слобода. Кога им подарувате цвеќе определете се за букет од крин, зимски ружи или полско цвеќе во сина боја. Посебно се препорачува нарцисот.

Риби

Не можат да го замислат животот без љубов и нежност. Тие се големи љубители на цвеќиња и со задоволство ги одгледуваат бидејќи им се извор на неизмерна среќа. Рибите ќе се израдуваат на букети од различни видови на папрат со богати гранки, како и цветови со опоен мирис. Омилен цвет на Рибата е јасминот што најмногу одговара на нивната романтична природа.-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 05.Март.2012 во 05:04
Originally posted by емил емил напиша:

http://mojataubavagradina.mk/index.php/sto-velat/2011-08-25-08-43-16/1011-podarete-cvet-spored-horoskpot" rel="nofollow - ПОДАРЕТЕ ЦВЕТ СПОРЕД ХОРОСКОПОТ

Овен

Вистински избор е букет од црвени каранфили.

Бик

Вистински избор се букетите со складни тонови или пак рози комбинирани со зелени листови.

Близнаци

Синоним за авангардност, нови модни трендови и интелигенција. Бидејќи често се непостојани, на луѓето им се симпатични поради својата снаодливост и подвижност. Вистински избор се ирисот и кринот, по можност во бела боја, или во некоја друга светла нијанса. Доколку дневната соба на Близнаците ја исполните со зумбули и лилјани, тие ќе бидат и повеќе од задоволни.

Рак

 Најсреќни се ако добиваат по еден цвет секој ден од вашата градина.

Лав

Вистински избор е букет од портокалови цветови.

Девица

Нема да погрешите и со букет орхидеи или јасмин, посебно во бела боја, а од хортензијата ќе и блеснат очите.

Вага

 Тие се многу пребирливи, а ќе ги израдува заносниот ирис или голем букет од бели рози.

Скорпија

Се вели дека не се многу нежни, но затоа се многу еротични и магнетски го привлекуваат спротивниот пол. Сакаат да флертуваат, па ако одлучите да им подарите цвеќе, таа на тоа ќе одговори со некоја еротска порака. Посебно ќе ги израдувате ако им подарите букет гладиоли во црвена, виолетова и во портокалова боја. Добар избор се и цветните кактуси или рози во комбинација со гранки од папрат.

Стрелец

Се карактеризираат со идеализам, сонување и мала доза на детинесто однесување. Главен виновник за тоа е нивната планета Јупитер, која им дава неодолив шарм. Цветниот симбол на Стрелците ја симболизира желбата за разновидност. Кога им подарувате цвеќе, добар избор е темјанушката во силно-жолта боја. Не заборавајте дека Стрелците реагираат и на опојниот мирис од цвеќињата. Поради нивниот сензибилитет најмногу ги погодува различен и шарен цвет.

Јарец

 Сепак, букетот од миризливи зумбули или саксиското цвеќе ниеден Јарец нема да го остави рамнодушен.

Водолија

Кога им подарувате цвеќе определете се за букет од крин, зимски ружи или полско цвеќе во сина боја. Посебно се препорачува нарцисот.

Риби

Рибите ќе се израдуваат на букети од различни видови на папрат.......И ајде емил објасни ми каква врска имаат букетиве со ДОМОТ?
Цвеќето што се одгледува во домот е претежно саксиско цвеќе и е далеку од гладиоли, кринови, рози, каранфили.................тие се одгледуваат ВО ДВОР...


Инаку да си кажам за себе....за стрелецот...Темјанушки со силно жолта боја мразам до максимум....мразам жолто...

Ќе ме погодат со кала...ама со жолти цвеќиња тешко....

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Март.2012 во 05:15
Кога одиш на гости или на роденден  што носиш целата саксија или букет ?

-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 05.Март.2012 во 05:19
Лично јас не носам никакво.

Подобро е да однесам една убава чинија за овошје или шише вино, отколку цвеќе!Но ако отидеш на првите страни пред да стане сваштарија темата, ќе видиш дека темата е за цвеќината ВО ДОМОТ.
Оние што ги чуваш дома....
Доста ги лигавите темиве или ставете нешто конктерно за цвеќињата во домот или не ставајте ништо!


Ова твоево може слободно да оди во љубов...што да подарите на стрелец...
или во хороскоп некаде....
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Март.2012 во 05:22
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Лично јас не носам никакво.

Подобро е да однесам една убава чинија за овошје или шише вино, отколку цвеќе!Но ако отидеш на првите страни пред да стане сваштарија темата, ќе видиш дека темата е за цвеќината ВО ДОМОТ.
Оние што ги чуваш дома....
Доста ги лигавите темиве или ставете нешто конктерно за цвеќињата во домот или не ставајте ништо!


Ова твоево може слободно да оди во љубов...што да подарите на стрелец...
или во хороскоп некаде....


 

епа тогаш или го префрли таму каде што треба или му пиши на соответниот модератот он да го префрлипостот 

и фалати дека ме модерираш .Мило ми е што одиш по мене и ме читаш намигнување смеење


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 05.Март.2012 во 05:25
Јас немам такви опции...инаку ќе ти го сокриевнамигнување

Одам по сите не се секирај....подобро да читам глупости за цвеќиња, отколку да ме учи некој како да се облекувам...при здрав разум!


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Април.2012 во 21:36


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Април.2012 во 21:37


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Април.2012 во 21:38


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Април.2012 во 21:40


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Април.2012 во 21:44


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Март.2013 во 20:28


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Март.2013 во 20:32


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Март.2013 во 09:40


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Март.2013 во 10:08


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 18.Март.2013 во 20:58
Imam eden fikus skoro pred umiranje...kako da go spasam
mu staviv 2 analgina.....glupost neli

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Март.2013 во 10:15


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Март.2013 во 21:44


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 22.Март.2013 во 14:11
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Imam eden fikus skoro pred umiranje...kako da go spasam

mu staviv 2 analgina.....glupost neli


...искорни го,скрати му ги корењата и пресади го во нова земја,ќе биде како нов за еден месец.голема насмевка-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 22.Март.2013 во 22:43
ЛИстовите пожолтеа веќе,ќе треба да го фрлам
Или некако да го скинам горнит лист,не е отворен уште,па да го пресадам така?

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 22.Март.2013 во 22:57

само пресади го...со скратени корења.

Ако се исуши...потоа фрли го.намигнување-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Април.2013 во 08:33


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 12.Април.2013 во 13:24
помооооош....имам една драцена висока два метра..искубана цела само на врвот има листови.Како да ја "сецнам" а да не ми се исуши.голема насмевка

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 12.Април.2013 во 13:31
 -pa,...ke ja zakopash  ( ako imash dvor) u dupka  ''do gusha'' i ...taman ke ti bide posle ! намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 12.Април.2013 во 22:33
Originally posted by zagor zagor напиша:

помооооош....имам една драцена висока два метра..искубана цела само на врвот има листови.Како да ја "сецнам" а да не ми се исуши.голема насмевка

Ako e seuste ziv i ne pocnal da se sushi stavi mu talog od kafe,ama razreden so voda ili po moznost supa.......taka mi kazaa jas staviv na bambusot...ovoj mi e 60-ti bambus i ako mi se isushi se otkazuvam od niv

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Април.2013 во 22:48


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Април.2013 во 18:49-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 30.Април.2013 во 16:59-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 30.Април.2013 во 17:00-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 30.Април.2013 во 17:01-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 08:09
http://floristpalmbeachgardens.com/flowers/le-jardin-flowers039.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Октомври.2013 во 21:52
https://lh4.googleusercontent.com/-50id25zaXVc/TYyZYvjJYfI/AAAAAAAACog/_UcaOaLCHrY/s1600/echo+design.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 23:16
http://sup3rjunior.files.wordpress.com/2013/06/130630-han-geng.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Април.2014 во 21:11


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Април.2014 во 21:12


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Април.2014 во 21:18


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Април.2014 во 21:19


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Април.2014 во 21:20


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Април.2014 во 21:21


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 06.Јуни.2014 во 08:38
napravi-sam-teglicki-za-15-razlicni-nameni-01


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Јули.2014 во 08:37
mirisot-na-domot-ja-otkriva-vasata-licnost-6


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Ноември.2014 во 08:43
30


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Ноември.2014 во 08:48
9


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Ноември.2014 во 08:50
15


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Ноември.2014 во 08:51
3


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јануари.2015 во 10:59
ljubov-i-mir-doma-vo-2015-feng-sui-soveti-za-ureduvanje-na-4-klucni-tocki-3.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јануари.2015 во 11:00
ljubov-i-mir-doma-vo-2015-feng-sui-soveti-za-ureduvanje-na-4-klucni-tocki-4.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk