IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Марихуана, да или не?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Марихуана, да или не?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 14:22
mal update!
posto neli spomnav deka nema drzava na svet kade e legalizirana!

poslednata nedela poznatiot terminator srnold schwarzenegger otvopril diskusija da se legalizira marata i da se odanoci!

isto taka i "levite" svabi sega se izjasnuvat za vakva opcija...a mototo e: DUVANJE PROTIV KRIZATA

http://www.bild.de/BILD/politik/2009/05/12/linkspartei-will-wegen-wirtschaftskrise-cannabis-legalisieren/kiffen-gegen-krise.html
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 01:13
Не ми е сеедно дали ќе се легализира.......

Строго сум против.....

Вие што сте ЗА легализација да ве прашам само како би ви било да си направите ваков муабет со син/ќерка ви....

- Сине, за кај се спремаш?
- Кидам до продавница да си купам марихуанче за попосле, да не ти треба нешто мамо да ти земам уз пат......?
МИР со сите
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 12:29
Originally posted by OUST OUST напиша:

Сосема ми е сеедно дали ќе се легализира или не! Јас знам дека и вака и така нема да бидам нејзин „уживател“голема%20насмевка


е озонер.... не е баш така намигнување може ти нема да уживаш... ама детето твое ?? изненадување

цигарите се легални, и многу лесно можат да се купат...... пушат уште од 7мо одд и не знаат да прекинат... алкохолот е исто легален... се пијанчат секоја вечер...

не сакам ни да помислам што ќе се случи ако марихуаната стане легална !!! не не и не ! трепкање
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 19:36
Неееееее.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 20:03
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Неееееее.


Daaaaaaaaaaaa
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 20:48
Ako sme vtori spored broj na pusaci,kaj ke ni bide krajot so marata,koj ke ne sopre

Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 22:32
Jas uste trevata ja pasam...da ja svitkam ne mi teknalo
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 22:48
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Не ми е сеедно дали ќе се легализира.......

Строго сум против.....

Вие што сте ЗА легализација да ве прашам само како би ви било да си направите ваков муабет со син/ќерка ви....

- Сине, за кај се спремаш?
- Кидам до продавница да си купам марихуанче за попосле, да не ти треба нешто мамо да ти земам уз пат......?


Abe vie lugje izgleda ne znaete mnogu, mnogu sto se sluciva nastrana. Deka marihuanata odamna se smeta za najnormalno nesto duri i vo nasite prostori. Sega e se bapnato na hasis, heroin, kokain, ekstazi.

Iskreno polzavce ako moite deca pusat samo treva i niedno od gore navedenite bi bil sreken.
Кон врв
darko_gv Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај darko_gv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 22:52
pa zosto da ne



Изменето од Biba_G - 02.Јуни.2009 во 23:40
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 23:35
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Не ми е сеедно дали ќе се легализира.......

Строго сум против.....

Вие што сте ЗА легализација да ве прашам само како би ви било да си направите ваков муабет со син/ќерка ви....

- Сине, за кај се спремаш?
- Кидам до продавница да си купам марихуанче за попосле, да не ти треба нешто мамо да ти земам уз пат......?
Abe vie lugje izgleda ne znaete mnogu, mnogu sto se sluciva nastrana. Deka marihuanata odamna se smeta za najnormalno nesto duri i vo nasite prostori. Sega e se bapnato na hasis, heroin, kokain, ekstazi.Iskreno polzavce ako moite deca pusat samo treva i niedno od gore navedenite bi bil sreken.


Денеска мило многу работи се сметаат за нормални, ама не се...поправо...прашање е што е тоа нормално...дали е нормално она што сега го сметаме за нормално....или е нормално тоа што пред два века било нормално....

Филозофирав знам, но целта ми е да кажам дека не се што постои и се практикува е нормално....не ми е јасно како може да се смета за нормално нешто што ќе ти ја помати свеста, а??????

Нормално е да си со поматена свест? Нормално е да не си способен да расудуваш правилно? Нормално е да се исклучиш од реалноста?????
МИР со сите
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 05:53
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

 

Денеска мило многу работи се сметаат за нормални, ама не се...поправо...прашање е што е тоа нормално...дали е нормално она што сега го сметаме за нормално....или е нормално тоа што пред два века било нормално....

Филозофирав знам, но целта ми е да кажам дека не се што постои и се практикува е нормално....не ми е јасно како може да се смета за нормално нешто што ќе ти ја помати свеста, а??????

Нормално е да си со поматена свест? Нормално е да не си способен да расудуваш правилно? Нормално е да се исклучиш од реалноста?????


Vidi vaka. Od start prajte odma greska. Demek nemam probano i nema da probam, a site specijalisti ste na oblast marihuana. Vidi majkata, od kaj tolku vie znaete sto go matelo mozokot a sto ne. Demek uzivacite na marihuana ziveat vo imaginaren svet i pojma nemaat na drugite okolu sto im se slucuva. Epa togas treba da otpisete eden golem del na lugjeto sto ve opkruzuvaat, zatoa sto veruvajte mi sokantno golem e procentot na onie koi pusat marihuana. A zgora na toa od denes da ja izbrisime i Holandija kako zemja koja zivee vo imaginaren svet (isklucena od realnosta) голема%20насмевка .....kaj niv nisto ne cini, a kaj nas e super, kaj nas ne e legalna marihuanata pa na crno se perat pari.

Alkohol sigurno konzumirate i site sakate da se podnapiete barem ednas mesecno. Ama za alkohol ne e nikoj protiv, zs legalen e, baska toa nikoj ne ti vika zosto pies, zatoa sto jas i ne poznavam nekoj sto ne pie. Znaci nie ucime od postarite a vo nasava sredina e polna so teski hronici. Arno ama, nikoj ne kazuva dali e stetno da konzumirame alkohol i kolku e stetno. Dali moze da se stane zavisen, ili ne......od alkohol, posebno od domasna rakija se dobiva cista svest. Ama nesto ne zafrknaa od vladava ukinaa i domasno proizvodstvo na rakija pa sega nema so sto da bistrime svest.


Изменето од bounty_hunter - 03.Јуни.2009 во 05:55
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 15:58
Кој ти рече дека никој не зборува за алкохолот и како може да се стане зависен од него......еј...зар е можно да не си слушнал како во светот постојат агресивни, силни кампањи против алкохолот...просто е невозможно да не си чул.....се правиш на удрен....

А ти сакаш да кажеш дека државава ни е катастофа затоа што не пушиме доволно марихуана...премногу ни е заматена свеста без неа, па треба да ја конзумираме за да ни се разбистри????? и сите да си чуркаме и државата така ќе ја оправиме....

А ти мило зошто пушиш марихуана ако не е тајна????? ЗОШТО; ЗОШТО???????

Изменето од polzavce - 04.Јуни.2009 во 15:59
МИР со сите
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 04:50
he

mislam NE
mislam znaci postojam    



NEEEEEEEEEEEEEEEEEE


marihuana he mislam NE oti droga klavat vo marihuanata
Кон врв
Џон Траконтра Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џон Траконтра Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 11:41
Пред да се спуштаме во квалификации треба да знаеме од каде канабисот е не легален???
Дали е поштетен од алкохолот???
Дали корисниците се склони кон агресија???
Не ... одговорот е не... но владата на САД ја има прогласено за незаконска бидејки први таму ја користеле мексиканците после хард деј воркинг... Не знаејки ги нејзините својства, но секако штитејки ја алкохолната индустрија во САД , таа е забранета... Се разбира остатокот на светот - како и во све ги следе... но не значи дека можда биле во право... Но како да дадеме оценка кога гледам коментари од луѓе кои не разликуваат марихуана од македан , или оригано, а да не прајме муабет за нејзините својства... Ова нормално е дел од шенгенската бариера овие 20 години - која го доотупи овој тп народ и тотално ги изгуби сите светски трендови. За жал тоа е вистината во македонија... Надвор, пример во србија - да не зборувам за подалеку- стварите се сосема поинаку...
ПС. Како беше онај вицот- знам се како ја виткаат, рекол џандарот- но не знам како се фиксаат со тоа цигарето??? лол.... Тоа општиот став во македонија- став а ла „ не одај бабе в кавиќ - во коксана (кока кола ) дрога редает....ЛОЛ///
ПОЗДРАФ до синдикатот од најсиндикалниот град во македонија а и пошироко - Охрид!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.