IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Македонски народни приказни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонски народни приказни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
GoXI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 105
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GoXI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Македонски народни приказни
    Испратена: 22.Април.2009 во 16:39
Pak gi davaat na MTV sabajle vo 10.20. Sto mislete za niv. Gjorgi Kolozov, Senka, Goce, Vanco.... Sto mislete za ovaa plejada na Makedonski akteri? Steta sto eden od niv (prviot) ne e veke megju nas, golema zaguba neli.
Nekade procitav deka Senka Kolozova sprema nekoi novi prikazni i deka ona se pojavuva ne kako akter tuku kako urednik ili reziser kako se vika.
Vase mislenje za makedonskite prikazni?
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21884
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 17:04
Македонски народни приказни?   Со душа чекав да дојди четврток за да ги гледам. И сега ги обожавам. Интересни, хумористични и ептен поучни
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 17:59
kolku i da gi gledam ne mi se zdosadeni.Premnogu se poucni i dosta interesni.Gi imate i od sabajle vo 6 mislam deka i vo 10
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 21:56
Ги обожавави и сеуште ги обожавам. Растев со македонските народни приказни со Ѓорѓи и Шенка Колозови, Гоце, Ванчо и сеуште сакам да ги гледам.

Пред одреден период бев на една детска претстава "Рибарот и рипката" заедно со ученици од прво до трето одделение, во претставата глумеа Шенка и Ванчо и јас едноставно уживав многу, многу повеќе од учениците.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 22:07
Nesto sto ne propustav koga bev pomala,sega gi gledam koga ke imam vreme
Makedonskite narodni prikazni se nesto sto nikogas ne zdosaduva kolku i da gi gledas...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 10:57
Што да кажам,освен дека се нешто што колку и да го гледаш не здосадува,како што наведоа погоре..и јас растев со нив,и сега кога ги репризираат повторно со исто задоволство ги гледам..жал ми е многу за Колозов,што веќе не е меѓу нас,мислам дека никој нема да може да го замени во улогите на цар,чорбаџија,господар и сл..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 11:17
Никогаш нема да ми здосадат да ги гледам најсмешни ми се со Каскатијата,Жена инатчика
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 11:20
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1654
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 11:33
Некогаш ги снимав на видео за да ги гледам почесто. И сега ги гледам, но можам да речам дека се снимани премногу аматерски. Еве пример за двајцата каскатии:
Влегува Колозов на порта (онаа распаднатата), а кога си поаѓа, нема никаква порта. Вакви примери има многу.
Инаку приказната е после вестите во 10 часот, а репризата наутро во 6 и 20 минути.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 11:38
  Auuu na MTV 1 si gi gledam jas sekoja den,,,leleee kolku gi obozavamm premnogu!!!duri vise napamet gi znamтрепкањетрепкањетрепкање

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 13:09
makedonski narodni prikazni...edvaj cekam da pocnat i so relax si gi gledam
Кон врв
zaguben Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaguben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 13:10
jas ke pauziram edno vreme

za d a mi bidat pak interesni
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 19:20
Многу ѓи сакам, пред да ида у дучан кај десет сато обавезно глеам.И колку поиче ѓи глеа не ми са досадни а најпојќе го сака Коловозов и Гоце поготоо коај го играт ѓаоло натемаго, сос това очите исцрнети, се цепа од смеа.
Кон врв
GoXI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 105
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GoXI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 23:18
na mene najinteresna mi e pisman adzija. A na vas? A setetese malku.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.