IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Екологија
  Активни теми Активни теми RSS - Еколошка свест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Еколошка свест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 18:43
..pa i da si offtopic?
збунетост
ne znam shto tolku se zamarate so toa ,..pa duri i koga ste on,
...vi se tresat kolemata da ne ste sluchajno,..off.

намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 18:51
Не е офтопик детето. Остајте ми го на раатнамигнување

Ја би рекол, не како да имаме уште една, туку како да имаме уште две. смеење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 19:00
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Не е офтопик детето. Остајте ми го на раатнамигнување

Ја би рекол, не како да имаме уште една, туку како да имаме уште две. смеење
pa shto kazav jas?изненадување

..a, tek koga indija i kina ke mu ja ''raspalat'', tek togash ima da si naebe planetata...zemja.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6555
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 19:02
Originally posted by brza brza напиша:

..pa i da si offtopic?
збунетост
ne znam shto tolku se zamarate so toa ,..pa duri i koga ste on,
...vi se tresat kolemata da ne ste sluchajno,..off.

намигнување


не вреден
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
imdad Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Април.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај imdad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2013 во 14:51
Потребна ми је хитна помож. Ќе ве замолам да ми помогните

Спречување на еколошка катасрофа

1. Кој ја доживува загаденоста на животната средина?
2. Кои мерки спореед тебе треба да се преземаат за да се заштити животната средина од понатамошното уништување?
3. Кој треба да биде носител на активноста за заштита на животната средина на глобално ниво?
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2013 во 21:08
http://www.mkd.mk/svet/vesti/sega-e-i-oficijalno-zagadeniot-vozduh-e-glaven-predizvikuvach-na-rak-mnogu-povekje-od


..sega se na poteg drzavnite inspekciski organi,istite onie sto gi zatvoraa kafulinjata pocituvajki go doslovno "zakonot za pusenje....".Na red se fabrikite i pogonite nareceni fabriki...starite vozila bez EURO numero toa i toa...divite(legalno koristeni) deponii za smet i otpad na nekoi javni pretrijatija i se po red..do domasnoto kumbe na pregoreno ulje i PVC otpad.

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
miksajle Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miksajle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2014 во 16:11
Luge sto mislite za proektot Lukovo pole koj treba da se gradi vo mavrovskiot region, dali e dobro dali ke vlijae pozitivno vrz energetskata idnina na Makedonija?
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2014 во 23:32
...nema sansi da se gradi nisto poveke,taka da nisto ne mislam za Lukovo pole.bidete spokojni.намигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 23999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2015 во 12:31
Еколошка свест??

Па поминете на било кое излетничко место на кое сега за 1-ви мај имаше полу свадбен амбиент и ќе видите кои се гнасотии имаат оставено идиотите од луѓе тамо.

Тоа е, не се сите глупави и лесни како мене што кога ќе планинарам секогаш собирам барем пола ранец фолии од цигари, конзерви, лименки и најлони, а да не пишувам какви се гнасотии наоѓам плус.

Секој кој шета, барем едно најлонче ѓубре да собере секогаш, се ќе биде чисто и за мерак, ама за жал не е така.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2015 во 17:34
Еколошка свест е мислена именка за нашево подрачје,за жал.Сите ние читаме,слушаме по телевизиите дека оваа загаденост,озонски дупки кои предизвикаа огромни климатски промени,се  
последица на неодговорното однесување на луѓето и ништо не се прави во смисол будење.  Не Фикс,не си ги наметнувај на себе си тие епитети,туку напротив...кога секој позади себе би си го собирал отпадот,нашево поднебје би било многу,многу поубаво место за живеење.Но каде свеста не работи сама од себе,таму треба да се чепне на најсензитивното место *џебот* !
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1619
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2015 во 14:08


nema svest bez udiranje..

interesno za analizza,

neli?

iako ne sum po niv..
едно е - не се две
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42741
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2017 во 20:08
Меси знаеше да пише дека оние претходните читале низ форуми.
Гледајќи што си напишала,Тевдовски сигурно те има прочитано.

Па знаејќи у која бесвест сме околу еколошката свест ја лупна
акцизата за нафтата на база екологија.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.