IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Во здраво тело здрав дух
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во здраво тело здрав дух

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 21:05
jas vezbam NON-STOP....Prvo vezbam uste dodeka spijam...se prefrlam na edna strana,pa na druga strana..pa pernica megu noze (nova,uspesna tehnika,probajte)...pa glavata visi nadole od krevetot..kako i da e..edno 100-na vezbi pravam samo spiejki.Potoa stanuvam...sednuvam na foteljata i meditiram (umstveno vezbam) edno 2-3 casa....Posle mediacijata..se razgibavam malku so kolut napred..kolut nazad....pa cucnjevi..do 15-20....Doaga 12.00 casot i legnuvam na trosedot..u horizontala..vezbam so ocite i prstite na desnata raka...Ke go fatam dalecinskiot upravuvac i site programi (okolu 60-na) kolku sto gi ima na kablovskata gi vrtam napred-nazad...I taka edno 4-5 casa..(Makedonski prosek..mora da fatam)...Posle vezbite na prstite na desnata raka...doagaat na red prstite na levata raka..pa sednuvam pred pc-to i vezbam so niv...taka edno 6-7 casa...kao pomlad zabusavav..pa mesto da gi vezbam prstite na opstoprifateniot nacin so dalecinskiot upavuvac,ke izigrav edno 3-4 pati dzeben bilijard...i taka..Ama vidov nema rezultati...pa si rekov RE RAD i DISCIPLINA....i taka ...imase uste nekoi vezbi za pred spienje...ali ne sakam site tajni da vi gi otkrijam
VEZBAJTE DECA...VO ZDRAVO TELO-ZDRAV DUH
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2012 во 22:26
vo zdravo telo zdrav duh ali na mene ne mi se jade luk забава
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2012 во 00:21
,,,e navistina e mnogu korisen ,,,osobeno koga si kiven na nekoj/a ,,,,i mu dishesh ,,,pravac vo lice,,,,ангел,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 21:11
1 час дневно јавање на мојот омилен коњ Хектор до највисоката точка на Златибор ,ми го освежи и здравјето и телото и духот.
Ова е тоа што ми годи...три во едно!љубов
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 21:58
голема насмевка
Mozam da zamislam tek kolku konjot se osekja poosvezen, popreporoden, itn...
DeepBlue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 22:03
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

голема насмевка
Mozam da zamislam tek kolku konjot se osekja poosvezen, popreporoden, itn...

газење од смеење 

Не му беше лесно на него со толку туристи љубители на јавање,веруј ми.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 22:05
голема насмевка mislam, neli... fizicka aktivnost, cist vozduh, mir, ubavi pejsazi...

Ako ti so javanje taka se osekjas, od eden vikend... zamisli go nego, PUKA OD ZDRAVJE голема насмевка
DeepBlue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 22:16
Бога ми,јака му душа , еден се симнува,а друг се качува и така на секој час до крај на денот...да,пукаше од енергија и ич не му се познаваше замор...на коњот.голема насмевка
Само јас 5 дена го малтретирав,да не збориме за другите.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 07:50
Да ти подзавиди чоек...
Како почина дедо ми,останаа само спомени
и желба за јавање коњ.Онака како некој џамбаз
без седло и узди.И по толку години самата
помисла ми доаѓа као лексилиумче за душата и духот.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 16:43
Аааа без седло и узди никако,не сум до толку храбра.
А ти Орка што се секираш,нареден пат можеме заедно да одиме на јавање,еве Хектор ќе ти го позајмам,ќе му шепнам да биде добар со тебе.голема насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 19:09
Да било храброст арно,ама не еднаш дедо ми ќе речеше.
-Он дете детински му памет,ама ја по неговиот памет што одам па сега коњот вака уморен е.
Во тоа опкружување најверојато ќе го пикирам врвот.Кондиционо паднат сум за велосипед,
но пешачејќи сигурно би го освоил.Хектор раат од мене
би бил.Билетот за јавање го имаш ради поканата.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 19:48
Слушај го ти дедо ти и пешачејќи дојди до врвот,а таму ние ќе те пречекаме свежи и одморени,па ќе си направиме една фото сесија за паметење.задоволство
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 20:44
Падна договор!
Само да не е Хектор како пеперутките на Магаро.
И да посака да го сликам држејќи го на рака.
А ќе заборавев.Опремата за сликање и планински чај у термос ја носам.

Изменето од Орка - 15.Ноември.2017 во 20:44
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 20:25

i da si instaliras fotosop... oti i konjot kje treba da go nabildas, a bogami i shuma da nacrtas... Po toa poljanite Zlatiborski
DeepBlue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,143 секунди.