IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Во здраво тело здрав дух
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во здраво тело здрав дух

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 17:59
Ако не се вежба предницата богами знае да падне посебно после одредени "активности"во животот! 
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2005 во 12:38
А може и да се зајакне после истите активности! Само треба вежбање на активностите, а?
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2005 во 14:23
Само вежбање,вежбање и вежбање тоа му е мајката па полека се по ред ќе се зајакне!
 
П.С.И сексот е причинител на одлична кондициона форма!
Кон врв
Arhitekt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arhitekt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2005 во 14:32
Pa da ti kazam seksot e dosta dobar pricinitel na odlicna kondiciona forma
osobeno ako e nekoj kao mene(cel den i cela nokj crtam, pusam i pijam kafe)
Potpis....
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 17:27
тренираниот организам полесно се бори со болестите


ова е од лично искуство
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 11:51
АБЕ КАКО ДА НЕ РАЗБИРАТЕ ШТО ЗНАЧИ ИЗРЕКАВА

значи изрекава значи:
кога вежбате тогаш телото станува силно и полно со енергија, па подобро сте расположени и се осеќате позадоволни а и кога болестите ќе нападнат има со ќто да се борите


АЈДЕ СЕГА ДА ВЕ ВИДАМ СИТЕ ПО ПАНТАЛОНЧИЊА И МАИЧКИ
ТЕГОВИТЕ ВО РАКА (или кој што ќе најде) И.........

за прва вежба во почетен став....
еден-два, два-два, три-два.............

ТУКА ГЛЕДАЈ
ДА НЕ ТИ ДОЈДАМ ТАМУ ПА ПОСЛЕаааааа че видите вие.........
што е ова


Изменето од batt's
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2006 во 13:50
Баттс бејб што ми ти е
Кој сака да има здраво тело со навежбана става ок супер ..но кој не сака кога ќе го нападнат бубачињата ќе си лежи дома..
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2006 во 17:04
пробувам да испровоцирам....ама слабо нешто
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 21:19
so toa sto sme fizicki aktivni ni se zacvrsnuvaat muskulite ama i organizmot stanuva pootporen na bolesti. ova go zboram od iskustvo.

ajde koj saka da bide bolen???? da cujam
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 23:55
Ishranata e polovina zdravje...mnogu vnimavam i na ishranata i na aktivnosta
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2006 во 14:33
zdrava ishrana +fizicka aktivnost=odlicna kombinacija
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2006 во 15:08
kakva aktivnost?
sto vezbate?
a za ishranata nekoja nasoka za toa sto e zdravo.......
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 12:36
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Mnogu cesto go slusame ova i mnogu cesto uste mali ne ucele kako da postapuvame za da bideme zdravi!
Kolku ima vistina vo ova i sto se pravite vie za da se cuvstvuvate zdravi?!
 
Има голема вистина во тоа :)
 
Континуирано спортување , избор на спорт кој ви причинува задоволство ( да се опфати и менталната нега ), а не спорт кој го практикувал/а комшивката /јата , братучедот ,пријателот па по некое време да ви стане обврска и терет.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 13:49
Ubavo e da se prifati i sport koj predstavuva golem napor na pocetokot. Koga ke se pobedi pocetnata kriza se dobiva posilen psiholoski efekt.
no pain -no gain Smile
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.