IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Во здраво тело здрав дух
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во здраво тело здрав дух

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Во здраво тело здрав дух
    Испратена: 18.Октомври.2005 во 13:07
Mnogu cesto go slusame ova i mnogu cesto uste mali ne ucele kako da postapuvame za da bideme zdravi!
Kolku ima vistina vo ova i sto se pravite vie za da se cuvstvuvate zdravi?!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2005 во 13:16
Ima mnogu vistina barbi...
samoto razdvizuvanje na muskulite redovno vezbanje kako i pravilnata ishrana ne vodat kon zdravo telo, koga imame zdravo telo togash i zdrav i vesel dih zashto nishto podsvesno ne go maci
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2005 во 14:50
So ova se slozuvam.Dobrata ishrana redovnoto odrzuvanje na kondicijata,sportot te drzat vo odlichna forma.GO PRIMENUVAM.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2005 во 16:49
Zdravoto telo...
Nekogas mi e tesko ednostavno me faka mrza da vezbam,a mnogu e bitno...
Nekogas mi e tesko da pazam na ishranata,a i toa e bitno...
Nekogas ne me faka son,a i toa e bitno...
Nekogas sakam kafe,cigara,caska alkohol,a sepak ne sum sigurna dali e zdravo...
Svesna sum deka toa pogore e tocno,no ednostavno ponekogas begam od pravilata!?
Treba da e navika ,no sum dozvolila da mi pobegne od kontrola taa navika...
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2005 во 13:18
Utrovo pocnav po receptata,ke vidime kako ke teram!
Ah i ne e tolku lesno!
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2005 во 13:51

а дали би била толку добра да ја споделиш рецептата и со нас?

Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 15:30
Ne me biva ne sum od zbor...Prvo treba od cigarite da se otkazam,a posle ke pravime muabet za drugoto!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 11:51
Мислам дека редовното вежбање е поважно од диети и откажување од цигари. Ако не вежбам лошо ми влијае на секој начин. Кога вежбам лесно толерирам се останато: мрсни буреци, хамбургери од седмица, алкохол, стрес на работа...
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 14:32
Тука си во право!Спортот е највазната работа за одрзување на здравјето и кондицијата.Сепак ќе спомнам дека се разочарав во се*е со тоа дека одамна велам ќе ги оставам цигарите па некако не ми тргнува од рака!
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 14:40
Најлесно се оставаат цигарите кога ќе посегнеш по нив, само сети се на нас и форумов и речи си, еј, ами нели нон стоп велам, ќе ги оставам! И после здрав дух во живо тело :) :) :) 
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 14:50
barbi da doprinesam neshto so edna sliki4ka
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 15:03
Овој како да е во тоалет. Па тоа и не е толку здраво, премногу мускули, па бараат премногу храна, а ако еден момент се опуштиш, како не испеглани пижами   
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 15:05
ме изнасмеа супер е!
добар пример за еден вид на вежбање,обиди се и со други вежби!
Ме уништи со сликичкиве никако да почнам и со нив да парирам,но ќе дојде и тој ден!
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 15:08
Барби, според сликава и не ти треба вежбање, освен на предните амортизери, да не ти падне предницата.    
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.