IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Во здраво тело здрав дух
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во здраво тело здрав дух

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Во здраво тело здрав дух
    Испратена: 22.Ноември.2019 во 13:46
ма јок вежбање, од многу вежбање кила се добива... прочитав негде дека една чаша црвено вино е еднакво на 1 час теретана... па сега се префрлам на тој спорт.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2018 во 18:54
Jas se cuvstvuvam zdrava i sum zdrava.
Mnogu pravilna,redovna ,sveza,zdrava hrana.
Obrok neznam dali nekogas sum preskoknala.I sekoj den vareni jadenja svezi od toj den.
Mnogu ovosje i salati.
Si gi slusam potrebite na teloto .Nekoj meseci pijam sekoj den C vitamin.Nekoj meseci Magnezium sekoj den,nekogas OSHEE prekrasni polski pijaloci so aloe vera,kokos i site multivitaminski nivni mi se dopaagaat itnИзменето од lotus flower - 05.Ноември.2018 во 21:39
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2017 во 01:49
Jas mnogu vezbav ,mnogu godini.Sega sokovnikot mi e najdobar prijatel.
Mnogu svezo ovosje.
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2017 во 20:25

i da si instaliras fotosop... oti i konjot kje treba da go nabildas, a bogami i shuma da nacrtas... Po toa poljanite Zlatiborski
DeepBlue
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 20:44
Падна договор!
Само да не е Хектор како пеперутките на Магаро.
И да посака да го сликам држејќи го на рака.
А ќе заборавев.Опремата за сликање и планински чај у термос ја носам.

Изменето од Орка - 15.Ноември.2017 во 20:44
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 19:48
Слушај го ти дедо ти и пешачејќи дојди до врвот,а таму ние ќе те пречекаме свежи и одморени,па ќе си направиме една фото сесија за паметење.задоволство
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 19:09
Да било храброст арно,ама не еднаш дедо ми ќе речеше.
-Он дете детински му памет,ама ја по неговиот памет што одам па сега коњот вака уморен е.
Во тоа опкружување најверојато ќе го пикирам врвот.Кондиционо паднат сум за велосипед,
но пешачејќи сигурно би го освоил.Хектор раат од мене
би бил.Билетот за јавање го имаш ради поканата.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 16:43
Аааа без седло и узди никако,не сум до толку храбра.
А ти Орка што се секираш,нареден пат можеме заедно да одиме на јавање,еве Хектор ќе ти го позајмам,ќе му шепнам да биде добар со тебе.голема насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2017 во 07:50
Да ти подзавиди чоек...
Како почина дедо ми,останаа само спомени
и желба за јавање коњ.Онака како некој џамбаз
без седло и узди.И по толку години самата
помисла ми доаѓа као лексилиумче за душата и духот.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 22:16
Бога ми,јака му душа , еден се симнува,а друг се качува и така на секој час до крај на денот...да,пукаше од енергија и ич не му се познаваше замор...на коњот.голема насмевка
Само јас 5 дена го малтретирав,да не збориме за другите.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 22:05
голема насмевка mislam, neli... fizicka aktivnost, cist vozduh, mir, ubavi pejsazi...

Ako ti so javanje taka se osekjas, od eden vikend... zamisli go nego, PUKA OD ZDRAVJE голема насмевка
DeepBlue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 22:03
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

голема насмевка
Mozam da zamislam tek kolku konjot se osekja poosvezen, popreporoden, itn...

газење од смеење 

Не му беше лесно на него со толку туристи љубители на јавање,веруј ми.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 21:58
голема насмевка
Mozam da zamislam tek kolku konjot se osekja poosvezen, popreporoden, itn...
DeepBlue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 21:11
1 час дневно јавање на мојот омилен коњ Хектор до највисоката точка на Златибор ,ми го освежи и здравјето и телото и духот.
Ова е тоа што ми годи...три во едно!љубов
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.