IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - GP Australia
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

GP Australia

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: GP Australia
    Испратена: 27.Март.2009 во 17:59


Kruga      58 (307.574 Km)

Trening 1: Petok 27.3.2009, 02:30saat.
Trening 2: Petok 27.3.2009, 06:30saat.

Trening 3: Sabota 28.3.2009, 04:00saat.
Kvalifikacii: Sabota 28.3.2009, 07:00saat.

Trka: Nedela 29.3.2009. 08:00saat.

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 23:20

2009 FORMULA 1 ING AUSTRALIAN GRAND PRIX

( startni pozicii)

Pos No Driver Team Q1 Q2 Q3 Laps
1 22 Jenson Button Brawn-Mercedes 1:25.211 1:24.855 1:26.202 19
2 23 Rubens Barrichello Brawn-Mercedes 1:25.006 1:24.783 1:26.505 21
3 15 Sebastian Vettel RBR-Renault 1:25.938 1:25.121 1:26.830 21
4 5 Robert Kubica BMW Sauber 1:25.922 1:25.152 1:26.914 19
5 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 1:25.846 1:25.123 1:26.973 21
6 10 Timo Glock Toyota 1:25.499 1:25.281 1:26.975 19
7 3 Felipe Massa Ferrari 1:25.844 1:25.319 1:27.033 21
8 9 Jarno Trulli Toyota 1:26.194 1:25.265 1:27.127 20
9 4 Kimi Räikkönen Ferrari 1:25.899 1:25.380 1:27.163 21
10 14 Mark Webber RBR-Renault 1:25.427 1:25.241 1:27.246 20
11 6 Nick Heidfeld BMW Sauber 1:25.827 1:25.504 14
12 7 Fernando Alonso Renault 1:26.026 1:25.605 12
13 17 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:26.074 1:25.607 16
14 2 Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 1:26.184 1:25.726 15
15 1 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:26.454 no time 5
16 12 Sebastien Buemi STR-Ferrari 1:26.503 10
17 8 Nelsinho Piquet Renault 1:26.598 12
18 21 Giancarlo Fisichella Force India-Mercedes 1:26.677 10
19 20 Adrian Sutil Force India-Mercedes 1:26.742 9
20 11 Sebastien Bourdais STR-Ferrari 1:26.964 10


Изменето од blackeye - 28.Март.2009 во 23:21
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 12:40
Jenson Button Prvo mesto ne ocekuvav

1       Jenson Button       Brawn GP       1:34:15.784
2      Rubens Barrichello      Brawn GP      0.807
3      Lewis Hamilton      McLaren-Mercedes      2.914
4      Timo Glock      Toyota Racing      4.435
5      Fernando Alonso      Renault F1 Team      4.879
6      Nico Rosberg      WilliamsF1 Team      5.722
7      Sebastian Buemi      Scuderia Toro Rosso      6.004
8      Sebastien Bourdais      Scuderia Toro Rosso      6.298
9      Adrian Sutil      Force India      6.335
10      Nick Heidfeld      BMW Sauber F1 Team      7.085
11      Giancarlo Fisichella      Force India      7.374
12      Jarno Trulli      Toyota Racing      26.604
13      Mark Webber      Red Bull Racing      1 Runde zuruck
14      Sebastian Vettel      Red Bull Racing      2 Runden zuruck
15      Robert Kubica      BMW Sauber F1 Team      3 Runden zuruck
16      Kimi Räikkönen      Scuderia Ferrari      3 Runden zuruck
17      Felipe Massa      Scuderia Ferrari      Ausfall
18      Nelson Piquet Jr.      Renault F1 Team      Ausfall
19      Kazuki Nakajima      WilliamsF1 Team      Ausfall
20      Heikki Kovalainen      McLaren-Mercedes      Ausfall

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 12:54Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 13:30
za onie koi nemozea da stanat rano i da gledaat vo zivo
 
14:35 Формула 1 - ГН на Австралија - Мелбурн (р) na kanal 5..samo stavete na mute za da ne se nervirate so milenkoплазење
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 15:40
Двострука победа за Brawn GP

Британецот Jenson Button од тимот на Brawn GP е победник на првата трка во новата , 60-та сезона Формула 1, возена за ГН на Австралија.
На стазата во Мелбурн, Батон славеше пред клубскиот колега Рубенс Баричело.
Победата на британецот е сосема заслужена. Во водство беше од самиот старт на трката и до крај неговата позиција не беше загрозена.
Баричело трката ја започна од втората позиција,но по катастрофалниот старт ја загуби позицијата и падна на осмата позиција.На крај успеа да ја заврши трката на второто место благодарение на низа среќни околности( по негоголема%20насмевка)
Трет заврши Јарно Трули( Тојота) кој стартуваше од последното,20-то место,додека актуелниот шампион Луис Хамилтон ,за МекЛарен Мерцедес, заврши на четвртото место иако трката ја започна дури од 18-та позиција
Ферари и БМВ останаа без бодови,Фелипе Маса се откажа на 12 круга пред крај поради дефект на болидот, а Кими Раиконен ( несреќата на вековлутина) излета од стазата и мораше да се откаже.
Safety Car излегуваше неколку пати на стазата, а последен пат на само три круга пред крај на трката кога,во меѓусебен дуел се подбраа Sebastian Vettel  и  Robert Kubica,во моментот второ и трето пласирани.Бидејќи ниту едниот ниту другиот не попуштаа,на крајот и двајцата останаа без бодови голема%20насмевка


Резултати

1. Button Brawn GP 1h34:15.784

2. Barrichello Brawn GP + 0.807

3. Trulli Toyota + 1.604

4. Hamilton McLaren-Mercedes + 2.914

5. Glock Toyota + 4.435

6. Alonso Renault + 4.879

7. Rosberg Williams-Toyota + 5.722

8. Buemi Toro Rosso-Ferrari + 6.004

9. Bourdais Toro Rosso-Ferrari + 6.298

10. Sutil Force India-Ferrari + 6.335


Поредок на возачи


1. Button 10

2. Barrichello 8

3. Trulli 6

4. Hamilton 5

5. Glock 4

6. Alonso 3

7. Rosberg 2

8. Buemi 1

Поредок на конструктори


1. Brawn GP 18

2. Toyota 10

3. McLaren-Mercedes 5

4. Renault 3

5. Williams-Toyota 2

6. Toro Rosso-Ferrari 1

Изменето од Biba_G - 29.Март.2009 во 15:40
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 19:22
"Not since the French Grand Prix in 1954 has a team new to Formula One racing finished one-two on their debut. That day it was Juan Manuel Fangio and Karl Kling for Mercedes-Benz. This afternoon it was Jenson Button and Rubens Barrichello for Brawn-Mercedes..."
Или во слободен превод,нешто што одамна се нема случено се повтори.Па кога и само почеток е да се надеваме на една цела ваква сезона.

Кон врв
ayritonsenna Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ayritonsenna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 04:52
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

za onie koi nemozea da stanat rano i da gledaat vo zivo
<SPAN id=_ctl0_lblContent></SPAN> 

<SPAN>14:35 Формула 1 - ГН на Австралија - Мелбурн (р) na kanal 5..samo stavete na mute za da ne se nervirate so milenkoплазење</SPAN>


ej kuti puknav, abe kako mozat u kanal5 da se tolku glupi, treta godina po red ne true, ni odrza lekcja za svetckata ekonomska kriza nema zbor stvarno e ekspert covekot
"RACING IS IN MY BLOOD" Ayrton Senna
Кон врв
Derogaz Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Derogaz Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 17:28
Abe ostaj Kanal 5, Milenko,pa na kablovska gledaj kade sakas.......... najvazno od se SE VRATI ZAROT VO F1!!!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 20:01

Fri 16 March 2012
Practice 112:30 - 14:00
Practice 216:30 - 18:00
Sat 17 March 2012
Practice 314:00 - 15:00
Qualifying17:00
Sun 18 March 2012
Race17:00

Melbourne

Race Date:18 Mar 2012
Circuit Name:Albert Park
Number of Laps:58
Circuit Length:5.303 km
Race Distance:307.574 km
Lap Record:1:24.125 - M Schumacher (2004)
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
bohrmann_04 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bohrmann_04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 06:16
Golem pozdrav do MRTV so linkot:


List of 2012 TV Broadcasters
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2012 во 19:57
Originally posted by bohrmann_04 bohrmann_04 напиша:

Golem pozdrav do MRTV so linkot:


List of 2012 TV Broadcasters
ќути не ме потсеќај колку ни е патетична државава, мислам дека сме единствени на балканов што немаат пренос... а ко за беља, телевизиите кои пренесуваат, не се застапени кај нас
знае некој било каква странска програма што може да се следи со нашиве оператори???
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.