IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Брат Љубе на пазар кај Бранко
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Брат Љубе на пазар кај Бранко

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака Обратен редослед
MKD Fighter Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MKD Fighter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 22:59
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Љубе со самото кандидирање извршува налог на меѓународен фактор кој има срдечна подршка и одвнатре...
Тешко на нас ако им успее...
Како и да е човекот за да си го спаси газот ја продаде цела нација, а најмногу оние кои за него се молеа додека беше во затвор...
Jas mislam deka ova sto go pisuvas e edna opasna teza.
1. Ljube bese na prvata linija na frontot za vreme na konfliktot.
2. Ljube e prav makedonski borec za drzavnosta makedonska.
3. Dodeka Ljube vojuvase i ja branese cesta na Makedonecot, nekoj drug pravese proekt za zastita na Makedonskite proizvodi.
4. Nemoj da zaboravas deka Ljube ima 150 000 iskreni Makedonci koi go posddrzaa.
5. Najopasnoto sto go pisuvas e deka Ljube ja prodal Makedonskata nacija, a zaboravas deka Makedonija ne e Dpmne ili pak ne sakas da go znaes toj fakt, na krajot na kraistata Ljube da bese kandidat na pretpostavuvam opcijata sto ti ja branis ke osvoese 600000 glasa, ama se uplasija tie "umni" novovmrovci.
6. Makedonija znae, I Johan znae koj e Ljube i sto toj napravil za Makedonija.
Iskren Pozdarv
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 22:53
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Љубе со самото кандидирање извршува налог на меѓународен фактор кој има срдечна подршка и одвнатре...
Тешко на нас ако им успее...
Како и да е човекот за да си го спаси газот ја продаде цела нација, а најмногу оние кои за него се молеа додека беше во затвор...



За него се молеше цела   македонска јавност сем неколкумина политичари и тоа оние кои посакуваа од само на нив познати разлози да го нема во Македонија и оние кои го испратија а беа директно загрозени.
А, за Борците на Република Македонија од војаната 2001 во целост си во право од причина што сега дел од нив ги користи као параван а за останатите не ни споменува.
Палевме свеќи за него, а тој ............сега летна високо во облаците. Ги изневери своите.
Ама добар е бар пишува песни и пие старо вино. Нели му остана оноа од пред одењето во ХАГ.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 22:42
Љубе со самото кандидирање извршува налог на меѓународен фактор кој има срдечна подршка и одвнатре...
Тешко на нас ако им успее...
Како и да е човекот за да си го спаси газот ја продаде цела нација, а најмногу оние кои за него се молеа додека беше во затвор...
Кон врв
MKD Fighter Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MKD Fighter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 22:37
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Брат Љубе на пазар кај Бранко

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори, а СДСМ ги почна директните преговори и со Селмани



СДСМ ги почна директните преговори со Љубе Бошкоски и со Имер Селмани за поддршка на претседателските избори во вториот изборен круг, а коалициските партнери од власта, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори. Изминативе два дена се одржаа серија средби меѓу раководството на СДСМ и двајцата претседателски кандидати што не влегоа во вториот круг, како и меѓу Никола Груевски и Али Ахмети. Како „шлаг“ на преговарачката торта беше вчерашната средба меѓу Бошкоски и претседателот на државата Бранко Црвенковски, чие одржување беше потврдено, но од која изостанаа какви било официјални информации. Според неофицијални информации, средбата била планирана уште за завчера, но Бошкоски го промашил договорениот термин.

Неофицијално, од кабинетот на шефот на државата соопштија дека вчерашната средба била одржана по барање на Бошкоски, кој сакал да го информира претседателот за впечатокот околу изборната кампања и целиот изборен процес, но и за неговите идни политички планови. Од кабинетот велат дека воопшто не станало збор за тоа дали Бошкоски своите гласачи ќе ги пренасочи кон кандидатот на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, упатувајќи дека за ова прашање треба да се разговара на друго место. Во штабот на Бошкоски, за средбата владееше вистински молк. Изјава не сакаше никој да даде, а одделни најблиски соработници не знаеја дека воопшто се одржала таква средба. За синоќа беше најавена работна средба на Бошкоски со координаторите на општинските изборни штабови на која тема на расправа требаше да биде натамошната стратегија.


Извор ДНЕВНИК
Ljube, Imer, Nano, Miruse, site ovie ke ja dadat poddrskata ne po svoe ubeduvanje, tuku po nalog na megunarodniot faktor.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 22:04
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Орлов јас не говорам на памет...
Затоа и се изненадив кога го видов твојот пост , до толку те знам...




Да. Сепак мала отсутност. Во право си. Но нека стои така како е. Ако се корегира ќе се расипат многу други постови.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 21:51
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...


Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ. А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.




Мислам дека многу лошо ке помине со дијаспората, лугето се разочарани...
Јас ти тврдам дека твоите податоци од теренот се погрешни, ќе видиш многу бргу дека Љубе ќе ги подржи тие што го пратија во Хаг...
 
 
Хе, хе, ние во дијаспората со нетрпение го очекуваме да се појави ...
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 20:47
Орлов јас не говорам на памет...
Затоа и се изненадив кога го видов твојот пост , до толку те знам...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 20:22
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...


Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ. А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.




Мислам дека многу лошо ке помине со дијаспората, лугето се разочарани...
Јас ти тврдам дека твоите податоци од теренот се погрешни, ќе видиш многу бргу дека Љубе ќе ги подржи тие што го пратија во Хаг...



Бошковски во Хаг го испратија, Бранко Црвенковски, Владо Бучковски, Хари Костов и Љубчо Ѓоргиевски. Па, држи твојата претпоставка. Сепак нема да ги подржи овие од сегашнава власат.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 20:12
Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...


Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ. А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.




Мислам дека многу лошо ке помине со дијаспората, лугето се разочарани...
Јас ти тврдам дека твоите податоци од теренот се погрешни, ќе видиш многу бргу дека Љубе ќе ги подржи тие што го пратија во Хаг...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 20:06
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...





Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.
Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.
Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ.
А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.


Изменето од orlov - 26.Март.2009 во 20:09
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 20:00
brat Ljube e GORD I CESEN MAKEDONEC ............... ubavo kaza Orlov ....... nema da dozvoli glasovite da odat kaj barabi i bitangi ............. antiMAKEDONCI ............... BRAVO ZA BRAT LJUBE забаваголемо%20гушкање
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 19:50
Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...


Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 15:50
Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари.
Борците никогаш не се пазарат.
Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 12:39
bravo za brat Ljube ................ sekoj ima pravo na greska pa i pokajanie ....... a koj priznava deka se kae , nemu site grevovi mu se prosteni аплауз
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.