Испечати | Затвори го прозорот

Брат Љубе на пазар кај Бранко

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=18464
Датум на принтање: 05.Јули.2024 во 22:17
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Брат Љубе на пазар кај Бранко
Постирано од: kultuzin
Наслов: Брат Љубе на пазар кај Бранко
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 01:03
Брат Љубе на пазар кај Бранко

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори, а СДСМ ги почна директните преговори и со Селмани



СДСМ ги почна директните преговори со Љубе Бошкоски и со Имер Селмани за поддршка на претседателските избори во вториот изборен круг, а коалициските партнери од власта, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори. Изминативе два дена се одржаа серија средби меѓу раководството на СДСМ и двајцата претседателски кандидати што не влегоа во вториот круг, како и меѓу Никола Груевски и Али Ахмети. Како „шлаг“ на преговарачката торта беше вчерашната средба меѓу Бошкоски и претседателот на државата Бранко Црвенковски, чие одржување беше потврдено, но од која изостанаа какви било официјални информации. Според неофицијални информации, средбата била планирана уште за завчера, но Бошкоски го промашил договорениот термин.

Неофицијално, од кабинетот на шефот на државата соопштија дека вчерашната средба била одржана по барање на Бошкоски, кој сакал да го информира претседателот за впечатокот околу изборната кампања и целиот изборен процес, но и за неговите идни политички планови. Од кабинетот велат дека воопшто не станало збор за тоа дали Бошкоски своите гласачи ќе ги пренасочи кон кандидатот на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, упатувајќи дека за ова прашање треба да се разговара на друго место. Во штабот на Бошкоски, за средбата владееше вистински молк. Изјава не сакаше никој да даде, а одделни најблиски соработници не знаеја дека воопшто се одржала таква средба. За синоќа беше најавена работна средба на Бошкоски со координаторите на општинските изборни штабови на која тема на расправа требаше да биде натамошната стратегија.


Извор ДНЕВНИК



Коментари:
Постирано од: anakin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 01:10
abe
so ste cudni, nikoj nemoze da prodade glasovi
kje se najde saka glasaci koi kje prifatat
no na prsti se brojat
a i BRANKO voopsto nesaka FRCKO da e pretsedatel, samo mu smilisl plan kako da go izblamira



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: dras
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 01:19
....„ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори, а СДСМ ги почна директните преговори и со Селмани“....
... дали Буџаку вчера кажуваше вицови за предизборното коалицирање со ДПМНЕ,..... или тоа беше фрлена ракавица,....да не биде политичкиот пазар прескап,...ние немаме друга Македонија!?....


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 01:22
ma toa se samo sostanosi da si se narucaat i napijat zaedno i da se izblamiraat edni so drugi

NIKOJ GI NEMA GLASOVITE VO DZEPOT ZA DA MOZE NEKOMU DA GI POKLONI



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 01:49
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Од кабинетот велат дека воопшто не станало збор за тоа дали Бошкоски своите гласачи ќе ги пренасочи кон кандидатот на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, упатувајќи дека за ова прашање треба да се разговара на друго место.



Да бе, сигурно дека не станало збор, таман работа!
Вториот ден по изборите, брат Љубе поита баш кај Бране, за што?
“Да го информирал за впечатокот од изборната кампања...“???
Кога лажат, барем со усул нека е!
Што пазари ќе паднат деновиве...
Овие веќе ја кажаа цената: поддршка за претседател Албанец во 2014 година!
Многу ме копка... што нуди Бране за гласовите на Бошкоски?размислување



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 02:02
pak kje kazam
nekoj treba da gi ima kruskite
za da gi prodade na pazarot
голема%20насмевка


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 02:05
objasni mi
ako jas glasav za Boskovski
kako kje go prodade mojot glas
dali nekoj misli deka sum tolku udren vo tova tikvata da glasam za frckovski
so e ova????????
ne razbiram vasi insinuacii za nekavi dogovori
toj moze da se dogovori negovata zena i toj deka kje glasat za frcko
drugo???, jok dogovor



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 06:46
И пак пропаганда. Од министер за одбрана до осуденик во Хаг и национален херој. зарем заборавивме сите како нетака одамна Бошковски беше пречекан од истите тие кои сега го прават предавник во Хаг, па пречекан на аеродромот во Скопје. И сега за кратко време Љубе стана предавник.
Не рекле џабе Револуцијата си ги јаде децата. Кај нас пустата фотеља хероите ги прави предавници, предавниците стокмени во одредена коалиција од предавници стануваат херои.
Некако сите ние забораваме дека нема херои, нема предавници туку има фотељаши и властољубци. заборавивме дека не сакаат само пред избори и после патат од заборавеност до наредните избори.
За мене Бошковски не е нити предавник затоа што отишол на разговор кај Црвенковски, нити голем патриота кој многу ја сака Македонија затоа што беше во ВМРО, туку политичар кој се одредил да промени струка и од правник, па угостител да стане политичар, министер па сега и претседател. Секој има право на амбиција, дали ќе му се оствари ќе видиме.


-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 12:32

Го ценев многу Љубе како македонец и патриота,но сега гледајќи го залауфан и како држи говори мислам дека човекот ментално ејакулира и дека времето поминато во затвор во Хаг оставило последици на него.

Човекот не е истиот дефинитивно,а мене тотално ме разочара низ кампањата со неговите навреди на сметка на ДПМНЕ и Иванов.
 
Правејќи муабети со блиски пријатели за време кампањата,кои сакаа да гласаат за Љубе,на сите им се провлекуваше само една причина зошто би гласале за него за председател.
 
Затоа што бил во затвор и многу бил измачензбунетостзбунетостзбунетостWOWWW
 
Љубе потекнува од ДПМНЕ,и мислам дека колку и да се обидува да го смени текот на излавање на гласачи кои ги добил во првиот круг,да протечат во некое изворче мало во вториот круг,изворче контаминирано и презаситено со фекалии со цел да стане поголема река и тро да се прочисти од презагаденост која го контаминирала со години наназад,нема да успее.Бошковски според мене има една цел од резултатите на првиот круг за председателски избори.
Тој почна да ја планира својата идна политичка кариера(Моменталната во ДПМНЕ му е завршена)како некоја трета политичка опција покрај двета постојани Мастодонти од кои едниот со својата политичка врхушка сака да се престави како Т-Рекс,а всушност е Бронтосаурус со огромна тежина и 1 кг. мозок а другиот итар млад Велосираптор,нема да му успее во никој случај да кокетира со ни една страна преставувајќи се како Диносаурус од тешка категорија како предходните двајца.
 
Причината за тоа е горе-долу е иста за двете опции.
1.ДПМНЕ знае дека мнозинството гласови кои ги има освоено Бошковски потекнуваат од членови или симпатизери на ДПМНЕ,кои и доколку Бошковски би им сугерирал да гласаат за во случајов СДСМ(Кај нив прво појде на поклонение и коленичење,во МОМЕНТОВ СДСМ Е СЕ УШТЕ Бранче,и изговорите дека бил кај председателот заради тоа да го информира за изборите,кој е во заминување и за две недели ќе нема никаква политичка власт во ни една институција на системот освем партиска во СДСМ,се приказни за мали деца во кои само закоравени комуњари ќе поверуваат и тро гласачи кои во Бошковски гледаат како да им е тато и мама) нема да го сторат тоа,освем некои ептен неадоволници во партијата(ДПМНЕ)КОИ НЕ СЕ НАШЛЕ СЕБЕ СИ КАКО ДЕЛ ОД ДПМНЕ поради х причини,најмногу поради слабо образование и радикализам кој постои кај нив со надеш дека Бошковски би оформил Политичка Партија и би биле некое тркалце во неа.
Од ова може да се извлече заклучок дека ДПМНЕ и Груевски веќе го имаат прочитано како буквар Бошковски и доколку би паднал договор помеѓу нив за втор круг,тоа би било само верификација од страна на Бошковски и јавна поддршка од негова страна за Ѓорѓе Иванов.
Ќе треба да проголта голема кнедла во моментот кога ќе го изјави ова на телевизија,ама сатисфакција ќе му биде некое си директорско место од типот Агенција за заштита на авторски права,за елементарни непогоди,удар од гром,спречување на наезди од скакулци и комарци или слично во која ќе зема плата како директор во следните 10 години,турнат на страна како мало пиленце и потполно избришан од политичка карта на Македонија.
Доколку и не би се случило ова,мислам дека во ДПМНЕ  не се ни малку загрижени и не чувствуваат страв од Бошковски,се водат од тоа што Вмроовец си е Вмроовец,пак во старото седало ќе си дојде иако сакал да го растури и најмногу од нив ќе се покаат заради рољата НА БЛУДНИОТ СИН,секако после кнедлата која евентуално би ја голтнал големиот нивни бос во монентов Брат Љубе.
 
2.СДСМ (БРАНКО) го знае сево ова ,знае и дека колку и да прави коалиции за втор круг изборите се изгубени,ќе го намами Љубе да се обиде да делува и да се обиде да ги мобилизира  онај мал процент околу 10-15% според мене,гласачи не партиски определени кои гласале за Љубе во прв круг да го дадат гласот за Фрчко,и да се претстави себе си како спасител на СДСМ се со цел после изборниот пораз на Фрчковски да му биде уште повеќе отворена вратата кон председателското местенце на СДСМ,да се разбереме дека Бранче се интересира само за себе и дека не сака да помисли што би се случило со него доколку Фрчко по некое чудо стане председател,Бранче би пропаднал како политичка фигура,и да се обиде да изврши некои темелни промени во раководството на партијата,почнувајќи од општински комитети па се до подпредседатели на врвот на партијата,се со цел да ја зајакне партијата за следните парламентарни избори,дали ќе успее ќе покаже време.
Доколку Бошковски и не прифати да заигра на орото кое Бранче ќе  го засвири нема последици за него,ќе остане обидот негов и нормално ШЕФОТ е во право и тој знае се и како.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 12:39
bravo za brat Ljube ................ sekoj ima pravo na greska pa i pokajanie ....... a koj priznava deka se kae , nemu site grevovi mu se prosteni аплауз

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 15:50
Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари.
Борците никогаш не се пазарат.
Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 19:50
Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...




Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 20:00
brat Ljube e GORD I CESEN MAKEDONEC ............... ubavo kaza Orlov ....... nema da dozvoli glasovite da odat kaj barabi i bitangi ............. antiMAKEDONCI ............... BRAVO ZA BRAT LJUBE забаваголемо%20гушкање

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 20:06
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...





Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.
Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.
Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ.
А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 20:12
Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...


Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ. А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.




Мислам дека многу лошо ке помине со дијаспората, лугето се разочарани...
Јас ти тврдам дека твоите податоци од теренот се погрешни, ќе видиш многу бргу дека Љубе ќе ги подржи тие што го пратија во Хаг...


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 20:22
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...


Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ. А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.




Мислам дека многу лошо ке помине со дијаспората, лугето се разочарани...
Јас ти тврдам дека твоите податоци од теренот се погрешни, ќе видиш многу бргу дека Љубе ќе ги подржи тие што го пратија во Хаг...



Бошковски во Хаг го испратија, Бранко Црвенковски, Владо Бучковски, Хари Костов и Љубчо Ѓоргиевски. Па, држи твојата претпоставка. Сепак нема да ги подржи овие од сегашнава власат.



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 20:47
Орлов јас не говорам на памет...
Затоа и се изненадив кога го видов твојот пост , до толку те знам...


Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 21:51
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...


Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ. А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.




Мислам дека многу лошо ке помине со дијаспората, лугето се разочарани...
Јас ти тврдам дека твоите податоци од теренот се погрешни, ќе видиш многу бргу дека Љубе ќе ги подржи тие што го пратија во Хаг...
 
 
Хе, хе, ние во дијаспората со нетрпение го очекуваме да се појави ...
 
 


-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 22:04
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Орлов јас не говорам на памет...
Затоа и се изненадив кога го видов твојот пост , до толку те знам...




Да. Сепак мала отсутност. Во право си. Но нека стои така како е. Ако се корегира ќе се расипат многу други постови.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: MKD Fighter
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 22:37
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Брат Љубе на пазар кај Бранко

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори, а СДСМ ги почна директните преговори и со Селмани



СДСМ ги почна директните преговори со Љубе Бошкоски и со Имер Селмани за поддршка на претседателските избори во вториот изборен круг, а коалициските партнери од власта, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори. Изминативе два дена се одржаа серија средби меѓу раководството на СДСМ и двајцата претседателски кандидати што не влегоа во вториот круг, како и меѓу Никола Груевски и Али Ахмети. Како „шлаг“ на преговарачката торта беше вчерашната средба меѓу Бошкоски и претседателот на државата Бранко Црвенковски, чие одржување беше потврдено, но од која изостанаа какви било официјални информации. Според неофицијални информации, средбата била планирана уште за завчера, но Бошкоски го промашил договорениот термин.

Неофицијално, од кабинетот на шефот на државата соопштија дека вчерашната средба била одржана по барање на Бошкоски, кој сакал да го информира претседателот за впечатокот околу изборната кампања и целиот изборен процес, но и за неговите идни политички планови. Од кабинетот велат дека воопшто не станало збор за тоа дали Бошкоски своите гласачи ќе ги пренасочи кон кандидатот на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, упатувајќи дека за ова прашање треба да се разговара на друго место. Во штабот на Бошкоски, за средбата владееше вистински молк. Изјава не сакаше никој да даде, а одделни најблиски соработници не знаеја дека воопшто се одржала таква средба. За синоќа беше најавена работна средба на Бошкоски со координаторите на општинските изборни штабови на која тема на расправа требаше да биде натамошната стратегија.


Извор ДНЕВНИК
Ljube, Imer, Nano, Miruse, site ovie ke ja dadat poddrskata ne po svoe ubeduvanje, tuku po nalog na megunarodniot faktor.


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 22:42
Љубе со самото кандидирање извршува налог на меѓународен фактор кој има срдечна подршка и одвнатре...
Тешко на нас ако им успее...
Како и да е човекот за да си го спаси газот ја продаде цела нација, а најмногу оние кои за него се молеа додека беше во затвор...


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 22:53
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Љубе со самото кандидирање извршува налог на меѓународен фактор кој има срдечна подршка и одвнатре...
Тешко на нас ако им успее...
Како и да е човекот за да си го спаси газот ја продаде цела нација, а најмногу оние кои за него се молеа додека беше во затвор...



За него се молеше цела   македонска јавност сем неколкумина политичари и тоа оние кои посакуваа од само на нив познати разлози да го нема во Македонија и оние кои го испратија а беа директно загрозени.
А, за Борците на Република Македонија од војаната 2001 во целост си во право од причина што сега дел од нив ги користи као параван а за останатите не ни споменува.
Палевме свеќи за него, а тој ............сега летна високо во облаците. Ги изневери своите.
Ама добар е бар пишува песни и пие старо вино. Нели му остана оноа од пред одењето во ХАГ.



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: MKD Fighter
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 22:59
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Љубе со самото кандидирање извршува налог на меѓународен фактор кој има срдечна подршка и одвнатре...
Тешко на нас ако им успее...
Како и да е човекот за да си го спаси газот ја продаде цела нација, а најмногу оние кои за него се молеа додека беше во затвор...
Jas mislam deka ova sto go pisuvas e edna opasna teza.
1. Ljube bese na prvata linija na frontot za vreme na konfliktot.
2. Ljube e prav makedonski borec za drzavnosta makedonska.
3. Dodeka Ljube vojuvase i ja branese cesta na Makedonecot, nekoj drug pravese proekt za zastita na Makedonskite proizvodi.
4. Nemoj da zaboravas deka Ljube ima 150 000 iskreni Makedonci koi go posddrzaa.
5. Najopasnoto sto go pisuvas e deka Ljube ja prodal Makedonskata nacija, a zaboravas deka Makedonija ne e Dpmne ili pak ne sakas da go znaes toj fakt, na krajot na kraistata Ljube da bese kandidat na pretpostavuvam opcijata sto ti ja branis ke osvoese 600000 glasa, ama se uplasija tie "umni" novovmrovci.
6. Makedonija znae, I Johan znae koj e Ljube i sto toj napravil za Makedonija.
Iskren Pozdarv


Постирано од: Pacifist
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 23:28
edno prasanje za kultuzin :
Zosto glasacite na Lube ne mozat spored tebe da glasat za nekoj drug osven za Ivanov ????? ... cekam dobar odgovor ...


-------------
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 23:30
1. Беше на првата линија пред камерите...
2. Пред Љубе има илјадници кои животот го дале за Македонија , Љубе е само бледа копија човек кој само на СТОЛЧЕТО мисли...
3. Љубе не војуваше , види точка 1 (се сликаше пред камери, обичен циркузант)
4. Колку од тие 150000 има во моментов прашање е ( гледај јади Бурек на Јанко па ке ги слушнеш и во живо дел од тие 150000 што мислат во моментов за Љубе)..
5. Што би било кога би било не ме интересира (ВМРО направи одличен потег што не го кандидира , со тоа му остави простор да си го покаже вистинското ЛИЦЕ), Македонија не е ДПМНЕ и баш затоа мислам дека ја предаде Македонија...има и други партии кои не се ДПМНЕ и за кои го немам истото мислење како за Љубе...
6. Јохан знае и тоа многу добро и врз своја кожа...

ЉУБЕ ГО ПРОДАВА ЈОХАН, ОДБИВА ДА СВЕДОЧИ ВО ХАГ

Љубе Бошкоски одбива да сведочи во одбрана на Јохан Тарчуловски во Хаг.



Членови на адвокатскиот тим се револтирани што Бошкоски наместо да покаже поддршка и да се појави пред судот на статусната конференција која се одржа минатата недела, испратил само „загари“ кои ќе внимаваат што се ќе биде кажано.

Потврда за лошата соработка даде и адвокатката на Бошкоски, Едина Рашидовиќ - Бошкоски ќе сведочи ако тоа не е спротивно на неговите интереси, вели таа.

Извор СИТЕЛ....





Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 23:31
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

edno prasanje za kultuzin :
Zosto glasacite na Lube ne mozat spored tebe da glasat za nekoj drug osven za Ivanov ????? ... cekam dobar odgovor ...


Каде сум го рекол тоа???


Постирано од: Pacifist
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 23:34
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

edno prasanje za kultuzin :
Zosto glasacite na Lube ne mozat spored tebe da glasat za nekoj drug osven za Ivanov ????? ... cekam dobar odgovor ...


Каде сум го рекол тоа???
na eden mu replicirase deka glasovite na lube se vmrovski gllasovi i ne mozat da idat kaj drug kandidat ....


-------------
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related


Постирано од: MKD Fighter
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 23:37
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

1. Беше на првата линија пред камерите...
2. Пред Љубе има илјадници кои животот го дале за Македонија , Љубе е само бледа копија човек кој само на СТОЛЧЕТО мисли...
3. Љубе не војуваше , види точка 1 (се сликаше пред камери, обичен циркузант)
4. Колку од тие 150000 има во моментов прашање е ( гледај јади Бурек на Јанко па ке ги слушнеш и во живо дел од тие 150000 што мислат во моментов за Љубе)..
5. Што би било кога би било не ме интересира (ВМРО направи одличен потег што не го кандидира , со тоа му остави простор да си го покаже вистинското ЛИЦЕ), Македонија не е ДПМНЕ и баш затоа мислам дека ја предаде Македонија...има и други партии кои не се ДПМНЕ и за кои го немам истото мислење како за Љубе...
6. Јохан знае и тоа многу добро и врз своја кожа...

ЉУБЕ ГО ПРОДАВА ЈОХАН, ОДБИВА ДА СВЕДОЧИ ВО ХАГ

Љубе Бошкоски одбива да сведочи во одбрана на Јохан Тарчуловски во Хаг.



Членови на адвокатскиот тим се револтирани што Бошкоски наместо да покаже поддршка и да се појави пред судот на статусната конференција која се одржа минатата недела, испратил само „загари“ кои ќе внимаваат што се ќе биде кажано.

Потврда за лошата соработка даде и адвокатката на Бошкоски, Едина Рашидовиќ - Бошкоски ќе сведочи ако тоа не е спротивно на неговите интереси, вели таа.

Извор СИТЕЛ....
Kakov Sitel Kultuzin, MISLI slobodno, ke ostanes sam na forumov stitejki gi LAZOVITE od Dpmne.




Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 26.Март.2009 во 23:38
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

edno prasanje za kultuzin :
Zosto glasacite na Lube ne mozat spored tebe da glasat za nekoj drug osven za Ivanov ????? ... cekam dobar odgovor ...
Каде сум го рекол тоа???

na eden mu replicirase deka glasovite na lube se vmrovski gllasovi i ne mozat da idat kaj drug kandidat ....


Не сум го рекол тоа, си го извадил муабетот од контекст...

Може сум рекол дека повеќетоа гласови од Бошковски ќе се слеат на контото на ВМРО...
Неговото гласачко тело се најповеќе постари ВМРО-ци кои му оддадоа почит, меѓутао тоа е минато свршено време, така да Бошковски во моментот нема ниту 20000 гласа....
Се сеќаваш што се случи со ЉуБчо Татарот???
Епа исто е....кај се вратија гласовите од ВМРО НП???


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 13:56
Љубе Бошковски очигледно нема намера лесно да се откаже од својата матична партија нити да им дозволи на помладите да манипулираат со членовите на партијата. Колку ќе успее во своите намери времето ќе покаже.
http://www.novamakedonija.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=1&tabid=2&fCat=1&EditionID=352&top=1&ArticleID=21226 - Груевски нека си формира нова партија


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 13:59
ocigledno deka najavite koi doadjaat od PRETSEDATELOT Crvenkovski a vo vrska so predvremeni izbori vo Makdenija ne se samo prazni zborovi .....

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 15:02
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

1. Беше на првата линија пред камерите...
2. Пред Љубе има илјадници кои животот го дале за Македонија , Љубе е само бледа копија човек кој само на СТОЛЧЕТО мисли...
3. Љубе не војуваше , види точка 1 (се сликаше пред камери, обичен циркузант)
4. Колку од тие 150000 има во моментов прашање е ( гледај јади Бурек на Јанко па ке ги слушнеш и во живо дел од тие 150000 што мислат во моментов за Љубе)..
5. Што би било кога би било не ме интересира (ВМРО направи одличен потег што не го кандидира , со тоа му остави простор да си го покаже вистинското ЛИЦЕ), Македонија не е ДПМНЕ и баш затоа мислам дека ја предаде Македонија...има и други партии кои не се ДПМНЕ и за кои го немам истото мислење како за Љубе...
6. Јохан знае и тоа многу добро и врз своја кожа...

ЉУБЕ ГО ПРОДАВА ЈОХАН, ОДБИВА ДА СВЕДОЧИ ВО ХАГ

Љубе Бошкоски одбива да сведочи во одбрана на Јохан Тарчуловски во Хаг.



Членови на адвокатскиот тим се револтирани што Бошкоски наместо да покаже поддршка и да се појави пред судот на статусната конференција која се одржа минатата недела, испратил само „загари“ кои ќе внимаваат што се ќе биде кажано.

Потврда за лошата соработка даде и адвокатката на Бошкоски, Едина Рашидовиќ - Бошкоски ќе сведочи ако тоа не е спротивно на неговите интереси, вели таа.

Извор СИТЕЛ....







Нешто тука многу смрди.
Ама се се чини дека двата екс министра на МВР ќе најдадат заедничи јазик и кај Фрчкоски ете ти ги гласовите.
Така бар погоре е презентирано. А и зошто да не се верува? Пазарлук си е пазарлук. Кој даде повеќе. Се е чисто.
А, народт секако до 15.Септември 2009 година (според масонското сценарио) ќе издржи. А на
15.Септември се распушта парламентот и паѓа владата и ете ти нови вонредни Парламентарни избори.
Мора така инаку никогаш нема да ни дојде умот.

Народе среќно и памет у глава.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 17:52
Бошкоски е како да го наречам,еден просечен политички лидер(не е се уште но може да биде) како и многуте од политичката тиња во Македонија со исклучок на неколку политички лидери кои се јавиле на нашава сцена во овие 18 години назависност.
Мислам дека со ништо не докажал дека вреди како лидер,а за воља на вистината не му се дала шанса за да ги докаже своите способности.
 
Според мене човекот е неспособен за да биде лидер и да основа некоја посилна политичка опција кој би фигурирала како што тој сака да ја престави  како некој логичен избор на мешавина од патриотизам,умерен радикализам(ако постои таков) и примеси на некоја социјалистичка идеја.
Од тоа што сум го слушал од него порано и сега за време на кампањата пред првиот изборен круг,се ми се врти во глава дека неговото политичко убедување е склоно многу кон Национал Социјализам,а од историјата знаеме како завршија првите национал социјалисти а и тие што се уште се држат до таа политичка идеологија се на границите од политичките случувања во секоја современа држава.
 
Се поизгледно е дека во скоро време ќе оформи своја политичка опција со помош на членство кое ќе ја напушти ДПМНЕ,во знак на револт како незадоволници од таа партија.
Како што кажав во мојот предходен пост,главнината на тоа јадро на таа "Нова Партија" би било еден радикален елемент кој се уште постои во ДПМНЕ и покрај обидите од Груевски да се маргинализираат во партијата.
Како што видовме во овие 18 години,голем број на така наречени партиски незадоволници со лидерски способности кои беа едни од основачите на ДПМНЕ се отцепија од својата матична партија и формираа свои политицки опции,последен што го направи тоа беше екс председателот на ДПМНЕ и поранешен Премиер Лупчо Георгиевски со формирањето на својата ВМРО-НП која имаше големи амбиции на политичката сцена,почна со голема еуфорија а заврши неславно и во потполн мрак и тишина.Се уште постои но има многу мало членство и симпатизери кои се повеќе се наклонети кон ДПМНЕ.
 
Исто според мене го очекува и Бошковски доколку се обиде да го стори истото а ќе го стори бидејќи се вивна во височините во првиот круг благодарејќи најмногу според мене на фактот што ни крив ни должен беше во затвор во Хаг,други причини освем сожалување кај гласачите кои гласале за него не гледам.
Доколку сака да формира своја партија треба да го стори тоа што побрзо додека е свежо сеќавањето на народот за неговото лежење затвор и да не се пазари со своите гласови како да е сопственик на сите тие граѓани кои гласале за него и да не ги третира како дебили и малоумни и да се поклонува на Фрчко и Бранко,оти народот добро знае што тие двајца придонеле и како за Македонија.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 17:55
vistinata za toa koj kolku vredi e kazaa onie koi izlegoa i svojot glas go dadoa za nego na minatiot krug od pretsedatelski izbori ......... a brojkata ne e mala za da se protivime poradi individualni apatii poradi najavite deka kje pregovara so Branko Crvenkovski .. dali vaka kje razmisluvavme dokolku izlezese so soopstenie vo koe kje go povikase svoeto glasacko telo glasovite da gi dadat za kandidatot FIKUS ? .................

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 17:58
Прочитај го мојот предходен пост на темава и ќе ти се појасни таа опција што ја споменуваш.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 18:04
ednostavno me interesira od koga pocnavme da go ocenuvame politickiot kredibilitt na ludje vo koi do vcera se kolnevme pa duri i potpisuvavme peticii dodeka bese vo hag ..... me interesira , od koga individualnata netrpelivost stana kriterium za ocenka na politickiot kredibilitet na eden kandidat koj so prvoto pojavuvanje , samostojno , na nekoi izbori ,  doprinese da se sluci tolkav odliv na glasovi na partijata na vlast ? ......... znaes , vo stravot se golemi ocite голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 18:24
Вака прво не можеш да ја генерализираш работата и сите да ги преставуваш како луѓе што до вчера се колнеле во Бошковски.
 
Второ петицијата беше за негова поддршка и не гледам никаква врска на петицијата кој ја потпишав со две раце со неговата политичка способност да придонесе нешто за Македонија,едноставно му дадов подршка поради тоа што сметав дека не треба да биде во Хаг.
 
Трето.Немам никаква нетрпеливост кон Бошковски,дури ми е симпатичен,но тука се завршува мојата наклонетост кон него.
Според мене тој не е способен за да има некакво влијание на политичката сцена на Македонија и доколку направи своја партија.
Неговата политичка кариера повеќе би напредувала доколку би се вратил во ДПМНЕ,но очигледно е дека желбата за власт моментално му надвладеала над неговото разумно и реално гледање на работите.
 
Четврто.Многу ги мешаш лончињата во врска со мојата наводна политичка определеност и наклонетост кон ДПМНЕ.
Не сум член на ниедна политичка партија,тука се обидувам само да дадам некое реално политичко мое гледање на работите,така да не знам како би бил стравот кај мене голем и од кадезбунетостсмеење


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 18:29

Бошкоски е како да го наречам,еден просечен политички лидер(не е се уште но може да биде) како и многуте од политичката тиња во Македонија со исклучок на неколку политички лидери кои се јавиле на нашава сцена во овие 18 години назависност.

Мислам дека со ништо не докажал дека вреди како лидер,а за воља на вистината не му се дала шанса за да ги докаже своите способности.
 
Според мене човекот е неспособен за да биде лидер и да основа некоја посилна политичка опција кој би фигурирала како што тој сака да ја престави  како некој логичен избор на мешавина од патриотизам,умерен радикализам(ако постои таков) и примеси на некоја социјалистичка идеја. ( ako ne se lazam , i pogolemiot del od MKD revolucioneri bile  socijalisti намигнување )
 
 
jas ne generaliziram ............ nekoj drug go pravi toa голема%20насмевка


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 18:40
Очигледно Мирослав не се разбираме.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 19:07
site  pazari  sto  se  praveni  dosega  pomejdzu  politicari   ne  bile  so  cel  da  se  sprovede  ideologija   nego  za  da  se  zafati  stolica  za  da se  krade  pari.
       ako   uspeat    da  go  ubedat   narodot  da  se  smeni  imeto   vo  severna  makedonija  bi  postignale    cenet  uspeh   no   od   toj  predlogt  se  plasat  site  politicari   zasto  moze   da  dovede  do  grajdzanski  nemir.
 
     CELIOT   DOGOVOR-PAZAR   MOZE  DA  PADNE  VO  VODA  SAMO  AKO   GRUJOSKI   VETI  DEKA   SO  IVANOV  KE  RASPISAT   REFERENDUM  ZA  IMETO  SO  STO  SITE  KE  SE  IZJASNAT  DALI  SAKAAT  PROMENA.
  a  sto  se  odnesuva  do  vistina  za  sansite  za  promena  na  imeto   obrazovaniot   svet  saka  da  se  promeni  i  na  nikoj  ne  mu  smeta  severna  makedonija  za  sekakva  upotreba  no  lujdzeto  sto  se  zadoeni  so  prikazni  od  goce  delcev  i  nikola  karev  nemozat  da  zamislat   da  se  vikame  severna  makedonija   -  STO  ZNACI  DODEKA  E  ZIVA  TAA  GENERACIJA  DA  OCEKUVAME  SAMO  KONFLIKTI  SO  GRCIJA  I  BESPREKORNA  NAPNATOST  VO  VRSKA  SO  IMETO-treba  da  svati  taa  generacija  deka  ne  menuvajneto  na  imeto  znaci   sakajne  da  se  vrati  teritorijata  vo  grcka  a  toa  znaci  mozna  vojna   . NO  JAS  SE  PRASUVAM  KADE   BEA  TIE  DA  JA  BRANAT  MAKEDONIJA  VO  2001  -TIE  SEDEA  VO  SVOITE   FOTEJLI  PRET  TV   I   VOOPSTO   NE  GI  INTERESIRASE  TOK  KONFLIKT.  pa  taka  sega  tie   so  koj  pamet  mislat  da  go  vratat  delot   vo  grcka  koga  ne  se  sposobni  da  go  docuvaat  i  toj  sto  go  imaat.BI  NI  SE  TRGNAL   OD  GLAVA  GOLEM  PROBLEM  KOGA  KE  SE  SMENI  IMETO.


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 19:20
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

vistinata za toa koj kolku vredi e kazaa onie koi izlegoa i svojot glas go dadoa za nego na minatiot krug od pretsedatelski izbori ......... a brojkata ne e mala za da se protivime poradi individualni apatii poradi najavite deka kje pregovara so Branko Crvenkovski .. dali vaka kje razmisluvavme dokolku izlezese so soopstenie vo koe kje go povikase svoeto glasacko telo glasovite da gi dadat za kandidatot FIKUS ? .................



Ако јас те принудам да кажеш дека Јас вредам а ти си зависен од мене, Ти што ќе сториш?



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 19:20
moze li malku pokomplicirano te molam ? голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 19:24
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

moze li malku pokomplicirano te molam ? голема%20насмевка



На кого тоа? На dejanpp или на мене. Прашувам за да знам дали да реплицирам или?



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 19:29
pa mene ............ nekako ne go razbrav ona okolu zavisnosta голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: rabani
Датум на внесување: 28.Март.2009 во 16:12
brat ljube ne e nacional socialist kako shto mnogumina pishuvaat na forumot
brat ljube veke na teren ekipora chlenstvo za partija
sakale ili ne sakale od vmro ili sdsm da prifatat toa e toa
desen center e ideoloshkata matrica
od sdsm preku ncdp pa vo vmro se prefrlija komunictite
rezultat na toa e potrebata za nov politichki faktor, od nezadovolnite vmrovci i armiskite i policiski veterani
vcera go gledav nikola na kanal 5 koj kaza deka definitivno se otkazal od zakon za branitelite(vo milenko nedelkovski show)
ako pobedi vmro na predvremeni izbori,brat ljube ke bidi vo koalicija so niv,ako pobedi sdsm , togash ke bidi vo koalicija so niv
liberal demokratite se legitimiraa povtorno so 4.5% od izbirachite
mozna e i koalicija so niv
taka da branko nema da bidi golemiot shef
brat ljube i ldp imaat glasovi kolku sdsm
toa e fakt
ima tret blok vo makedonija
i kaj albancite i kaj makedoncite
a ni sdsm ni vmro ne go sakaat toa
inaku jas kako borec ke go poddrzam brat ljube vo nova partija
kako shto vo vmro se zemaat pristapnici taka se zemaat i ispisnici

-------------
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII


Постирано од: rabani
Датум на внесување: 28.Март.2009 во 16:21
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...


Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ. А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.




Мислам дека многу лошо ке помине со дијаспората, лугето се разочарани...
Јас ти тврдам дека твоите податоци од теренот се погрешни, ќе видиш многу бргу дека Љубе ќе ги подржи тие што го пратија во Хаг...
borecot e vo pravo za boprecot koj se vrati od hag
imam rodnini od avstralija, kade brat ljube poseduva najvisok rejting
ima i poddrshka od pravoslavnoto i od protestantskoto lobi vo avstralija preku danail den donchev, kako i od makedonskite protestanti
ima i konsultacii so borcite vo prilep
ova se informacii od prva raka
ili dijasporata ke go vrazumi nikola ili ke mu gi skrati finansiskite donacii

-------------
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 21:16
Originally posted by rabani rabani напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...


Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ. А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.




Мислам дека многу лошо ке помине со дијаспората, лугето се разочарани...
Јас ти тврдам дека твоите податоци од теренот се погрешни, ќе видиш многу бргу дека Љубе ќе ги подржи тие што го пратија во Хаг...
borecot e vo pravo za boprecot koj se vrati od hag
imam rodnini od avstralija, kade brat ljube poseduva najvisok rejting
ima i poddrshka od pravoslavnoto i od protestantskoto lobi vo avstralija preku danail den donchev, kako i od makedonskite protestanti
ima i konsultacii so borcite vo prilep
ova se informacii od prva raka
ili dijasporata ke go vrazumi nikola ili ke mu gi skrati finansiskite donacii




Taka e borecu. Vo pravo si. Samo ovie anti patriotive ne znaat shto e vojna i drugar ili soborec od vojna.
Tie koga begaa, begaa od stravot da go pochuvstvuvaat mirisot na BARUTOT. A, sega se najgolemi nacional patrioti.



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: MKD Fighter
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 23:21
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Брат Љубе на пазар кај Бранко

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори, а СДСМ ги почна директните преговори и со Селмани



СДСМ ги почна директните преговори со Љубе Бошкоски и со Имер Селмани за поддршка на претседателските избори во вториот изборен круг, а коалициските партнери од власта, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори. Изминативе два дена се одржаа серија средби меѓу раководството на СДСМ и двајцата претседателски кандидати што не влегоа во вториот круг, како и меѓу Никола Груевски и Али Ахмети. Како „шлаг“ на преговарачката торта беше вчерашната средба меѓу Бошкоски и претседателот на државата Бранко Црвенковски, чие одржување беше потврдено, но од која изостанаа какви било официјални информации. Според неофицијални информации, средбата била планирана уште за завчера, но Бошкоски го промашил договорениот термин.

Неофицијално, од кабинетот на шефот на државата соопштија дека вчерашната средба била одржана по барање на Бошкоски, кој сакал да го информира претседателот за впечатокот околу изборната кампања и целиот изборен процес, но и за неговите идни политички планови. Од кабинетот велат дека воопшто не станало збор за тоа дали Бошкоски своите гласачи ќе ги пренасочи кон кандидатот на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, упатувајќи дека за ова прашање треба да се разговара на друго место. Во штабот на Бошкоски, за средбата владееше вистински молк. Изјава не сакаше никој да даде, а одделни најблиски соработници не знаеја дека воопшто се одржала таква средба. За синоќа беше најавена работна средба на Бошкоски со координаторите на општинските изборни штабови на која тема на расправа требаше да биде натамошната стратегија.


Извор ДНЕВНИК
Najdobro nesto sto moze da is se sluci na opozicijata e Dui i Imer Selmani da go poddrzat Djole WHO. Samo tka ke svati makedonskiot narod deka e se Monti Pajton vo drzavava. Kade ste Makedonci?


Постирано од: rabani
Датум на внесување: 31.Март.2009 во 16:44
Originally posted by MKD Fighter MKD Fighter напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Брат Љубе на пазар кај Бранко

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори, а СДСМ ги почна директните преговори и со Селмани



СДСМ ги почна директните преговори со Љубе Бошкоски и со Имер Селмани за поддршка на претседателските избори во вториот изборен круг, а коалициските партнери од власта, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори. Изминативе два дена се одржаа серија средби меѓу раководството на СДСМ и двајцата претседателски кандидати што не влегоа во вториот круг, како и меѓу Никола Груевски и Али Ахмети. Како „шлаг“ на преговарачката торта беше вчерашната средба меѓу Бошкоски и претседателот на државата Бранко Црвенковски, чие одржување беше потврдено, но од која изостанаа какви било официјални информации. Според неофицијални информации, средбата била планирана уште за завчера, но Бошкоски го промашил договорениот термин.

Неофицијално, од кабинетот на шефот на државата соопштија дека вчерашната средба била одржана по барање на Бошкоски, кој сакал да го информира претседателот за впечатокот околу изборната кампања и целиот изборен процес, но и за неговите идни политички планови. Од кабинетот велат дека воопшто не станало збор за тоа дали Бошкоски своите гласачи ќе ги пренасочи кон кандидатот на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, упатувајќи дека за ова прашање треба да се разговара на друго место. Во штабот на Бошкоски, за средбата владееше вистински молк. Изјава не сакаше никој да даде, а одделни најблиски соработници не знаеја дека воопшто се одржала таква средба. За синоќа беше најавена работна средба на Бошкоски со координаторите на општинските изборни штабови на која тема на расправа требаше да биде натамошната стратегија.


Извор ДНЕВНИК
Najdobro nesto sto moze da is se sluci na opozicijata e Dui i Imer Selmani da go poddrzat Djole WHO. Samo tka ke svati makedonskiot narod deka e se Monti Pajton vo drzavava. Kade ste Makedonci?

ama posle izbori dui i selmani ke mu odnesat smetka na koljo, ama smetkata ke e na smetka na celiot narod a ne samo na vmro

-------------
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 31.Март.2009 во 18:13
Originally posted by MKD Fighter MKD Fighter напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Брат Љубе на пазар кај Бранко

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори, а СДСМ ги почна директните преговори и со Селмани



СДСМ ги почна директните преговори со Љубе Бошкоски и со Имер Селмани за поддршка на претседателските избори во вториот изборен круг, а коалициските партнери од власта, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори. Изминативе два дена се одржаа серија средби меѓу раководството на СДСМ и двајцата претседателски кандидати што не влегоа во вториот круг, како и меѓу Никола Груевски и Али Ахмети. Како „шлаг“ на преговарачката торта беше вчерашната средба меѓу Бошкоски и претседателот на државата Бранко Црвенковски, чие одржување беше потврдено, но од која изостанаа какви било официјални информации. Според неофицијални информации, средбата била планирана уште за завчера, но Бошкоски го промашил договорениот термин.

Неофицијално, од кабинетот на шефот на државата соопштија дека вчерашната средба била одржана по барање на Бошкоски, кој сакал да го информира претседателот за впечатокот околу изборната кампања и целиот изборен процес, но и за неговите идни политички планови. Од кабинетот велат дека воопшто не станало збор за тоа дали Бошкоски своите гласачи ќе ги пренасочи кон кандидатот на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, упатувајќи дека за ова прашање треба да се разговара на друго место. Во штабот на Бошкоски, за средбата владееше вистински молк. Изјава не сакаше никој да даде, а одделни најблиски соработници не знаеја дека воопшто се одржала таква средба. За синоќа беше најавена работна средба на Бошкоски со координаторите на општинските изборни штабови на која тема на расправа требаше да биде натамошната стратегија.


Извор ДНЕВНИК
Najdobro nesto sto moze da is se sluci na opozicijata e Dui i Imer Selmani da go poddrzat Djole WHO. Samo tka ke svati makedonskiot narod deka e se Monti Pajton vo drzavava. Kade ste Makedonci?



ухлутинаОвој филм во кој си влегол течко дека ќе го гледаме. Не оти не сме сакале, туку затоа што сеуште нема родено таков режисер.
А твојата замисла во слободен превод ја гледам како клетва и тоа доста голма и гласно искажана нешто во смисол: ,,ДА ДАДЕ ГОСПОД СВИЊА ВО ЏАМИЈАТА НА АЛИ ДА ВЛЕЗЕ,,.  Арно ама, свињата во џамијата ќе влезе и али и неговите ќе ја изедат а за кољо наш нема ништо да остане и народот пак незадоволен. намигнувањеголема%20насмевкагазење%20од%20смеење



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: rabani
Датум на внесување: 31.Март.2009 во 19:31
koljo i ahmeti se dogovorija za sorabotka , duri i za vo struga
sega makedoncite namesto za fiat canovski treba da glasaat za merko, koj sakashe da go turka parkot na poezijata vo struga i vo chij mandat makedoncite redovno dobivaat kotek vo srednite uchilishta vo struga
aferim brat koljo,
ashkolsum

-------------
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk