IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - КАДЕ СТЕ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАДЕ СТЕ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 20>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2006 во 20:20
Во Италија ама уште некој ден, е после малку МК, па повторно овде:)Како и да е ми недостасува мојот дом и мојата фамилија :(
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2006 во 01:57
momentalno vo sidnej,a letoska vo mkd
dudenz
Кон врв
jorgo_g Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Март.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jorgo_g Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2006 во 00:39

ciao Natalija jas u slovenija,a ti?

 

Кон врв
preselnica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 17:43
Zdravo, jas sum Makedonka vo Spanija, na jugot, dali ima nekoj drug makedonec vo blizina zaradi kontaktiranje.Ima bugari ovde, no ne sum sretnala makedonci, a bi sakala da sretnam.Pozdrav
preselnica
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 17:49

 

KAKO E SPANIJA STO PRAVIS TAMU RABOTIS LI? 



Изменето од angelwings
Кон врв
preselnica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 12:50

ziveam tuka i rabotam, da.....

sakam da zapoznaam makedonci, prilicno gi nema tuka, site se vo amerka, germanija, anglija...tuka vo spanija gi nema...aj se andevam deka ke sretnam nekoj

 

 

preselnica
Кон врв
Sister Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sister Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 13:02
so ke ti se begaj podaleku od niv!

Wish your girlfriend was hot like meee!!!
Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 15:44
Zdravo na site!!   Jas sum od Kavadarci, no ziveam i rabotam vo Spanija - dole jugot, Malaga.....Dali ima nekoj Makedonec vo blizina???
Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2006 во 16:14
Originally posted by brmm brmm напиша:

Originally posted by Viktorija Viktorija напиша:

STO NEDOSTASUVA MAK DA BIDE U EUROPA!

1.RESPEKT-PONASANJE!

2.CISTOKA NIZ GRADOVITE; I SELATA!

3MALOGRAGANSTVO TIE NE SAKAT; NA PRIMER REKLA-KAZALA!

4.DA SE RABOTI SEKOGAS I SO PEDANTNOST!

5.SEKOJ DA SI GO GLEDA SVOJOT ZIVOT; A NE TUGIOT: I MNOGU DRUGI RABOTI; A VIE PRED SE TOA GO NEMATE NI PAK KE GO IMATE;  DOBIVTE STATUS; NO TOA NE ZNACI DEKA I STE VLEGLE VO EUROPA; ZALAM TO TAKA E:

Ïàê ìîðàì äà òè óêàæàì íà íåøòî.... Ïðâî îä ïîëèòèêà íå çíàåø ìíîãó..÷åê ÷åê íå ìíîãó íåãî È×...

1.Çàìèñëè êîëêó íå ðåñïåêòèðà öåë ñâåò..çà åäíà ÌÊ ìàëà íèêàêâà  ñå âîäàò 300 ïîëèòèêè âî ñâåòîò, ñå ïðàâàò âî¼íè íà áàëêàíîò...Ð 24;çìèñëè êîëêó âðåäèìå çà äðóãèòå îä òóêà, è øòî çíà÷è ðåñïåêò.

2.×èñòîà õàõõà, êîãà Õîëàíäè¼à Ãðöè¼à è óøòå íåêî¼ ïîíå÷èñòè çåì¼è å áèäàò ïî÷èñòè îä ÌÊ òîãàø ìîæå çà îâà äà ðàçãîâàðàì å....àìà ñìåøíî å

3 ÀÀÀÀ äà çà ðåêëà êàçàëà Åâðîï¼àíèò å ïðàâàò àíêåòè õàõà è îâà å ñìåøíî (no coment ) just  ( äà òè óêàæàì íà òâîåòî "Ãîëåìîãðàƒ ;àíñòâî"øòî èñôðëà îâàêâè ðå÷åíèöè.

4. Çà ðàáîòà òî÷íî äåêà âî Ìê íå ñå ðàáîòè ìíîãó, íî òîà ñå äðóãè ôàêòîðè ïîëèòè÷êè êî¼ âåðóâàì íå ãè ðàçáèðàø, à äåêà ñå ñàêà äà ñå ðàáîòè ñå ñàêà..

Äà ðåäàì 5 òî ?... ༠óøòå íåøòî..

Åó å òîëêó êðåôêà, øòî àêî ïðèìè óøòå åäíà òóðà íà äðæàâè çà ÷ëåíêè è íå çíààò äàëè å îïñòàíå à äàëè å ñå ðàñòóðè....Åä&# 229;í õàîñ ó ôðàíöè¼à è öåëàòà ñå çäðìà, ê༠íàñ òåíêîâè ïóêàà ïà íèøòî... óóóóó àìà Åó å èìàìå... õàõàõà

À¼ íå ðåäàì óøòå çø å òå çàìèñëàì ìíîãó, å ñå âðàòèø ó ÌÊ , ïîñëå ¼à êðèâ

 

Ne si vo pravo decko, za MKD ne se vodat nikakvi vojni, MKD ne a znaat kade e na mapata,Viktorija ima pravo....A za toa rekla-kazala, toa e taka u Makedonija, izvini, ama Viktorija ima pravo!!!

Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
teona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Април.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 16:00

zdarvo i od mene
od pred godina i nekoj mesec,novoto mesto na ziveenje mi e Hagen-Germanija i iskreno receno,edvaj cekam da pomine mesecov,za da si pojdam Mak.i da si gi vidam moite najbliski so gi ostaviv tamu.Tie se edinstvenoto so mi nedostasuva,dobro sega,ako go izostavime na pr.burekot,zs so ajvar sum snabdena 
Za Ger.mozam samo da recam,deka sepak ne cvetaat ni ovde rozi,kako sto mnogumina seuste vo Mak go mislat toa i mene mi smeta mnogu koga ke mi recat,eh,Germanci ste vie,imate pari,pouboo ziveete tamu.Iskreno receno,poubav i posloboden zivot od Mak.nema,mozebi stvarno nedostasuvaat poveke pari,ama kade gi ima pak visok denesno vreme.Ovdesniot zivot,mozebi e poinakov i poubav za nekoi raboti,ama polesen pobogat i poubav vo se,vo nikoj slucaj.Ama,se si ima svoja cena,pa taka i ziveenjeto nadvor od rodniot kraj.Ne veruvam deka nekade postoi sovrseno mesto na ziveenje,mozebi covek treba sam da si go stvori,so bi se reklo,zivotot ke ti bide takov kako sto ke resis da go zivees..
bidi mi pozdravena Makedonijo,pa se gledame za nekoe vreme

kako da sonuvam za idninata,koga site okolu mene hrcat...
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 18:35
ja dann mal gruesse nach hagen......
Кон врв
Мече Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2006
Локација: Marshall Islands
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мече Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 18:47

Servus!

Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2006 во 00:12
ja sum u burundi i ne mi e lesno,ama koga cetam kako e, u makedonija mi olesnuva pomalko

Изменето од that's me
Кон врв
Gorgice Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorgice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2006 во 15:42

Originally posted by natalija natalija напиша:

Êàäå ñòå Ìàêåäîíöè øèðóì ñâåòîò?

KOLKAV E BROJOT NA ISELENITE MAKEDONCI VO KANADA,I DALI PRAVATA NA MAKEDONCITE SE ISPOLNETI?

goko
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.