IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - КАДЕ СТЕ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАДЕ СТЕ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
Автор
Порака
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 17:47
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

abe so da se trudam....uste imam samo 15 godini....taka da...kolku i da se trudam....:/

aliii se raasprasuvam za sekoja moznost....

a ti Ghost so prajs? daj aj pomagaj.....

mlada si uste za zaminuvanje sama tamu... za sega edinstven nacin za da zamines vo canada so 15 god ti e ako imas nekoj rodnina tamu, pa toj da te posvoi sfakas?? razmisli za toa ako imas sepak nekogo tamu...

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2006 во 07:49
Catalunya!!!!
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 21:19
Originally posted by Viktorija Viktorija напиша:

STO NEDOSTASUVA MAK DA BIDE U EUROPA!

1.RESPEKT-PONASANJE!

2.CISTOKA NIZ GRADOVITE; I SELATA!

3MALOGRAGANSTVO TIE NE SAKAT; NA PRIMER REKLA-KAZALA!

4.DA SE RABOTI SEKOGAS I SO PEDANTNOST!

5.SEKOJ DA SI GO GLEDA SVOJOT ZIVOT; A NE TUGIOT: I MNOGU DRUGI RABOTI; A VIE PRED SE TOA GO NEMATE NI PAK KE GO IMATE;  DOBIVTE STATUS; NO TOA NE ZNACI DEKA I STE VLEGLE VO EUROPA; ZALAM TO TAKA E:

Пак морам да ти укажам на нешто.... Прво од политика не знаеш многу..чек чек не многу него ИЧ...

1.Замисли колку не респектира цел свет..за една МК мала никаква  се водат 300 политики во светот, се прават војни на балканот...Размисли колку вредиме за другите од тука, и што значи респект.

2.Чистоќа хахха, кога Холандија Грција и уште некој понечисти земји ќе бидат почисти од МК тогаш може за ова да разговараме....ама смешно е

3 АААА да за рекла казала Европјаните прават анкети хаха и ова е смешно (no coment ) just  ( да ти укажам на твоето "Големограѓанство"што исфрла овакви реченици.

4. За работа точно дека во Мк не се работи многу, но тоа се други фактори политички кој верувам не ги разбираш, а дека се сака да се работи се сака..

Да редам 5 то ?... ај уште нешто..

Еу е толку крефка, што ако прими уште една тура на држави за членки и не знаат дали ќе опстане а дали ќе се растури....Еден хаос у франција и целата се здрма, кај нас тенкови пукаа па ништо... ууууу ама Еу ќе имаме... хахаха

Ај не редам уште зш ќе те замислам многу, ќе се вратиш у МК , после ја крив

Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 21:32
Originally posted by Viktorija Viktorija напиша:

5.SEKOJ DA SI GO GLEDA SVOJOT ZIVOT; A NE TUGIOT: I MNOGU DRUGI RABOTI; A VIE PRED SE TOA GO NEMATE NI PAK KE GO IMATE;  DOBIVTE STATUS; NO TOA NE ZNACI DEKA I STE VLEGLE VO EUROPA; ZALAM TO TAKA E:

А и штом кажуваш за нас македонците ( А ВИЕ ..... ) мислам дека немаш право да се кажуваш дека си македонка и дека воопшто си била... слободно биди европејка зш овака не срамиш... и жити се не шири по светов дека си била некогаш македонка, срам ми е ради те*е....
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 21:48
Факти срц факти... + Германија не е европа, Германија си е Германија..... то је ништо повеќе, а зборувавме за Еу колку што знам, јас барем знам...ама ти мешас баби жаби и + некој црв ставаш. Али ме измори објаснувајќи со твоето несваќање, такада имаш едно поздравче од мене....
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2006 во 01:54
pozdrav do brmm .stvarno se potrudi da i objasnis nekoi raboti na t.n. viktorija."devojkava ocigledno se ima pokondureno od neodamna i misli deka ima pravo da dava nekoi izjavi bez da gi misli.ako ne e po poteklo od makedonija neznam zosto tolku bila zasegnata so toa kako se zivee vo makedonija a informacii ima od nekoj "makedonec" koj izlegol nadvor od makedonija i misli deka ozboruvajci ja svojata zemja ce se napravi bogat.a ako "viktorija"e makedonka togas ima edna edna ednostavna izreka za nea "si gi fatila parite".bidi ona sto si nie sme makedonci so eu ili bez nea pak burek , i chorba ce jademe.i skopsko ce pieme.
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2006 во 02:08
a ako zborime za germanija ne e bas se tolku sjajno ni tamu cekaj samo neka se nakotat turcite i komsiive nasi .kolku dzamii imase vo germanija pred samo 15 godini kolku ima denes?
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2006 во 02:51
temata e KADE STE (nasi makedonci niz svetot!!).....


moram ama i da dodavam,deka vasata konverzacija e u red,a ako ima nasi u germanija sto sakat da diskutirat kako im se svigja tam,ke napraime topik......
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2006 во 15:06
Anglija,London
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2006 во 19:49

 

toronto -canada

Кон врв
Kaneo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kaneo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 23:41

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

jas sum tuka vo Makedonija, ama mnoooogu bi sakala da sum vo Kanada

A zosto? Mislis deka tuka (jas sum vo Kanada) e poubavo? E, ne e. Ako si bila pa ti se dopagja, vo red. Ama ako ne si bila, prvo dojdi i posedi si nekolku meseci. I toa preku zima. Taka najubavo ke vidis kakov e realno zivotot tuka.

Кон врв
Ericsson Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Февруари.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ericsson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2006 во 01:23
Garfield, New Yersey USA
KANEO vo pravo si neka dojdat da ziveat edno 7-8 meseci pa ke postavam prasanje ?? STO VI SE DOPAGA TUKA ?? vaka moj rodnini za koj so ke uspeeme da sredime viza ke dojdat, ke prosetaat i extra bilo vo USA ..ne e taka! Inace do skoro imav 1,2m sneg vo dvor, nemozev kolata da ja mrdnam -ladno zimo
POZDRAV DO SITE A NAJMNOGU DO MAKEDONIJA
Only man can halp mankind
Кон врв
dambi5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dambi5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 11:07

Eve me vo Romanija

mnogu e ladno brrrrrrrrrrrrrrr

смеењето го продолжува животот
Кон врв
guster Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Март.2006
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај guster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2006 во 18:42

tamu daleku, daleku do rodnijot kraj, tamo sne kade sto sekojden ni kazuvat deka ne sme pozelni

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.