IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - КАДЕ СТЕ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАДЕ СТЕ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 20>
Автор
Порака
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2005 во 00:35
zdravo
tamu nemat li kafe na pladne?
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2005 во 00:37
a vo pravo si nee do kafeto do drushtvoto e neli?
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2005 во 08:20
Originally posted by mikus mikus напиша:

sto se raspea po polnokj?

Jas sum vecito raspeana mikushka..se e do umot moram malku da si napravam moabet so Madkedoncinjata osameni se... ..za kafe ke se dogovorime ti od taa strana nie od ovaa so kafinjata i ke si pravime moabet
Кон врв
lavica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 480
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lavica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2005 во 08:24
 ZRAVO NATALIJA E BAS E UBAVO STO SI RASPEANA
sm
Кон врв
drakula Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 498
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drakula Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2005 во 10:14
ПОЗДРАВ до сите МАКЕДОНЦИ И МАКЕДОНКИ кај и да се !!!!
дрзете се заедно и не се делете ЗАЕДНО СМЕ ПОСИЛНИ!!
ДОСТА БЕА ДЕЛБИ И КАВГИ !!!!!!!!!!!!!!!!!
drakula
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2005 во 13:55
Iskreno do makedoncite kolku imaat nostalgija(osobeno mladite ) za Makedonija.Ili so tek na vremeto chustvata se gubat,zatoa sto tamo ziveat uchat se integriraat vo toj sistem na ziveenje, ja prifakjaat nivnata kultura,obicai itn.Kolku sakaat da dojdat vo MK za vreme na godishnite odmori?I koga vekje ste vo Makedonija sto e toa sto prvo vi pagja vo oci?Nacinot na koj ziveeme, kulturata,sto??Kolku oddeluvame ot taa "EVROPA"???
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2005 во 01:22
moe mislenje, makedoncinja se, si ja sakaat mkd, no nikako ne sakaat da ziveat tuka  a so tek na vreme tocno, zaboravaat veke i se naviknuvaat na toj zivot tamu, zasto? lesno prasanje, kaj i da si eden den ke steknes nekogo i nekoj tamu, i zivotot pocnuva, sam sto razlikata od tuka do tamu e vo toa sto tamu skoro sekoja vrata ti e otvorena... Enjoy where ever you are
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2005 во 01:38
Originally posted by angelce angelce напиша:

ghost

jas sega odam da jadam nekoj germanski jadenja ,ama uste ligi mi tecat za burek,a celiot ajvar go potrosivme

Auuu i ajvar li kako naracka???? Epa ke mora da pocekate zaso ajvarot momentalo se mesa u serpa

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2005 во 21:28

sakam da i odgovoram na maja na prasanjeto.

 

Normalno e deka sakame da doagame vo Makedonija deka tamu ni se korenite i nie nikogas nema da bideme nisto drugo tuku Makedonci.kako sto rekle starite krvta voda ne biduva.

vo Makedonija mene mi smeta ne-kulturata i toa sto ne e cisto.A osobeno me nervira neorganiziranosta na kulturno-zabavniot zivot.

mi smeta toa sto koga ke dojdeme vo MK ni vikaat :"eve dojdoa Germancite", a vo Germanija sme4 sekogas stranci i nisto drugo.

 

pozdrav na site vo makedonija

 

was ist los?
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2005 во 16:26
site vo mkd gi pozdravuvas?  pa ondak cim sum u mkd i jas moram da ti kazam fala pozdrav i do tebe
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2005 во 10:49
sakam da sum vo kanadaaaaa!!!! i eden den kje sum! i na temava kje vi pisam od tamu!!!!:PPP
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2005 во 17:04

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

sakam da sum vo kanadaaaaa!!!! i eden den kje sum! i na temava kje vi pisam od tamu!!!!:PPP

a Alekta, dali se trudis ti da zamines vo Canada? Ili samo onaka si imas ogromna zelba???

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2005 во 22:56

abe so da se trudam....uste imam samo 15 godini....taka da...kolku i da se trudam....:/

aliii se raasprasuvam za sekoja moznost....

a ti Ghost so prajs? daj aj pomagaj.....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2005 во 23:09
Pred nekoe vreme vidov clen od Avstralija.... bi zamolila nekoj koj zivee vo Avstralija da me kontaktira na LP imam prashanje do nego/nea...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.