IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - КАДЕ СТЕ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАДЕ СТЕ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
Автор
Порака Обратен редослед
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 10:18
....eve,od "severot" na Makedonija.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 10:11
 a be znaes , onoj koga makedonceto od zeleznicka stanica skopje , namesto za bitola se zaakal po nekoja srbinka do belgrad .... i duri koga stignale tamu , ovaa go naterala da i gi nosi kuferite do 15 sprat , po skali zosto liftot ne rabotel .... arno ama , samo sto stignale pred stan , izlegol soprugot , nekoj kockast , i nasiov jaden go odjebale ... ostanal i bez onaa rabota i bez pari  i trgnal pes nakaj zeleznicka koga gleda nekoi inzineri raspravaat kakov gromobran da stavat na zgrada ... ne vakov , ne takov i ete go nasiot im veli , jas kje vi kazam .... stavete PIZDA .... vlece dur od skopje голема%20насмевка

Изменето од miroslav_g8 - 26.Јуни.2009 во 10:11
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 09:46
ne mrsi....,..kazuvaj go odma!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 09:22
go znaes vicot za gromobranot ? голема%20насмевка
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 06:11
momentalno sofija za pat kon Makedonija...
Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 13:20
momentalno vo opstiot haos ,
sedam na bure barut ,
so casa voda vo raka ,
lazejki se samata sebe ,
deka ako se zapali fitilot od bureto ,
ke mozam da go izgasnam so voda

Изменето од cupeto - 24.Јуни.2009 во 13:21
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 10:50
kako kade ste ? ..... sekoj tamu kaj sto odbral da bide .... nekoj kanada , nekoj amerika , nekoj avstralija , nekoj sirum eu a nekoj , na primer kako NAS , tuka .... vo MKD ... ni na nebo ni na zemja ........ twilight zone голема%20насмевка
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 08:28
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:



e bash sea me potseti: idam u Mc`Donalds i plakam za eden cizburger i slucajno zdogleduvam deka na vraboteniot mu pishuva: .....vski i go prashuvam ti od Mk da ne si? Vika: Da! i taka ravrzavme muabet...posle nekoe vreme doagam u istiot Mc`Donalds i sakav da si kupam nekolku raboti ama mi falea 2 centi i obicno kako u MK taka i tuka u supermarketi ne se nishto, na nekoj mu falat, nekoj ostava itn. I go prashuvam dali moze da zemam 2 centi ke donesam. Mi rece: Ne sme u MK! dobro si rekov, aj nema veze... idam posle u drug Mc`Donalds u grad i pak gleam eden mu pishuva ....ov na majcata i go prashav od kaj e, vika od Bugarija. I muabet razvrzavme i mi vika na kraj a shto sakash da jadesh, jas mu davam 1 Euro i mu vikam cizburger, i koa gleam mi nosi 4 i mi vika: nemozam sekad ama koa mozam, mozam hehehhe
i toa mi padna krivo, zashto Bugarite mozat da ne gledaat ko svoi a makedoncite nemozat?

toa nema vrska so nacionalnosta tuku so karakterot na lichnosta. Sigurna sum deka mnogu makedonci bi pomognale, a mnogu bugari ne bi pomognale. Ne e do nacijata, tuku do COVEKOT.
___________________________________________________________
 
E pa ovaa de. намигнување Ubavo ti rekol chovekot...smacheno mu bilo sigurno od takvi sitnoljubivi cenkanja, a takvi gi ima dosta od nash*te, ke nachekaat nekoj nash i odma ke baraat popust a nekoi duri i za dzabe baraat. голема%20насмевка
 
Primerot voopshto nema vrska so toa dali toj te smeta za svoj ili ne...tuku e nasha sramna realnost koja ushte ne e iskoreneta. Inaku jas i ne bash chesto srekavam Bugari vo Mc Donalds...pa zatoa i mi beshe chudna sporedbata shto ja napravi BASH so niv! голема%20насмевка  Chudna nekoja sluchka vo sekoj sluchaj. збунетост
 
 


Изменето од Popi - 17.Јуни.2009 во 08:31
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 01:32
Originally posted by Popi Popi напиша:

Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:



QUOTE] toa nema vrska so nacionalnosta tuku so karakterot na lichnosta. Sigurna sum deka mnogu makedonci bi pomognale, a mnogu bugari ne bi pomognale. Ne e do nacijata, tuku do COVEKOT.

 
Znachi NEMA vrska ovaa konstatacija....duri zagrizhuvachki mi izgleda, pa i se somnevam na namerata so koja e napishan ovoj post. намигнување
 
 
 
 
[/QUOTE]
 
 
Која констатација нема врска? На што мислиш?
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2009 во 13:08
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:



QUOTE] toa nema vrska so nacionalnosta tuku so karakterot na lichnosta. Sigurna sum deka mnogu makedonci bi pomognale, a mnogu bugari ne bi pomognale. Ne e do nacijata, tuku do COVEKOT.
[/QUOTE]
 
Znachi NEMA vrska ovaa konstatacija....duri zagrizhuvachki mi izgleda, pa i se somnevam na namerata so koja e napishan ovoj post. намигнување
 
 
 
 


Изменето од chuchuliga - 17.Јуни.2009 во 01:32
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2009 во 00:38
Vo  USA sum , eve  na rabota dojdov , ama iskreno  ne ocekuvav deka  amerikancite se tolku friendly ,  uste na aerodromot mi se pusti eden crnec, taka da ova ke bide edno dolgo rabotno leto среќа
 
 
Sega za sega  samo ke recam deka mi se dopagja mnogu plazata , mnogu e romanticno ,, steta sto nemam decko , ama ke  sredime i toa , ne se ostavam jas bez decko ........
 
 
Definitivo ke mi treba vreme da se adaptiram i da vlezam vo shemata  tuka
 
 
 
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 12:12
  OVDE smeтрепкањетрепкањетрепкањеne pobara nekojзбунетостголема%20насмевка


Изменето од MyWay - 23.Април.2009 во 12:13

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Saevus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2009
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Saevus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 12:05
Originally posted by brza brza напиша:

kade shto i gospod dignal race,....izgleda!тага


ne ne ushte ne dignal ali ke digne ako prodolzime vaka :D
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 18:30
kade shto i gospod dignal race,....izgleda!тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.