IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Последици од теретана?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последици од теретана?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
stiflermk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stiflermk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Последици од теретана?
    Испратена: 07.Март.2009 во 19:26
Јас имам 15 години појдов во теретана и ме е страф да не останам мал или да имам некоја друга последица?Дали некој може да ми помогне и дали дали некој знае други последици од теретана?Поздрав на сите И ПОМАГАЈТЕ NEED HELP
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 19:30
Ako vezbas pravilno nema da imas nikakvi posledici. Pa i 30 da imas ako ne vezbas pravilno ke imas posledici. Taka da slusaj instruktor sto ke ti kaze t.e. trener ...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 20:49
Ke se nabildas ko Arnold, pa moze i Guverner da stanes. Ako ne ti e strav od toa, slobodno vezbaj
Kakvi posledici ti ocekuvas od vezbanje vo teretana?
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 23:10
Запалење на musculus biceps, triceps, pectoralis major, minor,....etc
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 15:31
Originally posted by stiflermk stiflermk напиша:

Јас имам 15 години појдов во теретана и ме е страф да не останам мал или да имам некоја друга последица?Дали некој може да ми помогне и дали дали некој знае други последици од теретана?Поздрав на сите И ПОМАГАЈТЕ NEED HELP


Многу рано да не ти е,да почекаше до 17 или 18,земи почни спорт некој поарно,кик бокс,фудбал,кошарка...
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 16:00
Не му се замарај, најверојатно ќе имаш првите дни воспаление после ќе помине, а за нискиот раст треба да се радуваш да го имаш, денес тоа е модерно!среќа
Кон врв
tinobt Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tinobt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 21:19
abe zemi vezbaj brate nema poubo od vezbanje
Кон врв
vodolija_89 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija_89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 23:32
mozid a dodji do gloemi posledici zatoa nemoja nikogas da zgolemuvas tezina na sekoj seta se pojce i pojce ,do minimalno so mozis , veruvajmi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.