IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Што би им кажале на професорите ??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би им кажале на професорите ??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 29303132>
Автор
Порака
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2011 во 11:55
da se educiraat poveke, da pratat nauka среќа
vivi
Кон врв
zajluben Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
eternal flame

Регистриран: 13.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajluben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2011 во 22:44
Da ne predavaat raboti koi ne znaat ni sami da gi objasnat i da zemat da napisam knigi, zatoa sto ne lici univerzitetski profesori da drzat predavanja od skripti napisani na sto se stignelo.
Кон врв
robert 22 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај robert 22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2011 во 02:29
Да бидат поблиски со учениците/студентите, така повеќе ќе ги засакаат и нив и предметот, да бидат кул и фер спрема сите да не ставаат кецови на деца што се мирни(како што си бев јас) :) да не си ги истураат домашните проблеми врз другите и да се смеат повеќе оти од намрштени баби преку глава.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2011 во 20:31
професоре а да ви ја испеам едно име имаме или за гоцевата раса...

многу подобро ги знам

Изменето од sanja-a - 20.Септември.2011 во 20:31
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2011 во 11:59
Денес би им го честитала светскиот ден на учителите и да им посакам многу,многу успех во понатамошната   работа .

Посебна честитка за нашата mamamd!големо%20гушкање
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2011 во 21:36
Originally posted by renatax renatax напиша:

Денес би им го честитала светскиот ден на учителите и да им посакам многу,многу успех во понатамошната   работа .

Посебна честитка за нашата mamamd!големо%20гушкање

Благодарам Рениголемо%20гушкање
Честит празник на сите учители
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2011 во 23:55
teshko deka toa bi im go kazal.......koga ke se potsetam!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 16:41
Професори, со исаф. Не толку на ачик-сепак работите со деца

Им ја презентирал програмата на ДПМНЕ на учениците и добил награда 11 Октомври!


Кон врв
The_Boss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GFX Designer

Регистриран: 31.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 948
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Boss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2011 во 22:24
камо среќа јас кога учев основно да имаше толку добри професори што ќе ми презентираат програма на вмро-дпмне    кај нас повеќето беа комуњари професори и на комуњарчињата мали им попуштаа а нас што знаеја дека сме вмровчиња гледаа на секој начин да ни смалат оценка

друго, сигурно не било програма туку им кажувал некој дел кој е добар за децата и ќе ги поттикне на добро однесување

ах он топик - на професорите од основно само ќе им кажам да не си лечат лични партиски фрустрации над децата, а на професорите од средно топ сте

Изменето од The_Boss - 16.Октомври.2011 во 22:29
Поради неплатени сметки, ИДИВИДИ го исклучи потписот на The_Boss.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2011 во 19:16
Originally posted by The_Boss The_Boss напиша:ах он топик - на професорите од основно само ќе им кажам да не си лечат лични партиски фрустрации над децата, а на професорите од средно топ сте

И јас се придружувам кон напишаното-децата се деца и не треба да се оптеретуваат со политика.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2011 во 22:20
...se pridruzuvash ama ,...izgleda ne go razbra dobro.збунетост

...ima toj ptotiv toa shto e ...protiv,
.... ama , samo deka toa go pravele  onie drugine -ovci, a ne,...dpmne-ovcite.

...niv rado bi gi slushal chovekot!смеење

...koga neshto slichno bi kazal nekoj dokazano neutralen ,..a ne nekoj zakoraven dpmeovski partizan ,...togash i jas bi se pridruzil na kazanoto!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiana_titty Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiana_titty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2011 во 23:13
bi im kazhala da bidat strogi , samo ako predavanjata im se dovolno kvalitetni. preku glava mi e od profesori sho diplomata ja dobile zashto se strucni za predmetot i sega predavaat ,a neznaat kako da go privlechat vnimanieto na ucenicite i da gi naucat neshto.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 21:00
Ова само за наставничките намигнување оти не пишува дали забраната за фармерки важи и за  наставниците  т.е. мажите збунетост

Наставничките не смеат да носат фармерки и танга


Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 16:41
Драги мои Биолози..како што вие не викате нас...
1. Ако е зелено или мрда тоа е биологија 2. Ако смрди, тоа е хемија ...

Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 29303132>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.