IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Што би им кажале на професорите ??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би им кажале на професорите ??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 11:21
Јас не разбрав во што е дилемата...во жолтата боја..во бременоста...или во шорцевитеизненадување
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 19:51
da be nema greska
a od kaj taa sloboda profesor da go interesira dali ja imam decko ili ne?
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 20:28
Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

da be nema greska
a od kaj taa sloboda profesor da go interesira dali ja imam decko ili ne?


А од каде таа слобода на девојчињата........да му кажат на професорот да ги пушти оти добиле менструација (токму со овие зборови)?

Од каде таа слобода да парадираат речиси голи во школо?

Од каде таа слобода да носат тревка (ама не за Хербариум) на училиште?

Од каде таа слобода на учениците на влезната врата во училиштата да ги пречекуваат професорите со цигарите во уста, па и уште да им бараат запалка на професорите?
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 20:30
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Јас би ве замолила... пред да пишувате да се прашате...
Дали професорот кој го ’’чувствувате’’ по мирисот дали има пари и можности да фи купи средствата кои вие му ги препорачувате...
...да се прашате дали професорката по германски...нема некој здравствен проблем заради кој не смее да носи прслуче...или стегнато и кренато прслуче...
 да се прашате што ако тие професори...се ваши родители...
Прашајте ги за нивната работа... никој нема да забележи...ама `рчкање во физичкиот изглед, во начинот на облекување е малку дегутантно... па дури и вулгарно...



баш поради тоа што знам дека имаат и можности и средства.... и поради тоа што личната хигиена,... е пред се за самиот себе... а не за мене.... мамамд,... и ти си наставник и самата знаеш дека не е во ред да се доаѓа така пред ученици....

а професорката по германски,.... едноставно си е таква... нема кој да и укаже како треба да се облекува и тоа е тоа..... можеби и самата не е крива не%20знам

п.с. професорке по историја..... побрзо да ни дојдете назад тага
Кон врв
IzGubEnA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IzGubEnA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 20:34
Do profesorkata po matematika od osnovno: Iako vikavte deka od mene matematicar ne biva i deka koga ke prodavam na pazar nema da znam kusur da vratam...sega imam petka matematika.   

Изменето од IzGubEnA - 10.Март.2009 во 20:38
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 20:56
На времето една наставничка пред бремето на проблемите...ненанспана и неодморена бидејки сопругот и умираше од канцер не забележа дека блузата ја облекла наопаку. На часот учениците и се смееле. Една ученичка станала и гласно пред сите со подсмев и кажала дека блузата и е наопкау.
Жената имала доволно стрпливост и човечност да стане пред сите да се извини и да им ја каже причината зошто е таква каква што е облечена, излегла од училница се пресоблекла и се вратила на час. Соучениците никогаш повеќе на својата соученичка не гледаа со почит. Сватија дека таа е само едно просто, невоспитано дете кое својата забавата ја гледа во исмевање на другите неразмислувајки за проблемите кои ги мачат.
Да Бисера јас знам што е лична хигиена и колку е таа важна, ама уште повеќе знам што е хигиена на устата. Поганоста на кажаните зборови не се мие со четка и паста за заби, смрадот останува долго време.
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 21:26
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:


Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

da be nema greska
a od kaj taa sloboda profesor da go interesira dali ja imam decko ili ne?
А од каде таа слобода на девојчињата........да му кажат на професорот да ги пушти оти добиле менструација (токму со овие зборови)?Од каде таа слобода да парадираат речиси голи во школо?Од каде таа слобода да носат тревка (ама не за Хербариум) на училиште?Од каде таа слобода на учениците на влезната врата во училиштата да ги пречекуваат професорите со цигарите во уста, па и уште да им бараат запалка на професорите?

pa ako ne gi pusti so da go farbaat stolcheto za sledniot?
ako nosat trevka zosto nikoj ne e zagrizen od profesorite za toa?
isto i za slucajot so cigarite
za toa deka paradiraat recisi goli potpolno se soglasuvam.(ne sum takva jas)
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 22:39
професорката по историја има исто така рак..... и две мали деца кои и се болни..... сите знаеме зошто косата и е урнебес..... и никогаш, ама баш никогаш не сум рекла ништо лошо за неа..... не викам ништо лошо ни за другите професори..... дарлинг ме знае доволно време за да потврди дека јас сум била таа против тоа да се исмеваат другите..... бидејќи и јас самата не сум совршена.....
да, лошите зборови не се мијат,.... ама јас не кажав ништо лошо или навредливо.... кажав нешто како што е..... и нешто што и самите професори - нивни колеги признаваат дека е..... ако мислите дека не е така, слободно ве поканувам да дојдете и самите да се уверите...... 
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 22:47
se nadevam deka se ke bide vo red so istorija
p.s. sekogas biserna kara ako reces nesto loso za drugite
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:09
DEKA ODVAJ CEKAM DA SE PRIVATIZIRAAT I KONECNO DA POCNAT DA SE ODNESUVAAT COVECKI (DA NE RECAM DA SE VOODUSEVUVAAT KOGA KE TE VIDAT)
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:23
Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:


Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

da be nema greska
a od kaj taa sloboda profesor da go interesira dali ja imam decko ili ne?
А од каде таа слобода на девојчињата........да му кажат на професорот да ги пушти оти добиле менструација (токму со овие зборови)?Од каде таа слобода да парадираат речиси голи во школо?Од каде таа слобода да носат тревка (ама не за Хербариум) на училиште?Од каде таа слобода на учениците на влезната врата во училиштата да ги пречекуваат професорите со цигарите во уста, па и уште да им бараат запалка на професорите?

pa ako ne gi pusti so da go farbaat stolcheto za sledniot?
ako nosat trevka zosto nikoj ne e zagrizen od profesorite za toa?
isto i za slucajot so cigarite
za toa deka paradiraat recisi goli potpolno se soglasuvam.(ne sum takva jas)


Нема потреба ученичките еднаш месечно да ги фарбаат столчињата (остави им го тоа на персоналот  во училиштата)....туку наместо шминки, во ташните ќе си носат улошки.....и навреме ќе го решат женскиот проблем.......На Професорите им се врзани рацете (не смееат да им подвикнат, а не пак да ги удрат учениците) и можат само да ги замолат и да им кажат на учениците да не пушат пред влезната врата..... и.....и Толку......учениците не ги фермаат и крај на приказната.......
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:25
Палестинец , ти професор ли си шо ти пречат учениците и нивните навики  збунетост
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:26
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Палестинец , ти професор ли си шо ти пречат учениците и нивните навики  збунетост


Јас сум служител........
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:28
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Палестинец , ти професор ли си шо ти пречат учениците и нивните навики  збунетост


Јас сум служител........
 
 
 
Па требаше да напишеш дека на служителите им се врзани рацете , а не на професорите .
 
Извини за забелешката , се збунив тага
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.